שתף קטע נבחר

המחלקה "השמאלנית" בבן גוריון תיסגר? 'לא ראוי'

המועצה להשכלה גבוהה המליצה לסגור את המחלקה לפוליטיקה וממשל באוניברסיטה בב"ש, אך ההנהלה מבטיחה: "הלימודים ייפתחו כסדרם. ניאבק על הגנת החופש האקדמי"

הקרב על המחלקה לממשל ופוליטיקה עולה מדרגה: הנהלת אוניברסיטת בן גוריון תקפה הבוקר (יום א') במכתב חריף את המועצה להשכלה גבוהה וטענה כי היא מונעת ממניעים זרים ובלתי ראויים. לאחר שבשבוע שעבר ועדת משנה של המל"ג המליצה לסגור את המחלקה לפוליטיקה וממשל ולא לאפשר קבלת מחזור חדש של סטודנטים החל משנת הלימודים הבאה, הודיעה היום (א') נשיאת אוניברסיטת בן גוריון, פרופ' רבקה כרמי, כי מדובר בהחלטה חסרת תקדים, שאינה סבירה ואינה מידתית.

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

לראשונה: 3 אוניברסיטאות במאה הטובות בעולם

האוניברסיטאות עתרו לבג"ץ: אסור להכיר באריאל

 

במכתב שעליו חתומים בנוסף לכרמי גם רקטור האוניברסיטה, פרופ' צבי הכהן, ודיקן הפקולטה למדעי הרוח, פרופ' דיוויד ניומן, נכתב: "האוניברסיטה תפעל בכל כוחה על מנת להבטיח שהמלצות בלתי ראויות אלו לא יאושרו. אנו נאבק על הגנת החופש האקדמי במערכת ההשכלה הגבוהה בישראל מפני 'יום שחור', בו יאוים קיומם של לימודים אקדמיים עקב מניעים זרים ובלתי ראויים במדינה דמוקרטית נאורה".

 

העימות בין המל"ג לאוניברסיטת בן גוריון החל כבר לפני יותר משנה, אז הודיעה ועדת הערכה מקצועית מטעם המל"ג כי המחלקה מוטה מבחינה פוליטית והתלמידים לא נחשפים לכלל הגישות השונות בתחום.

 

עם זאת, בשיחה עם ynet הדגיש פרופ' הכהן כי מאז המחלקה לממשל ופוליטיקה יישמה את כל ההמלצות לתיקון, ובהן הגדלת מספר חברי הסגל האקדמי והרחבת תוכני הלימוד במקצועות הליבה בתחום. "אין בכוונתנו לעבור לסדר היום בנושא. ישראל היא עדיין מדינת חוק ובכוונתנו אף לפנות למבקר המדינה שיבחן את אופן קבלת ההחלטות במל"ג", אמר. באוניברסיטה ציינו בנוסף כי הם גאים בחברי הסגל שלהם ומבחינתם לא תהיה כל פגיעה בסגל המחלקה או בסטודנטים שלומדים בה בטווח הקצר או הארוך. "הלימודים במחלקה ייפתחו כסדרם בשנת הלימודים תשע"ג וכל הסטודנטים, לרבות אלה שיתחילו את לימודיהם בתשע"ג ואלה שיבואו אחריהם, יוכלו להמשיך בלימודיהם כמתוכנן", נמסר.

 

מהמועצה להשכלה גבוהה לא נמסרה תגובה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרופ' כרמי. החלטה לא מידתית
צילום: יאיר שגיא "ידיעות אחרונות"
ארוניברסיטת בן גוריון. מי יקבע?
צילום: הרצל יוסף
מומלצים