שתף קטע נבחר

תיכון בטייבה הוצת ומחשבים נגנבו ממנו

חדרי המנהל והמזכירות וכן מספר כיתות עלו באש, לאחר שגנבו מחשבים מהמקום. ההורים ואנשי החינוך בעיר מבקרים את העירייה, ש"מזלזלת בתושבים", ואילו שם הבטיחו: נטפל בכול

אלמונים הציתו לפנות בוקר (יום ו') חלק מבניין בית הספר התיכון "עתיד" בטייבה. חדרי המנהל והמזכירות וכן מספר כיתות לימוד עלו באש. צוותי כיבוי השתלטו על השריפה והמשטרה פתחה בחקירה, אך טרם נעצרו חשודים במעשה. 

 

טייבה  בכותרות - דיווחי חדושת נוספים ב-ynet:

הורים בטייבה: נשבית הגנים אם ההזנחה תימשך

שביתות וצפיפות: המגזר הערבי חוזר ללימודים

ירי על משרדי אתר חדשות בשפה הערבית בטייבה

 

נזקי השריפה בתיכון (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
נזקי השריפה בתיכון(צילום: חסן שעלאן)

 (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
(צילום: חסן שעלאן)

 (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
(צילום: חסן שעלאן)

 

אחד העובדים בבית הספר סיפר ל-ynet: "אלמונים פרצו את הדלתות וגנבו מחדר המנהל חמישה מחשבים חדשים. אחר כך שרפו את הבניין. הם שברו גם את החלון בקרוואן שמשמש ככיתת לימוד". הוא סיפר כי בית הספר נעזר בשירותי שמירה, אבל לא ברור אם הם הופעלו הלילה.

 

חבר בוועד קידום החינוך בטייבה, עו"ד שעאע מנסור, אמר ל-ynet: "זה מעשה חמור ביותר שלא נעבור עליו בשתיקה. לאנשים שעומדים מאחורי המעשה אין אחריות. לא נרשה לאף אחד לפגוע במוסדות החינוך". חבר ועד ההורים מוסטפא אבו ראס אמר כי השריפה גרמה נזק שמוערך בעשרות אלפי שקלים. "כל המסמכים החשובים נשרפו, וגם כיתות ומעבדות. היום נעשה ישיבה ונגיע להחלטות".

 

מנסור איים כי אם העירייה לא תתקן את כל הליקויים במקום, יכריז הוועד על שביתה. "בושה וחרפה להגיע למצב כזה", אמר. הוא ניצל את ההזדמנות לקבול על מצב החינוך בעיר: "לא רואים שום התקדמות בעניין החינוך. העירייה הבטיחה להביא קרוואנים באופן זמני כדי להעביר את התלמידים שלומדים במעבדות, אבל עד היום אין כלום".  

 

גם אבו ראס השמיע טענות כלפי העירייה, "שמיום פתיחת שנת הלימודים לא תיקנה את הליקויים. יחס כזה אומר שהעירייה מזלזלת ב-40 אלף תושבים". הוא קרא לשר החינוך "שיתעורר גם, שיבוא. אחרת אנחנו מאשימים אותו בכול". ופנה להורים ש"יתעוררו מהתרדמת ויבינו שילדינו לומדים תחת סכנה. שלא יבואו אלינו בטענות אחר כך. לצערי חלק גדול מההורים לא מתעניין במה שמתרחש".

 

מעיריית טייבה נמסרה הודעת גינוי: "נדרוש מהמשטרה שתפעל כדי להגיע לחשודים ולהעניש אותם". נוכח הטענות לליקויים שלא תוקנו, דיווחו כי אתמול התקיימה ישיבה מקצועית בנושא. "נמשיך לעקוב כדי לסדר הכול וכדי שהתלמידים יחזרו ללימודים באווירה טובה". הם הוסיפו כי בשלב זה חלק מהתלמידים לא יכולים ללמוד בגלל נזקי השריפה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נזק בבית הספר
צילום: חסן שעלאן
אבו ראס. מסמכים עלו באש
צילום: חסן שעלאן
מנסור. לא נשתוק
צילום: חסן שעלאן
מומלצים