שתף קטע נבחר

נתנאל התעקש לשרת בקרבי: "לא סיפר היכן הוא"

משפחתו של רב"ט נתנאל יהלומי שנהרג בגבול מצרים התבשרה על מותו שעות לפני כניסת השבת. "הוא הלך לתותחנים, שם גם אני שירתי", סיפר האב שמואל. אחותו: "נתנאל מת כדי שנוכל לחיות. הוא לא סיפר לנו איפה הוא משרת כדי שלא נדאג"

משפחתו של רב"ט נתנאל יהלומי, שנהרג אתמול בצהריים (יום ו') בפיגוע בגבול ישראל-מצרים, מתגוררת ביישוב הדתי נוף איילון. את הידיעה המרה על מותו קיבלה המשפחה שעות אחדות לפני כניסת השבת, כשרב היישוב, קצין העיר וצוות של אנשי מקצוע באו לביתה כדי למסור את הבשורה.

 

"נתנאל נולד בבני-ברק, ולאחר מכן עברנו ליישוב נוף איילון", סיפר שמואל יהלומי, אביו של נתנאל שאחרי מותו הועלה לדרגת רב"ט. "הוא היה בן תורה ולמד בישיבת מצפה יריחו. הוא התעקש לשרת בקרבי והלך לתותחנים, שם שרתי גם אני". האב סיפר שבחופשות נהג נתנאל ללמוד תורה.

 

אביו ואחיו של רב"ט יהלומי ז"ל. צולם ביום חול (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
אביו ואחיו של רב"ט יהלומי ז"ל. צולם ביום חול(צילום: גיל יוחנן)

בני משפחה וחברים שהגיעו לבית פרצו בזעקות שבר. אחותו של נתנאל, אביטל, סיפרה: "הוא הלך להגן על המדינה והארץ. על זה הוא

נלחם ונהרג. הוא מת כדי שאנחנו נוכל לחיות כאן. המוות שלו לא מיותר. בורא עולם ייתן לנו כוח להתמודד".

 

רב"ט יהלומי הותיר אחריו הורים וחמישה אחים. במשפחתו סיפרו על בחור רודף צדק חסר פשרות: "הוא היה בחור חכם ומוצלח, ועזר לכולם במה שהיה יכול". האחות אביטל ציינה כי נתנאל לא הסכים לספר למשפחה היכן שירת. "היה חשוב לו לשמור על ביטחון המידע,

והוא גם לא רצה להדאיג אותנו. הוא שמר על סודיות, והיה מוכן לומר רק שמדובר בקו קשה".

 

"נתנאל נלחם ונהרג עבור הארץ". עם המשפחה ()
"נתנאל נלחם ונהרג עבור הארץ". עם המשפחה

יהלומי ז"ל עם אמו. "בורא עולם ייתן לנו כוח להתמודד" ()
יהלומי ז"ל עם אמו. "בורא עולם ייתן לנו כוח להתמודד"

 

אתמול בערב התברר כי לצורך הפיגוע ניצלו שלושת המחבלים קבוצה של כ-15 מסתננים אפריקנים שעשו את דרכם לישראל. המחבלים אספו כנראה מודיעין מקדים, ועקבו אחרי המסתננים. כשהמסתננים הגיעו לגבול, עזבו כמה חיילים את העמדה כדי להגיש להם מים. לפי התחקיר, אז הגיחו המחבלים מקטע נסתר, והתקרבו אל ארבעת הלוחמים שנותרו בנקודה. המחבלים פתחו באש לעברם, הרגו את יהלומי ופצעו את חברו באורח בינוני.

 

דובר צה"ל, תת-אלוף יואב (פולי) מרדכי, אמר כי המחבלים נשאו על גופם כלי נשק רבים שכללו קליעים, קלצ'ניקובים, רימונים ואפודי לחימה. "הם באו למסע הרג נרחב מאוד, אבל חוסלו בתוך רבע שעה מרגע תחילת הירי הראשון שלהם". הוא אמר כי המחבלים לבשו

בגדים אזרחיים, ושיבח את הכוח שחיסל אותם על נחישותו. דובר צה"ל ציין כי עדיין לא ידוע לאיזה ארגון השתייכו המחבלים. יצוין כי מיד לאחר תקרית הירי אמר תת-אלוף מרדכי כי סוכל פיגוע גדול מאוד שאמור היה להתבצע בשטח ישראל.

 

לזירת האירוע הגיעו מפקד פיקוד הדרום, אלוף טל רוסו, ומפקד עוצבת אדום, תת-אלוף נדב פדן. הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, קיים אתמול בצהריים הערכת מצב עם בכירי צה"ל בעקבות הפיגוע. גורמים במצרים אמרו לסוכנות הידיעות AP כי צוות מודיעיני נשלח לישראל כדי לבדוק את גופותיהם של המחבלים ואמור להשיב אותן למצרים לצורך חקירה נוספת. הם ציינו כי כוחות הביטחון של מצרים הגבירו בעקבות הפיגוע את הכוננות מצדו המצרי של הגבול.

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 21/09/2012 18:42

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רב"ט נתנאל יהלומי ז"ל
האב, שמואל יהלומי. "נתנאל למד בחופשות" (צולם ביום חול)
צילום: גיל יוחנן
מומלצים