שתף קטע נבחר

היום: גזר הדין של רה"מ לשעבר אהוד אולמרט

ראש הממשלה לשעבר יתייצב בבית המשפט בירושלים. הפרקליטות ביקשה שישה חודשי עבודות שירות, ההגנה טוענת: הוא כבר נענש מספיק

על כף המאזניים: ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, יתייצב בצהריים (יום ב') בפני בית המשפט המחוזי בירושלים, שם יוכרז על גזר דינו בפרשת "מרכז ההשקעות". הפרקליטות ביקשה להטיל על אולמרט - שהורשע בהפרת אמונים בפרשת "מרכז ההשקעות" - שישה חודשי מאסר שיומרו בעבודות שירות, וכן מאסר על תנאי וקנס. ynet יעביר שידור חי מבית המשפט.

 

בחירות בארה"ב 2012 - כל הדיווחים מ-CNN ו-ynet

 

במקביל לזיכויו בפרשות המרכזיות "מעטפות הכסף" ו"ראשונטורס", הורשע אולמרט בפרשת "מרכז ההשקעות" בכך שכשר התמ"ת והתקשורת, פעל בניגוד עניינים כשהתערב בהליכים לטובת ארבע חברות שיוצגו על ידי מקורבו, עו"ד אורי מסר. השופטים שהרשיעו אותו בהפרת אמונים קבעו כי היה אסור לו לדון בענייני לקוחותיו של מסר והדגישו כי יחסי החברות בין השניים "היו בעוצמה גבוהה ויצרו מחויבות הדדית עזה".

 

בתחילת החודש הודיע אולמרט לפרקליטות כי הוא מוותר על התנאים שלהם הוא זכאי לקבל מתוקף התפקיד שמילא, ובכך ייתר למעשה את הצורך להטיל עליו קלון. בעקבות זאת, הודיעה הפרקליטות לבית המשפט כי החלטתו של אולמרט אכן מייתרת את הבקשה להטיל עליו קלון ודרשה להטיל עליו שישה חודשי מאסר שיומרו בעבודות שירות, וכן מאסר על תנאי וקנס.

 

על פי הפרקליטות, מעשיו של אולמרט הם "מהחמורים במדרג החומרה בעבירת הפרת אמונים".

 מנגד, גורס צוות ההגנה של אולמרט, בראשות עורכי הדין נבות תל צור ואלי זהר, כי אין להטיל עליו עונש כלל, בטענה שנענש מספיק.

 

לצדו של אולמרט, תמתין לגזר דינה גם שולה זקן, ראש לשכתו בעבר, שהורשעה בשתי עבירות של קבלת דבר במרמה, ובמרמה והפרת אמונים בפרשת "ראשונטורס", לאחר שהורתה לגבות כספים משני ארגונים בגין נסיעה שכבר התקבל עבורה מימון מלא, וכן גבתה מארגונים סכומים גבוהים יותר מעלות הנסיעות. הפרקליטות ביקשה להטיל גם על זקן שישה חודשי מאסר בפועל, ומנגד בא כוחה, עו"ד מיכה פטמן, ביקש לבטל את הרשעתה ולהסתפק בשעות לתועלת הציבור כעונש, נוכח הפגיעה שכבר ספגה במהלך שנות המשפט והחקירות.


פורסם לראשונה 23/09/2012 23:29

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. לפני גזר הדין
צילום: עומר מירון
מומלצים