שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שבדיה: פיצוץ בבניין הקהילה היהודית במאלמו
  סמוך לשעה 1:00 נשמעו הדי הפיצוץ במבנה בעיר. לא היו נפגעים, אך נזק נגרם לכניסה למבנה. שני בני אדם נעצרו בחשד למעורבות במעשה, אולם נסיבות המקרה עדיין לא ברורות

  פיצוץ נשמע הלילה (יום ו') בבניין הקהילה היהודית במאלמו שבשבדיה. כך דיווחו כלי תקשורת במדינה. באירוע לא היו נפגעים, אולם נזק נגרם לכניסה למבנה. המשטרה המקומית אספה עדויות מהזירה, עצרה שני בני אדם בחשד למעורבות במעשה וחוקרת את הנסיבות. טרם נמסר מה היה המניע למתקפה על המבנה. סמוך לשעה 1:00 הוזעקו שוטרים למבנה וזיהו את הנזק שנגרם לדלת הכניסה למבנה ולאבני הריצוף במדרכה הקרובה.

   

  בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

   

  "היה שם פיצוץ, משהו פוצץ, אנחנו בטוחים בכך", סיפר קצין משטרה שבדי לתקשורת המקומית. תושבים באזור ציינו כי שמעו את קולות הנפץ כרבע שעה לפני שהשוטרים הגיעו לזירה. מבדיקות השוטרים עלה כי החלק הפנימי של המבנה לא ניזוק. לפי ההצהרות שמסרו העדים, הפיצוץ נשמע עד למרחק של כמה רחובות מהמבנה. במסגרת חקירת המשטרה אזור המבנה שניזוק נסגר.

   

  חלק מהעדים המקומיים סיפרו כי ראו שתי מכוניות שעזבו את האזור במהירות מיד לאחר שנשמע הפיצוץ. זמן קצר לאחר השעה 4:00 לפנות בוקר דיווחה המשטרה כי זיהתה את אחת המכוניות ועצרה לחקירה שני בני אדם. "היה לנו את מספר הרישוי של המכונית שנמצאה לא רחוק מזירת הפשע. שני נוסעי הרכב נעצרו והם הובאו לחקירה, אבל אנחנו עדיין בשלב של בירור הפרטים", סיפר קצין משטרה מקומי.

   

  עלייה בפשעי שנאה נגד יהודים 

  בעיר מאלמו יש קהילה גדולה של מהגרים מוסלמים. מאז מבצע עופרת יצוקה בעזה נרשמה בה עלייה בפשעי שנאה נגד יהודים. לפני שלוש שנים הפגינו אלפים, התעמתו
  עם משטרת שבדיה וניסו לפרוץ לאולם הטניס במאלמו שבו התקיים מפגש גביע דיוויס בין שבדיה לישראל. בעקבות האירוע נעצרו מפגינים, והתאחדות הטניס העולמית קנסה את שבדיה. אחד המפגינים נידון ל-9 חודשי מאסר.

   

  בשנים האחרונות נמתחה ביקורת על ממשלת שבדיה על שלא סיפקה הגנה מספקת לקהילה היהודית במאלמו ולא נתנה דעתה לסוגיית האנטישמיות. בשנה שעברה הקצתה שבדיה קרנות נוספות למטרה זו.

   

  בשבדיה חיים כ-20,000 יהודים. השנה הותקף רב במאלמו וגם בשנה שעברה אירעו מספר תקיפות. מאלמו נבחרה באחרונה לארח את האירוויזיון שיתקיים בשנה הבאה בשבדיה.

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "שבדיה: פיצוץ בבניין הקהילה היהודית במאלמו"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "אנחנו בטוחים שהיה שם פיצוץ". מאלמו (ארכיון)
  צילום: AFP
  מוצר השנה
  מומלצים