שתף קטע נבחר

פייסבוק לא חושפת הודעות

למרות הדיווחים ברשת, אין תיעוד של הודעות פרטיות שנחשפו במה שיכלה להיות תקרית האבטחה החמורה בתולדות הרשת החברתית

גל שמועות שוטף את האינטרנט ופייסבוק בפרט בשבוע האחרון על תקלת אבטחה הגורמת להודעות פרטיות בין משתמשים, להופיע על הקיר לעיני כל.

 

עוד ב-ynet מחשבים:

אל תצפו לפרטיות בפייסבוק

סובלים בפייסבוק - באים בכל זאת

פייסבוק עוברת על הסמסים שלכם

 

השמועה שפייסבוק הספיקה להכחיש, טוענת שהודעות פרטיות שנכתבו בין משתמשים מ-2007 ועד 2009 הפכו לפומביות, ועתה מופיעות כהודעות על הקיר שלכם. השמועה שהחלה בצרפת עם ההחלפה לטיימליין החדש, התפשטה במהירות כדרכה של כל שמועה בפייסבוק, אך מעולם לא לא נראו הוכחות חותכות.

 

אז על מה מדובר?

אותן הודעות כביכול פרטיות הן למעשה הודעות פומביות שפורסמו על הקיר שלכם. בעוד שהצ'אט קיים משנת 2008, משתמשים רבים שוחחו דרך מערכת Wall To Wall שבה כל מילה הייתה פומבית מלכתחילה. עכשיו בראייה לאחור כשאנחנו לא ממש זוכרים את השיחות שהיו לנו לפני כמעט שלוש שנים, קשה להבדיל בין מה שהיה באמת פרטי לבין מה שאנשים אחרים פרסמו על הקיר שלכם.

 


 

בהודעה רשמית פייסבוק מסרה ש"מספר מצומצם של משתמשים העלו חששות לגבי מה שהאמינו בטעות שהן הודעות פרטיות שהופיעו על הטיימליין שלהם. המהנדסים שלנו חקרו את הדיווחים ומצאו שאותן הודעות היו פרסומים ישנים על הקיר שתמיד היו פומביים (במידה זו או אחרת). פייסבוק משוכנעת שלא הייתה הפרה שלפרטיות המשתמשים".

 

עד כה לא הוצגה הוכחה חד משמעית שבה הודעה פרטית שנשלחה דרך מערכת ההודעות או הצ'אט באמת הגיעה לקיר הפומבי. עם זאת הסיפור עדיין מתפתח, אז אם יש לכם הוכחות שמשהו כזה קרה לכם, דברו איתנו בפייסבוק, אנחנו רוצים לשמוע.

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים