שתף קטע נבחר

צילום: AFP

לקראת העימות: מה אובמה ורומני חושבים?

המועמדים לנשיאות ארה"ב טשטשו עד כה עמדות יותר מאשר חידדו אותן. יממה לפני העימות הראשון ביניהם, סיכום עמדותיהם בנושאי כלכלה, בריאות, הגירה, מלחמה, הומואים, הפלות ועוד

ברק אובמה ומיט רומני יעמדו לראשונה זה מול זה בעימות מחר לפנות בוקר (יום ה') ויידרשו להציג את עמדותיהם בנושאים המעסיקים את העם האמריקני. אלא שעד כה הם טשטשו עמדות יותר מאשר חידדו אותן. אובמה הבטיח שינוי לפני ארבע שנים, אבל בשורה של נושאים בשורת השינוי לא הגיעה לוושינגטון: סגירת כלא גואנטנמו, קידום המאבק נגד גזי החממה ובמיוחד יצירת מספיק מקומות עבודה להורדה משמעותית של האבטלה.

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet בעמוד המיוחד

 

המרוץ לבית הלבן - כתבות נוספות:

העימות הראשון: המפתחות להצלחה 

מסך קטן, קרב גדול: כל עימותי הנשיא

מי מנצחת בקרב בין מישל אובמה לאן רומני?

תשכחו מניו יורק: המדינות שיכתירו הנשיא הבא

 

את אובמה אפשר לשפוט על פי מעשיו, אבל רומני מעורפל לגמרי בשורה ארוכה של נושאים, ולמעשה הוא עשה תפנית מעמדה ליברלית כמושל מסצ'וסטס לעמדה סופר-שמרנית כמועמד המפלגה הרפובליקנית. בנושאי חוץ הוא ביקר את אובמה אבל לא ביטא עמדה הפוכה לו. אולי כי הוא נזהר לא להיכשל. אפילו בנושא הכלכלי, שבשמו הוא מעמיד את עצמו לבחירה, רומני טרם הציג תוכנית מגובשת. מנגד, אובמה לא מימש עד כה במלואה את הבטחתו "לתקן את הכלכלה".

 

במהלך מערכת הבחירות זכו נושאים שונים להיות באור הזרקורים: רפורמת הבריאות ההיסטורית של הנשיא, שעברה את מבחן בית המשפט העליון אך אין לדעת מה יעלה בגורלה אם ייבחר רומני; מעמד המהגרים הבלתי חוקיים, שיש הסבורים שאובמה מנצל כדי לשפר עמדות בקרב ההיספנים; נישואים חד-מיניים, שאובמה, בניגוד לבחירות הקודמות, תמך בהם בקול ברור; הפלות ומימון אמצעי מניעה, המלחמות שמנהלת ארה"ב, מאבקה בטרור ומדיניות החוץ שלה בכלל ובמזרח התיכון בפרט, ואפילו התמיכה בישראל. אך תמיד – הכלכלה, שתככב בוודאי בעימות הראשון שייערך בדנבר.

 

 (צילום: AFP, AP) (צילום: AFP, AP)
(צילום: AFP, AP)

 

 

 


פורסם לראשונה 02/10/2012 23:58

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
אובמה ורומני. הכלכלה תככב?
צילום: AP
מומלצים