שתף קטע נבחר

נציגות ישראלית בגמר תחרות היזמות הבינלאומית

חברת הסטארט-אפ הישראלית Lumos המייצרת פתרון לאנרגיה זולה במקומות מרוחקים מרשת חשמל ו Neomatix המנטרת לחץ אוויר בצמיגים בשיטה אלקטרו אופטית, עלו לשלב הגמר בתחרות המיזמים הבינלאומית STARTUP OPEN

שתי חברות סטארט-אפ ישראליות הצליחו להעפיל לגמר "50 הגדולים" של תחרות ה- STARTUP OPEN המתקיימת במסגרת שבוע היזמות הגלובלי. החברות הן "לומוס" המייצרת פתרון לאנרגיה זולה וחברת "נאומטיקס" המפתחת ניטור צמיג אלקטרו אופטי.

 

 

השתיים הצליחו להתברג לרשימה היוקרתית של 50 GEW, במסגרת התחרות המתקיימת ביוזמת שבוע היזמות הבינלאומי במטרה לעודד יזמים צעירים. לתחרות ניגשו חברות הזנק מכל העולם בעלי פוטנציאל צמיחה גבוה.

 

50 החברות הבולטות ביותר נבחרו על ידי ועדה מקצועית המייצגות מגוון של מגזרי תעשייה ממדעי החיים, קלינטק, חקלאות, תחבורה ועוד. החברות נשפטו על פי הקונספט שהן מייצגות, תחזיות הצמיחה שהגישו וידע על התעשייה שלהם. הבחירה נעשתה מתוך יותר מ-400 מועמדים ב-17 מדינות בעולם בהם אוסטרליה, ברזיל, קנדה, סין, הולנד, ניו זילנד וארצות הברית.

 

בחירת הזוכה הבינלאומי מתוך רשימת 50 הגדולים תתקיים באמצע החודש הבא, במהלך שבוע היזמות הבינלאומי .

 

אנרגיה במקומות מנותקים מחשמל

חברת Lumos של היזמים דוידי וורטמן וניר מרום, מציעה פתרון של אנרגיה זולה באמצעות "תחנת כוח בקופסא" המבוססת על אנרגיה סולארית, כאשר התשלום עבור האנרגיה הנצרכת מתבצע על בסיס יומי, באמצעות מכשיר הסלולר.

 

לדברי יזמי החברה הפתרון שהם פיתחו מהווה מהפכה של ממש בתחום צריכת האנרגיה ונותן מענה למיליארדי בני אדם אשר אינם מחוברים לרשת החשמל. לדבריהם הפתרון המוצע הוא קל לפריסה, תוך מתן אנרגיה נקייה וברת קיימא במחיר סביר. בנוסף, הפתרון מהווה מקור הכנסה חדש ומשמעותי למפעילי תקשורת סלולרית בעולם המתפתח שיעבדו בשיתוף עם החברה.

 

חברת Neomatix של היזם אסף מרקוס, פיתחה שיטת אלקטרו אופטית מהפכנית לניטור לחץ אוויר בצמיגים כדי לעזור לנהגים להגביר את הבטיחות ולהפחית עלויות. השיטה המבוססת על ראייה ממוחשבת ואלוגריתמים לעיבוד תמונה, מתאימה גם לציי רכב ומאפשרת ניהול ניטור הצמיגים גם דרך האינטרנט.

 

שבוע היזמות הגלובלי (GEW) מתקיים בכל שנה בנובמבר בכ-120 מדינות בעולם. היוזמה החלה באנגליה וצמחה לממדים עולמיים משמעותיים עם הצטרפותה של "קרן קאופמן" האמריקאית ב-2008. בישראל לקחו חסות על שבוע היזמות 9 מוסדות אקדמאים בולטים, ביניהם הטכניון, האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת ת"א והמרכז האוניברסיטאי אריאל. יו"ר שבוע היזמות היא אלה מטלון המכהנת גם כמנכ"ל MIT בישראל.

 

גם יש לכם רעיון? איך מתקדמים ואיך מגייסים משקיעים? ד"ר אייל בנימין, יזם וראש המתחם ליזמות במכללה האקדמית ת"א-יפו, מייעץ ועונה לשאלות שלכם בפורום חי , ביום חמישי בשעה 11:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חשמל במקומות נידחים בעזרת הסלולר
צילום: gettyimages
מומלצים