שתף קטע נבחר

מתחברים - בונים עתיד ביחד

עשרות ארגונים, עמותות ותנועות נוער, ארגנו מהלך משותף במסגרתו יתקיים במקביל ב-14 מוקדים בארץ, ביום ד' הבא, שיח סביב שולחן עגול אליו מוזמנת החברה הישראלית על רבדיה וגווניה השונים. הכניסה חופשית

"מתחברים - בונים עתיד ביחד" הוא מהלך שמטרתו לקדם שינוי חברתי משמעותי, באמצעות תהליכי חינוך, שבו שותפים יחידים, קבוצות וקהילות, ליצירת חברה ישראלית יוזמת, פעילה, חסונה וסולידרית. ב-24.10 יתקיימו מפגשי שיח ב-14 מוקדים ברחבי הארץ, אליהם מוזמנת כל החברה הישראלית על רבדיה וגווניה השונים.

 

את המהלך מובילים כ-35 ארגוני חינוך וחברה שבראשם השולחן המרכזי של "מתחברים" הכולל את: החברה למתנ"סים, הצופים, תנועת הערבות, התאגדות המרכזים הקהילתיים בישראל, תנועת בני המושבים, מנהל חברה ונוער במשרד החינוך והאגודה להתנדבות לשירות לאומי ואזרחי.

 

לצד הארגונים המובילים, שותפים עשרות ראשי רשויות ביניהם יהודים, ערבים, דרוזים, דתיים, חילוניים וחרדים. השלטון המקומי והיו"ר שלמה בוחבוט ומרכז המועצות האזוריות והיו"ר שמוליק ריפמן הם בין התומכים הנלהבים במהלך. השולחן המרכזי של "מתחברים - בונים עתיד ביחד" נפגש לאחרונה עם נשיא המדינה שמעון פרס, והציג בפניו את המהלך, הנשיא בירך על המהלך ותומך בו.

  

"זהו לא מהלך של מחאה כי אם לקיחת אחריות" מסבירים המארגנים. "אנו חברי הארגונים השותפים לרשת 'מתחברים - בונים עתיד ביחד' שואפים לבנות שיתוף פעולה בין רבים ושונים כדי ליצור כאן חברה טובה יותר. בבסיס המהלך ניצבת ההבנה שרק מתוך חיבור ניתן להתמודד עם האתגרים, הבעיות והצרכים של החברה הישראלית.

 

אנו משתדלים לקדם חיבור בין שונים, שכולל את כל חלקי החברה הישראלית, ומתוך שמירה על ייחודו וגווניו האישיים והערכיים של כל קבוצה או פרט השותף לשיח, ולייצר מרחב לשיח, יוזמות ושיתופי פעולה אזוריים בתחומי חינוך, רווחה, כלכלה, תקשורת ועוד.

 

 צפו בסרטון המסביר את חשיבות הרב-שיח ומזמין את כולם להצטרף:

 

"אנו סוברים ששינוי אמיתי צומח מלמטה ומאמינים בטכניקה של חכמת הרבים (מה שמכונה חכמת ההמונים...) כמנוף לפיתוח תהליך חינוכי ערכי החותר להשפעה ממשית על המרחב החברתי ציבורי במדינת ישראל. הפעם אנו מתחייבים להשתדל לשתף ולהכיל את כל רובדי החברה הישראלית... וביחד".

 

נציגים חילונים, דתיים לאומיים, חרדים, צעירים ומבוגרים, ערבים ויהודים, ארגוני עולים מכל התפוצות בדגש על חבר העמים ובני העדה האתיופית, תנועות נוער מגוונות לצד ארגוני סטודנטים, מנהיגות חברתית-חינוכית מקומית מכל הזרמים והאזורים בארץ, ארגוני שמאל מרכז וימין ישבו יחדיו וידונו בעתידה של מדינת ישראל.

 

"מטרת השיח לעודד יוזמות חברתיות-חינוכיות ושיתופי פעולה ברמה היישובית והאזורית. הדגש שלנו הוא לבנות רשתות של שיתופי פעולה בין שונים. ולכן אנו מסמנים את תוכנית 'היום שאחרי' כחשובה מאוד. אנו מתכוונים ללוות את מהלך ההמשך ולתמוך אותו אך לא להוביל אותו. מהלך ההמשך יהיה בניהוג עצמי מקומי ואזורי ובליווי רשת הארגונים" מסכמים המארגנים, "אנחנו מזמינים את כולכם מאצבע הגליל בצפון ועד ירוחם בדרום לבוא להשתתף, להתחבר ולהשפיע".

 

רב שיח מחבר ומשותף ומרחב ליוזמות ושיתופי פעולה, יתקיים ב-24 לאוקטובר, בין 18:30 -22:00 .

רשימת היישובים בהם יתקיימו מפגשים אזוריים:

צפת - מבואות חרמון- גוש חלב- טובא זנגרייה- קריית שמונה- חצור.

מועצה אזורית עמק יזרעאל - נצרת עילית- יפיע- איכסאל- עפולה- בית זרזיר

דיר אל אסד – כרמיאל – מועצה אזורית משגב ויישובי בית הכרם

עכו ויישובי האזור

חיפה ויישובי האזור

מועצה אזורית חוף הכרמל – פרדיס – זיכרון יעקב וג'יסר א-זרקא

חדרה - בקעה אל גרביה ויישובי האזור

תל אביב ויישובי האזור

בת ים ויישובי האזור

בית שמש - מועצה אזורית מטה יהודה

מועצה אזורית גוש עציון ויישובי האזור

ירוחם ומועצה אזורית רמת נגב.

 

לפרטים נוספים הכנסו לדף הפייסבוק "מתחברים בונים עתיד ביחד " בפייסבוק או לדף האירוע .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל ויינטראוב
פותרים בעיות מסביב לשולחן עגול
צילום: מיכאל ויינטראוב
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים