שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "בזכות ישראל אני מכסח לאנשים את הצורה"

  השחקן טיילר פרי התמכר ללימודי קרב מגע בהכנות לסרט "אלכס קרוס" בכיכובו, והוא לא יכול להפסיק להרביץ. כך קרה שבמהלך הצילומים פגע בטעות בחברו לצילומים מת'יו פוקס, שאמר מצדו: "באופן מזוכיסטי, נהניתי מזה"

  טיילר פרי, שמשחק את הבלש הכי חכם וקשוח במשטרת וושיגנטון, רוצה להודות לכם. זאת אומרת, לנו. הישראלים. על יצוא הקרב מגע - אמנות הלחימה שהוא התחיל ללמוד בזכות הסרט החדש שלו "אלכס קרוס", והפך להתמכרות החדשה. "אז אתם קבוצת האכזרים שהמציאה את הדבר הזה, הא?!", אמר פרי הנלהב במסיבת עיתונאים אינטימית כשגילה שיש עיתונאי ישראלי בקהל.

   

  "ברצינות, אלו האימונים הכי אינסטיבים ומעולים שהיו לי בחיים, ואני ממשיך עם זה גם אחרי הצילומים של הסרט, בגלל שבסופו של דבר, אחרי כל אימון יש הרגשה כזאת של רגיעה. וזה נותן לך גם המון בטחון שאתה יודע שאתה יכול להגן על עצמך. זה היה ממש מעולה. זה גם עוזר לי לשמור על המשקל שלי. אני מכסח לאנשים את הצורה. אז תודה ישראל".

   

  פרי, שמתמחה בעיקר בגילום נשים שחורות בגיל העמידה, נחשב למעצמת תקשורת לא קטנה בזכות עצמו, ואולי לאיש הקולנוע האפרו-אמריקאי המצליח ביותר בתעשייה בתקופה האחרונה. לא רק שבשנתיים האחרונות הוא הפיק, ביים וכיכב בארבעה שוברי קופות בארצות הברית, ברווח כולל של למעלה מ-200 מליון דולר, עכשיו הוא גם נכנס לשותפות עסקית(זמנית, לדבריו) עם אופרה ווינפרי בערוץ שלה, בכוונה להתקדם לערוץ טלוויזיה משלו. 

   

  מצאו את ההבדלים: פרי הנשי ב"Madea's Witness Protection"

   

  אבל בסרט החדש "אלכס קרוס", הוא זונח את קהל הנשים השחורות והמבוגרות שנוהרות לסרטים שלו מיד אחרי הכנסיה בימי ראשון, כדי לעשות משהו שהוא לא עשה אף פעם - להיות בתפקיד הראשי בסרט אקשן אלים במיוחד.

   

  יודע להיות מובל

  "מה שאני יודע על עצמי, זה שכשאתה יודע להוביל, אז אתה גם צריך לדעת להיות מובל", אומר פרי. "בסרט הזה עבדתי עם ג'יימס פאטרסון שיצר את הדמות המצוינת הזאת, ורוב כהן שהוא במאי מבריק לטעמי. אז היתה לי הזדמנות ללמוד מהם הרבה, להישאר מחוץ לדברים שאני עושה בדרך כלל, ופשוט להתמקד בהתמודדות עם המורכבויות של הדמות - דוקטור שאין לו אלוהים כשהוא רודף אחרי רוצחים סדרתיים, וגם איש משפחה רגיש".

   

  טיילר פרי כאלכס קרוס ()
  טיילר פרי כאלכס קרוס

   

  "אף פעם לא קרה שהוא רצה להסתכל דרך העדשה של המצלמה", מחזק את דבריו הבמאי רוב כהן, "הוא היה כל כולו מרוכז באלכס קרוס, ומה הדמות הזאת מייצגת, ואיך הוא הולך לבצע אותה. מהבחינה הזאת היה ממש קל לביים אותו".

   

  אלכס קרוס הוא דמות שמבוססת על סדרת רבי מכר מפרי עטו של הסופר ג'יימס פאטרסון, שבמרכזה עומד בלש משטרה שהוא גם פסיכולוג, שעובד במחלקת הרצח של משטרת וושינגטון. בשל כישורי האבחון היוצאי דופן שלו, הוא משמש גם כיועץ ל-FBI. ראוי לציין שהוא אחד מהגיבורים הבודדים שנכתבו מלכתחילה כבעלי צבע עור שחור. הסרט החדש הוא בעצם נסיון התנעה מחדש של הדמות ככוכב סרטי אקשן, לאחר שבשנים 1997 ו-2001 יצאו שני סרטים בסדרה עם מורגן פרימן בתפקיד קרוס.

   

  מורגן פרימן כאלכס קרוס ב"שעת העכביש" מ-2001

   

  "לקחתי את העצה של כריסטופר נולאן, שאומר שאם אתה רוצה להתחיל מחדש סדרת סרטים אייקונים, אתה צריך להתחיל אותה עם סיפור חדש שמתחיל את הכל מהתחלה", מסביר כהן את ההחלטה שלו להתעלם מהסרטים הקודמים שנוצרו בהשראת הדמות, ולבנות את העלילה מהתחלה.

   

  טיילר, ראית את מורגן פרימן עושה את התפקיד הזה כהכנה לכניסה לנעליים שלו?

   

  "ראיתי את שני הסרטים מזמן, כשהם יצאו, אבל תן לי להגיד לך משהו: זה מורגן פריקינג פרימן, אוקיי? אתה לא מנסה לעשות שום דבר שמורגן פרימן עושה. הוא היה הקול של אלוהים בסרט, לעזאזל. כשהסכמתי לתפקיד ידעתי שאני לא יכול להיות מורגן פרימן שמשחק את אלכס קרוס, אז במובן הזה ניסיתי לשכוח את כל מה שראיתי. לא דיברתי איתו על זה בכלל, האמת. מה, אני אתקשר ואגיד לו 'מה אתה חושב על זה?', אבל אולי בעתיד, כשיצא לנו להפגש, אחרי שהכל יגמר".

   

  פוקסי מת'יו

  אין ספק שלתשומת הלב הגדולה ביותר בכל הפקת הסרט זכה מת'יו פוקס, הזכור לטובה כצ'ארלי סלינג'ר מ"שולחן לחמישה" או כג'ק שפארד "אבודים". ב"אלכס קרוס" לעומת זאת הוא מגלם את מייקל סאליבן, רוצח אכזרי שמענה את קורבנותיו ורודף גם את קרוס ומשפחתו. לצורך התפקיד, ירד במשקל באופן קיצוני, כדי שנאמין לו שהוא פסיכופת. דליפת התמונות הראשונות שלו, ודיווחים על מעצרו בגין נהיגה בשיכרות ופגיעה בנהגת אוטובוס באוהיו, העלו ספק בנוגע לשפיותו גם בחייו האמיתיים.

   

  הירזה ולא באמת איבד את זה. מת'יו פוקס (צילום: MCT) (צילום: MCT)
  הירזה ולא באמת איבד את זה. מת'יו פוקס(צילום: MCT)

   

  מה מזה הנו תעלול יח"צני? תחליטו אתם: השבוע, במקביל ליציאת הסרט, הודיעה האשה "המוכה" שהיא מסירה את התביעה המשפטית. פוקס מצדו הודה שלכל אורך תקופת הצילומים, שבה היה צריך לשמור על גזרתו הצנומה, הוא לא הפסיק לחשוב על לחזור ללוס אנג'לס כדי לאכות את האוכל הביתי של אשתו.

   

  "הדבר הראשון שעשיתי בבית זה לאכול הלזניה האהובה עלי, עם בשר ואפונה, אני חושב שזה הלזניה הכי טעימה בעולם. רק זה היה פנטסטי בשבילי", הוא אומר.

   

  תמיד שחקנים אומרים בראיונות שזה יותר כייף לשחק את "הרעים" מאשר את "הטובים". עכשיו כשעשית את שניהם, אתה מסכים?

   

  "תראה, חלק מהתהליך של עשיית הסרט הזה מבחינתי היה ממש כואב. זה דרש הרבה אנרגיה וריכוז, אז קשה לי להגיד שזה היה כיף. אבל זה בהחלט היה מעניין. זה מאד מאתגר, הייתי צריך לחשוב על זה יותר, כי זה לא הטבע שלי. הייתי צריך לצאת מעצמי ולחפש הרבה דברים, או אולי לחפור פנימה כדי למצוא דברים, אז באופן מזוכיסטי נהניתי מזה".

   

  מת'יו פוקס מול טיילר פרי. מזוכיסם מהנה (צילום: MCT) (צילום: MCT)
  מת'יו פוקס מול טיילר פרי. מזוכיסם מהנה

   

  וכשמדברים על הנאה מזוכיסטית, אז אחד הרגעים הכי כואבים בצילומים היה רגע בו פרי פגע בטעות בפוקס ופצע אותו במהלך צילומי סצינת מאבק. "טיילר התקשר אלי כל יום כמה ימים אחרי זה כדי להתנצל, אבל אמרתי לו שאין לו על מה. דברים כאלה קורים", נזכר פוקס. "אנשים עושים טעויות בתנועות. במיוחד כשאנחנו עייפים וממשיכים לצלם אחרי 12 בלילה. הייתי פעם בצד השני של זה, זאת לא הרגשה נעימה בכלל."

   

  "זה היה רגע ממש רע", מודה פרי, "על סצינת המאבק עבדנו עם אנשי הפעלולים ועשינו הרבה חזרות, ואז כשהגענו לתאטרון מישיגן כדי לצלם, הרגשתי שהוא קרוב מידי, אז לא לגמרי התמסרתי לתנועות, ורוב כל הזמן העיר לי על זה. אבל שוב, אימוני הקרב מגע האלה מדהימים, וזה הטיילר פרי שלי שדיבר בפנים. ממש פחדתי לפגוע בו. בסוף הוא חטף ממני מרפק לפנים, וזה כאב. אחרי זה הפסקתי את יום הצילומים. זה היה יותר מידי בשבילי".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: MCT
  טיילר פרי. "תודה לישראל"
  צילום: MCT
  לאתר ההטבות
  מומלצים