שתף קטע נבחר

"החברים ידעו על כוונת ההתאבדות, ולא דיווחו"

מעדותה של הנערה ההרה בת ה-17 בפני חוקרי המשטרה עולה שסיפרה לחברותיה על הכוונה להתאבד עם החבר שלה, רז אטיאס. גם חבריו של אטיאס ידעו על כך: "היא נכנסה להריון, היה בלגן בבית והם רצו להתאבד", סיפרו חברים שהגיעו לזירת הירי

סיפור מותו של רז אטיאס בן ה-18 מפתח תקווה בעיצומה של בריחה דרמטית עם חברתו ההרה בת ה-17 מקפל בתוכו סיפור גדול לא פחות. מעדות הנערה במשטרה מתברר כי החברים שלה וגם החברים של רז ידעו היטב על תוכניתם לשים קץ לחייהם. במשטרה שוקלים לגבות מהם עדויות במטרה לברר מדוע לא דיווחו על כוונה זו. "הנערה אמרה בחקירתה שסיפרה לחברותיה על רצון השניים להתאבד", סיפר גורם במשטרה ל-ynet. לדברי אותו גורם, גם חבריו של אטיאס ידעו על כוונתו להתאבד.

 

טרגדיית הנעורים - כל הדיווחים ב-ynet: 

 

 

תיק החקירה שנפתח בסוף השבוע במשטרת מחוז ירושלים יושלם - כך נראה - תוך ימים ספורים. "מדובר בתיק רגיש מאוד", אמר גורם במשטרה, "החקירה החלה בחמישי בלילה ונמשכה מסביב לשעון. במשך שעות נגבו עדויות מהנערה, ההורים והמתנדבים, ונאספו ממצאים ומסמכים רפואיים. סביר שיעברו כמה ימים עד שתושלם".

 

עדות ראשונית של הנערה נגבתה כבר בשטח, לאחר הירי שממנו נהרג רז. מפקד המחוז, יוסי פריינטי, הגיע לשטח לפקד על האירוע. לאחר מכן נלקחה הנערה אל בית החולים הדסה עין כרם ולאחר שעברה בדיקות הגיעו אליה חוקרים וגבו ממנה עדות שנייה. גם אמה נחקרה וסיפרה שלא ידעה על ההריון של בתה.

 

תגובות לסטטוס הזוגיות בעמוד הפייסבוק של רז  ()
תגובות לסטטוס הזוגיות בעמוד הפייסבוק של רז

 

טרגדיית הנעורים - דיווחים נוספים ב-ynet:

הירי בצעיר: "לא היה זמן להביא צוות למשא ומתן"

רז רצה להתאבד ונורה למוות: "כמו רומיאו ויוליה"

האם: לא רציתי שימות, אך הוא כיוון אקדח לראשה

שוטרים ירו למוות בצעיר שאיים לפגוע בחברתו

  

 

עוד באותו הלילה הגיעו החוקרים גם אל בית משפחת אטיאס בפתח תקווה וגבו מהם עדויות. הנשק שבו השתמש רז אטיאס שייך לאביו, רב-סרן המשרת בצה"ל. הנשק הושאר מתחת לכרית ומשם הגיע לידיו של רז. האם ריקי סיפרה שילדיהם ידעו תמיד היכן האקדח ולא העלתה בדעתה שיעשו בו שימוש. במשטרה שוקלים כעת לחקור את האב על הפקרת כלי ירייה. אם יוחלט על בדיקה שכזו, היא תתרחש לאחר שתסיים משפחת אטיאס את השבעה על בנה.

 

הקשר בין רז אטיאס לחברתו הצעירה היה גלוי. לפני כשבועיים הגיע אטיאס אל בית משפחת חברתו והעביר שם את השבת. בשישי בבוקר, שעות לאחר האירוע הטרגי, הגיעו שני צעירים למקום, ועצרו את מכוניתם סמוך לשוטר תנועה שהיה בתפקיד. הם ביקשו לדעת היכן המקום שבו נהרג רז. בין הצעירים לשוטר התפתחה שיחה ובמהלכה שאל אותם למעשיהם שם. הם סיפרו שהגיעו למקום על מנת להניח זרי פרחים. כשהשוטר שאל אותם מה היה שם, השיב אחד הצעירים: "היא נכנסה להריון, היה בלגן בבית והם רצו להתאבד". באותה הנשימה הוסיף: "הוא רצה ששוטר יהרוג אותו". ואז הם עלו למכונית ונסעו. במשטרה מנסים לאתר את החברים ולהבין את פשר הדברים.

 

במשטרת ירושלים השלימו את הבדיקה הפנימית של המקרה. לדבריהם, נמצא כי התנהלות המתנדבים באירוע הייתה תקינה לחלוטין. "המתנדבים ירו רק כשנשקפה להם סכנה ורק לאחר שהמתנדב נפל בעקבות הפגיעה בראשו", סיפר גורם משטרתי. לא מן הנמנע שהמתנדבים יצטרכו לתת גם דין וחשבון במחלקה לחקירות שוטרים. שם הודיעו שיבחנו אם המתנדבים פעלו על פי הנהלים. במשטרה הודיעו שהמתנדבים ימשיכו להתנדב במשטרה. 

 

בהכנת הכתבה השתתף מאור בוכניק
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים