שתף קטע נבחר

סטודנט? דע את זכויותיך

מיזם כל-זכות, אנציקלופדיית הזכויות של ישראל, השיק פורטל ראשון מסוגו המרכז בכתובת אחת מידע רחב ביחס לזכויות הסטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה. היכנסו, זאת זכותכם

עם תחילת שנת הלימודים באוניברסיטאות, עשרות אלפי סטודנטים חדשים יוכלו ללמוד על זכויותיהם באמצעות מיזם כל-זכות שהשיק לאחרונה פורטל מקיף לזכויות הסטודנטים.

 

מיזם כל-זכות -  אנציקלופדיית הזכויות של ישראל ריכז בכתובת אחת מידע רחב ביחס לזכויות הסטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה. הפורטל הוקם בתמיכת קרן גנדיר ובסיוע התאחדות הסטודנטים בישראל. מאגר הידע הגדול והמקיף  בתחום הזכויות נוצר במטרה להגביר את המודעות לזכויות ולהקל על האזרחים במימושן.

 

"פורטל הסטודנטים מצטרף לפורטל החינוך, הכולל מידע על הזכויות של הורים ותלמידים בגני הילדים ובתי הספר, שהשקנו בתחילת שנת הלימודים", הסביר מנכ"ל כל-זכות, אמתי קורן, "בכך אנו מקדמים בצורה משמעותית את פרויקט התיעוד המקיף את הזכויות בכל מערכות החינוך וההשכלה בישראל".

 

הפורטל כולל מגוון רחב של זכויות מעולמות התוכן הרלוונטיים לסטודנטים ביניהם:

 

  • הטבות בתחומי מיסוי וביטוח לאומי.

 

  • הרשמה ולימודים: שוויון הזדמנויות בקבלה ללימודים, איסור הפליה בקבלת סטודנט ללימודים, איסור שימוש במידע על מועמד שלא לצורך קבלה, הפסקה בלימודי תואר ראשון, החזר שכר לימוד בגין הפסקת לימודים ועוד.

 

  • בחינות וערעורים: זכאויות למועדי בחינות נוספים, זכויות לעיון במחברת בחינה או עבודה, ערעור על ציונים ועוד.

 

  • משמעת ותלונות: זכות טיעון לסטודנט ולמועמד ללימודים טרם הרשעה בעבירת משמעת או טרם הרחקה מלימודים, נציב קבילות הסטודנטים ועוד.

 

  • אוכלוסיות סטודנטים שונות: סטודנטים במילואים, התאמה לבעלי לקויות למידה, סטודנטים לקראת הורות ועוד.

 

  • תעסוקה: זכויות עובדים בתחומים בהם עובדים סטודנטים (כמו מלצרות, שמירה ואבטחה) כמו גם התייחסות לזכויות חיילים משוחררים ומסיימי שירות אזרחי-לאומי.

 

מיזם כל-זכות הוקם במתכונת של חברה לתועלת הציבור (ללא כוונת רווח) על ידי שני

בוגרי תעשיית ההיי-טק, ארז פרלמוטר ואמתי קורן, בעזרת תרומות כספיות של קרנות חברתיות ותורמים פרטיים בארץ ובחו"ל.

 

האתר הושק בסוף 2010 ובין עולמות התוכן הקיימים בו כיום, בנוסף לחינוך וסטודנטים: תעסוקה וזכויות עובדים, בריאות ומחלות, דיור ושיכון, זיקנה, זכויות ניצולי שואה, אנשים עם מוגבלויות, אנשים החיים בעוני, משפחות חד-הוריות, עולים, עובדים זרים ועוד. מעל ל-100 אלף מבקרים עושים שימוש באתר מדי חודש.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתי זכאים למועדי בחינות נוספים?
צילום: ירון ברנר
צילום: גיל יוחנן
האם יש הטבות בתחומי מיסוי וביטוח לאומי?
צילום: גיל יוחנן
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים