שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חשד: פסיכיאטרית שיחררה חרדים משירות צבאי
  תושבת ירושלים כבת 60 נעצרה לחקירה, שבה הודתה כי סיפקה חוות דעת שסייעה לקבלת פטור מגיוס ב-30 מקרים לפחות. היא שוחררה בתנאים מגבילים
  במשטרה ובצה"ל חושדים כי במשך כמה חודשים העניקה פסיכיאטרית ירושלמית (60) חוות דעת לצעירים חרדים כדי לשחררם משירות צבאי. היום (ה') נעצרה הפסיכיאטרית, ולאחר שנחקרה שוחררה בתנאים מגבילים.

   

  דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

  ברוני לגברת הראשונה של צרפת: תתחתני כבר

  נמשכת נטישת קדימה: אבסדזה תתמודד בעבודה

   

  במשטרה טוענים כי ידוע להם על כמעט 30 מקרים שבהם קבעה הפסיכאטרית, שזהותה עדיין אסורה לפרסום, שסייעו לצעירים להציג כי הם אינם כשירים להתגייס לצה״ל. עבור כל חוות דעת היא גבתה 500 שקל.

   

  במשטרה אומרים כי בחקירתה הודתה הפסיכיאטרית שחוות הדעת נועדו לשחרר את הצעירים מהצבא, אך טוענת כי מדובר בחוות דעתה המלומדת וכי זו האמת. היא נחקרה ושוחררה בהגבלות ובערבויות. עוד אמרו במשטרה כי טרם נעשתה פנייה למשרד הבריאות, כיוון שהחקירה עדיין לא הסתיימה וכי הדבר ייעשה במידת הצורך.

   

  החקירה נפתחה לאחר שלשכת הגיוס בירושלים העבירה תלונה ומסמכים אל מפלג ההונאה של משטרת מחוז ירושלים. החקירה עדיין נמשכת והמהלך היום נחקרים במפלג ההונאה הצעירים החרדים שקיבלו את הפטור.

   

  עו"ד רועי פוליטי, המייצג את הפסיכיאטרית, אמר בתגובה: "מדובר בפסיכיאטרית מומחית שאבחוניה עומדים לביקורת של המערכת הצבאית, טרם החלטה אם לגייס מועמד כזה או אחר. האבחונים ככל אבחון אחר לא הופנו אל הצבא, אלא ניתנו לבקשת הנבדקים בלי שתוגדר מטרתם ובלי שמרשתי ידעה או הייתה צריכה לדעת מה יהיה השימוש בהם. פסיכיאטר פרטי אינו מוסמך לתת פטור צבאי כפי שאינו מוסמך לזכות מטופל באחוזי נכות נפשית מביטוח לאומי. אנחנו בטוחים כי הסיפור יתברר כלא כלום".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים