שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

נמשכת נטישת קדימה: אבסדזה תתמודד בעבודה

אחרי המעבר של ח"כ אריה ביבי לליכוד ופסק הזמן מהחיים הפוליטיים שעליו הכריזה ח"כ רוחמה אברהם, הודיעה ח"כ אבסדזה על עזיבת מפלגתה לטובת התמודדות בפריימריז של מפלגת העבודה. גם ראש העיר רעננה חופרי יתמודד בעבודה

מתחדד הקרב על מקום ברשימת מפלגת העבודה לקראת הבחירות לכנסת ה-19: ח"כ ניסו אבסדזה הודיעה היום (ה') כי החליטה לעזוב את מפלגת קדימה ולהתמודד בפריימריז במפלגתה של ח"כ שלי יחימוביץ'.

 

בחירות 2013 - כל הדיווחים ב-ynet

 

ח"כ אבסדזה קיימה בימים האחרונים מספר שיחות עם יו"ר העבודה ודנה עמה באפשרות שתתמודד בפריימריז של המפלגה, בין היתר בשל העובדה שעמדותיה זהות לאלו של העבודה. אבסדזה אמרה הבוקר ל-ynet כי החליטה ללכת לפי הדרך שבה היא מאמינה, אף שקדמו להחלטתה לבטים קשים.

 

אבסדזה היא חברת הכנסת השלישית שפורשת השבוע

 ממפלגת קדימה. ח"כ אריה ביבי הודיע בתחילת השבוע כי יתמודד בפריימריז של הליכוד ואילו ח"כ רוחמה אברהם, שנחשבת לאחת מחברי הכנסת הבולטים של קדימה וממייסדיה, הודיעה ליו"ר המפלגה, ח"כ שאול מופז, כי לא תתמודד לכנסת הבאה ותפנה לאפיקים ציבוריים אחרים.

 

מאוחר יותר הודיעה גם ח"כ יוליה שמאלוב-ברקוביץ' כי עזבה את קדימה. במפלגה אמרו שהמהלך שבו נקטה שמאלוב-ברקוביץ' נעשה לאחר שהבינה כי לא תוצב במקום ריאלי ברשימת קדימה. "אנחנו מברכים אותה על פרישתה ומאחלים לה דרך צלחה למחנה הפייגלינים בליכוד", אמרו בקדימה. שמאלוב-ברקוביץ' כבר הבהירה בעבר שהקו של קדימה לא מתיישב עם עמדותיה הימניות ולא פסלה אפשרות להתמודד בליכוד.

 

ועוד במפלגת העבודה: גם ראש העיר רעננה נחום חופרי הודיע היום כי יתמודד בפריימריז של המפלגה ולצורך כך יעזוב את עבודתו. חופרי היה טייס קרב שפיקד על שתי טייסות בחיל האוויר. לאחר מכן ניהל את תיכון אוסטרובסקי ואת אגף החינוך בעיריית רעננה ומשנת 2005 הוא משמש כראש העיר. במקביל, ח"כ לשעבר נדיה חילו, הודיעה כי תתמודד שוב על מקום ברשימת העבודה לכנסת.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לבטים קשים". אבסדזה
צילום: ארטיום דגל
מומלצים