שתף קטע נבחר

שטייניץ מבקש להאריך הטבת המס לעוטף עזה

שר האוצר מבקש מיו"ר עדת הכספים לאשר תקנות המאריכות בשנה נוספת את הטבת המס המוענקות לתושבי שדרות ויישובי הנגב המערבי. ההטבה: זיכוי ממס בגין הכנסה מעבודה של 20% ועד לתקרה של 233,400 שקל בשנה

שר האוצר, יובל שטייניץ, פנה ליו"ר ועדת הכספים, משה גפני (יהדות התורה), בבקשה לאשר תקנות המאריכות בשנה נוספת את הטבת המס המוענקות לתושבי שדרות ויישובי הנגב המערבי. הטבת המס קובעת כי מי שמתגורר קרבת הגבול עם רצועת עזה יזכה לזיכוי ממס בגין מהכנסתו מעבודה בשיעור של 20% ועד לתקרה של 233,400 שקל בשנה. 

 

 

במסגרת ההטבה נכללים תושבי הישובים הנמצאים ברדיוס של עד 7 קילומטרים מגבול רצועת עזה, וכן ישובים רחוקים יותר שנקבע כי גם בהם סובלים מהמצב הביטחוני הקשה באזור זה.

 

במקור נקבעה ההטבה בחוק שהארכת תוקפו הייתה טעונה אישור של מליאת הכנסת. אך לאחרונה אושרה הצעת חוק של חבר הכנסת שי חרמש (קדימה) שקבעה כי לשר האוצר תינתן הסמכות להאריך את תוקפו של החוק באישורה של הכנסת.

 

הארכת התוקף שמבקש שרה אוצר לאשר כעת באה על רקע ההסלמה האחרונה במצב הביטחוני בדרום הארץ, שבאה לידי ביטוי בירי מסיבי של רקטות לעבר ישובים הקרובים לגבול עם רצועת עזה. "הטבות המס מסייעות לתושבי שדרות ויישובי עוטף עזה בהתמודדות עם הקשיים הנובעים מהמציאות הביטחונית הקשה" אמר היום שר האוצר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קסאם שנפל בשדרות
צילום: זאב טרכטמן
מומלצים