שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שדרות תקבל סיוע, ראש העיר הפסיק לשבות רעב
  אחרי 5 ימים של מאבק שבמהלכו הקים ראש העיר שדרות אוהל מול משרד ראש הממשלה, גיבשו השרים שטייניץ וישי פתרון שבמסגרתו תקבל העירייה סיוע כלכלי בהיקף של 22 מיליון שקל

  המחאה של עובדי עיריית שדרות ושביתת הרעב של ראש העיר דוד בוסקילה השיגו את מבוקשן. חמישה ימים לאחר שבוסקילה פתח בצעד החריף, גיבשו הערב (יום א') שר האוצר יובל שטייניץ ושר הפנים אלי ישי פתרון שבמסגרתו תקבל העירייה סיוע כלכלי בהיקף של 22 מיליון שקל. בוסקילה שהפסיק את שביתת הרעב אמר כי הוא "מודה לכל מי שתמך. כעת תושבי ועובדי עיריית שדרות יוכלו לחזור למסלול הרגיל שלהם".

   

   

  לדברי בוסקילה, "ביקשנו 25 מיליון ונקבל 22 מיליון. עכשיו נוכל לפחות לפתור חלק מהבעיות הקיימות. הכסף יועבר למשכורות העובדים ולתשלומים לחלק מהספקים, ואני מאמין שכך נוכל להמשיך לחיות בעיר שלנו בצורה טובה".

   

  הבוקר הפגינו כ-50 עובדי עיריית שדרות לצדו של בוסקילה מול משרד ראש הממשלה בירושלים, במחאה על כך שהממשלה לא העבירה לעירייה את כספי הסיוע שהובטחו לה, ומה שהם מכנים - התעלמות הממשלה ממצבם. העובדים התעמתו עם השוטרים, כשחסמו בגופם את אחד הכבישים באזור, נשכבו עליו והפעילו הקלטה של אזעקת "צבע אדום". המשטרה פינתה אותם ופתחה מחדש את ציר התנועה. במהלך ההפגנה חש ראש העיר ברע, וטופל על ידי צוות רפואי של מד"א.

   

  המאבק הצליח. הפגנת עובדי שדרות בירושלים, הבוקר (צילום: גיל יוחנן ) (צילום: גיל יוחנן )
  המאבק הצליח. הפגנת עובדי שדרות בירושלים, הבוקר(צילום: גיל יוחנן )

   

  על פי ההסכם בין מנכ"ל משרד הפנים, עמרם קלעג'י, סגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר, ראובן קוגן, וראש עיריית שדרות, הכסף יועבר בחודשים הקרובים במספר שלבים - 17 מיליון מהסכום כבר אושרו בעבר במסגרת תוכנית ההבראה של העירייה ו-5 מיליון שקל נוספים ניתנו כמענק סיוע. 

   

  חובות העירייה נאמדים בעשרות מיליוני שקלים, ובמחאה
  על התנהלות הממשלה בנושא פתח בוסקילה בשביתת רעב בשבוע שעבר, והתמקם באוהל מול משרד ראש הממשלה בירושלים.

   

  בוסקילה אמר בבוקר כי "העובדים הגיעו להפגין ולהביע מחאה נוכח האטימות של משרד האוצר. ביקשתי להימנע מעימותים עם המשטרה, השוטרים השתמשו בקצת יותר מדי כוח אבל זו העבודה שלהם. כתוצאה מכך הרגשתי חולשה". לדבריו, המשטרה הזמינה ניידת טיפול נמרץ. "הפרמדיקים ביקשו לפנות אותי להמשך בדיקות בבית החולים אבל סירבתי. נשארתי עם העובדים שלי. ברוך השם, עכשיו אני בסדר".

   

  שר האוצר, יובל שטייניץ, בירך על ההסכם ואמר כי "העיר שדרות היא סמל. נמשיך לפעול לחיזוקה ונדאג לרווחתם של תושבי הנגב בכלל ושדרות בפרט".

   

  שר הפנים, אלי ישי, הוסיף כי "לא ניתן להתעלם ממצבה הכלכלי של שדרות ויישובים נוספים בפריפריה. אני שמח שגובש פיתרון שמאפשר העברת תקציבים קריטיים לעיר. כולי תקווה שתקציבים אלה יסייעו לקידומה של שדרות ולסיפוק צרכיה למען עתיד העיר ועתיד תושביה".

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים