שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  החושים שלא ישקרו לכם בדייט הראשון

  אם הדייטים בתוכנית "דייט בחשיכה" נראו לכם קסומים ומסקרנים, הסיבה לכך נעוצה בגיוס כל יתר החושים, מלבד חוש הראייה. איך גורמים לחושים הללו לעבוד לטובתנו ולהפוך דייט סביר לדייט מהסרטים? יועצת הדייטינג מסבירה

  כולנו יודעים איך זה מרגיש לצאת לדייט. רוב האנשים משקיעים במקלחת (מומלץ במיוחד לגברים, ועל כך בהמשך...), מזליפים מעט בושם, ובעיקר – מביטים במראה. אלא שהמראה היא דו ממדית, ומשקפת אך ורק את מה שניבט אליה מבחוץ. אבל האם המציאות דו ממדית גם כן? בהחלט לא. המציאות שלנו מושפעת מכל חמשת החושים שלנו, ובבואכם לדייט הראשון, מוטב כי תשקיעו בכל אחד ואחד מהם, מעט מחשבה.

   

  עוד בנושא:

  חיבור חייתי: משיכה מינית מחזירה אותנו לטבע

  אהוב אותי בכפות ידיך: על אצבעות ומשיכה מינית

  תני לי להריח אותך: סוד המשיכה המינית

   

  את התופעה הזו ניתן לראות בבירור בתכנית "דייט בחשיכה" (משודרת ב"רשת" בימים רביעי ושבת), בה המראה החיצוני יוצא ממשוואת הכימיה והתחושה, ועל בני הזוג להסתמך על יתר החושים, ולהכריע במודע ובלא מודע, על רמת המשיכה שחשו או לא חשו כלפי בני הזוג שישבו איתם בחדר החשוך.

   

  אין ספק שכשאנחנו מגיעים לאינטראקציה שמטרתה רגשית, כל החושים שלנו נדרשים לפעולה. כי אמנם חוש הראייה הוא הדרך העיקרית בה אנו תופשים את העולם, אך התפישה הסופית של כל הגירויים המציפים אותנו היא בעצם אינטגרציה, שילוב של כלל המידע שמגיע למוח, ועל בסיסו המוח מחזיר לנו חזרה מידע חדש: פרשנות, תחושות ורגשות.

   

  דמיינו לרגע שאתם פוגשים את האחיין החביב עליכם – הוא רץ אליכם, נופל לזרועותיכם, ואתם חשים באותם רגעים את מראהו, גופו, עורו וריחו , שומעים את מלמוליו החמודים, נותנים לו נשיקות (חלקנו ממש אוכלים אותו בביסים גדולים...) וחווים את טעמו. החוויה הזאת נעימה בכל צורה, והיא ממלאת את הלב באופן מלא, כשחוש הראייה כאן נותר כמעט חסר משמעות. למה אם כן, לספק ולהסתפק בחוויה כה חסרה בדייטים, שמטרתם יצירת קשר רגשי שרק ילך ויעמיק?

   

  חמשת החושים שלנו מוגדרים כחוש הראייה, השמיעה, המישוש, הטעם והריח, ולדעת איך להשתמש בכולם יכול לשדרג אתכם ממש, ולעזור לכם לעבור מהמקום של יצירת דייטים רגילים הפוסלים או מבוססים על מראה בלבד, לחגיגת חושים שתעזור לכם להיפתח הרבה יותר, להעניק יותר הזדמנויות ואף להיתפש על ידי הפרטנרים השונים בצורה מושכת הרבה יותר.

   

  מאחר שאני גורסת שהמפתח לדייטינג מוצלח טמון בשמירה וחיזוק גבולות המגדר, כלומר – גבר מושך הוא גבר עם סממנים גבריים יותר, ואשה מושכת היא אשה עם סממנים נשיים יותר - חשוב להשתמש בכל החושים שלנו בבואנו לעורר את תחושת המשיכה אצל היושב מולנו. בכתבתי זו אנסה להעניק לכם מספר טיפים לשימוש מקסימלי יותר בשאר החושים שלכם. בטוחני שאם תשכילו להפנים את החוקים הבלתי כתובים הללו, תוכלו להגיע לדייט הבא שלכם משודרגים הרבה יותר.

   

  תשומת לב לחושים האחרים שלכם תגביר את המשיכה, גם בדייט הראשון (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  תשומת לב לחושים האחרים שלכם תגביר את המשיכה, גם בדייט הראשון(צילום: shutterstock)

   

  רך, חד או רדיופוני?

  אתחיל בחוש השמיעה, בו אנחנו משתמשים כבר מתחילת כל אינטראקציה. חוש השמיעה גורם לנו לעשות את מה שהמוח שלנו הכי חזק בו – להשלים מידע באמצעות הדמיון. לכן הקפידו על הקול שלכם – לנשים כדאי לעשות את הקול הכי נעים שלהן – קול שנשמע רך ומלטף, ועם זאת, מאוד לא כדאי להיכנס לממלכת "הקול הסקסי" – כדי לא לכוון את המוח להשלים בדמיון חלקים שלא היית רוצה להכניס לראש של הבחור שלך בשלב מוקדם מדי של ההיכרות.

   

  לבחורים, בהמשך לגישתנו – המשימה היא הפוכה - מומלץ מאד שהגבר ישמע באופן המושך ביותר. הווה אומר להשתמש בקול הגברי ביותר שברשותכם. גם לזה כמו לתופעות רגשיות רבות, יש הסברים פיזיולוגיים: בגיל ההתבגרות קולם של הבחורים משתנה ומתעבה בעיקר בגלל הורמון הטסטוסטרון, ההורמון הגברי. לפיכך, קול עדין נתפס כקולו של מישהו שיש לו מחסור בטסטוסטרון – ולפיכך הוא פחות גברי.

   

  חשוב כמובן לדעת שלא מדובר במשהו שאי אפשר לאמץ: אימון יומיומי בדיבור מתוך מעמקי הבטן או תיבת התהודה בבית החזה (אפשר להתאמן עם היד על תיבת התהודה כדי להרגיש את הדהוד מיתרי הקול), ולא מאזור הגרון, יכולה לשפר את האופן בו אתה נשמע, ולגרום לך להישמע רדיופוני כמעט כמו רפי גינת.

   

  גם בדייט עצמו, ההקפדה על הקול תניב מימד נוסף בו ניתן ליצור תקשורת ומשיכה. אשה שתדבר בקול חד תיצור ויברציות חדות (ותתרחק בכך מאפיונים נשיים, זוכרות?) ואילו גבר שידבר בטונים חלשים ייצור זיקה להיותו גבר חלש (ולא גבר גברי ומושך). וכמו בכל תחום בחיים – מודעות למה שאולי מעט חלש אצלכם, וחיזוקו באמצעות תרגול ואימון יומיומי, ישפרו את מצבכם לאין ערוך ויאפשרו לכם ליצור הרגל שלא יורגש כ"מאמץ".

   

  תעשה לי נעימי

  חוש מרתק אחר הוא חוש המישוש. כמובן שאנחנו לא בונים על שום מישוש אינטנסיבי בדייט הראשון, אך נגיעות אקראיות פה ושם מומלצות ביותר להעברת מסר חיובי. לכן, כדאי מאוד להגיע לבושים בבגדים שמרקמם נעים ("אני יכולה ללטף לך את הסוודר?"). תתפלאו, אבל זה משמעותי במיוחד לגברים: אריגים רכים ונעימים מועדפים יותר על ידי גברים, ובאופן מפתיע, נשים לרוב כלל לא מודעות לכוחה של שמלה בעלת מרקם נעים כמו משי, למשל.

   

  כידוע לכל, בגופנו מצויים אזורים שהם רגישים יותר למגע, ביניהם קצות האצבעות, או פנים הרגל או היד. מגע אקראי באזורים אלה יכול ליצור רמת משיכה גבוהה יותר. טיפ נוסף בעיניין חוש המישוש הוא דווקא לשחק במשחקים הבנויים על החוש הזה, משחקים שיוצרים קרבה הולכת וגדלה – מלעצום את העיניים ולנחש מה זה (קווצת שיער, אצבע, פרי כלשהו) ועד לכתוב מלים על פנים הזרוע או על הגב.

   

   

   

  פרומון האהבה

  חוש נוסף הוא כאמור חוש הריח, שלמרבה הצער, סובל מיחסי ציבור חלשים, ולא בצדק. חוש הריח הוא אלמנט עוצמתי ביותר במשיכה ובדחייה. אנחנו בנויים ככה שהמרכז במוח מזהה את הריח (כי הוא זוכר ריחות במשך שנים, יודע להבחין בין טוב ורע, יודע אם ריח מסוים מזכיר לו תקופה אחרת, אירוע נעים, אדם אהוב ודברים כאלה) ומחליט על תגובה מתאימה.

   

  מצד אחד, חשוב מאוד לבוא לדייט כשאנחנו מריחים טוב. רובנו מתקלחים, כי כל העור שלנו ואפילו השיער יכול להדיף ריחות של עייפות, כובד, דחיסות וכו'. גברים מדיפים ריחות חזקים יותר, ולכן להם ממש מומלץ להתקלח, כי מטרתנו היא לא לשדר –"היה לי יום עמוס" אלא "אני רענן עכשיו, שווה לך". זה חשוב במיוחד, שכן מחקרים מוכיחים שלנשים יש חוש ריח טוב יותר המבחין ביותר פרטים.

   

  אלא שכאן מגיע אלמנט מעניין: כולנו שמענו על הפרומונים, שהם כימיקלים שהגוף שלנו מייצר. הכימיקלים הללו נקלטים אמנם על ידי האף, אבל לא באופן הרגיל שבו ריח נקלט – יש להם מערכת העברה עצבית עוקפת מודעות, שיכולה ליצור תגובות חזקות מאוד בבני המין השני. מחקרים הוכיחו שנשים בתקופת הביוץ שלהן נמצאות מושכות הרבה יותר, וגברים מגיבים אליהן באופן יוצא דופן.

   

  הפרומון המוכר ביותר הוא A1 המכונה גם "פרומון האהבה". הוא נמצא בעיקר ברוק ובזיעה של גברים. הוא ידוע בגלל השפעתו על נשים, ובין היתר יכול לגרום לנשים לשינוי פעילות המוח, שינויים אנדוקריניים, השפעה על עוררות ואף מצבי רוח.

   

  בני אדם נושאים עימם טביעת ריח אופיינית המיוחדת להם, שיכולה גם לתת רמזים על גנטיקת הגבר, המערכת החיסונית שלו, ואפילו קרבת המוצא שלו לזו שלך, מידע שיכול לסייע בבחירת בני זוג ויכול להשפיע על העדפות וקבלת החלטות, כל זה באופן בלתי מודע. לדברי מומחית הריחות והבישום, גליה תורן חן, "לחוש הריח חשיבות מכרעת בהצלחת הדייט משום שהוא ממוקם סמוך למערכת הלימבית, משכן הרגשות שלנו.

   

  "לא ניתן לאהוב או להמשך למישהו אם לא אוהבים את ריח הגוף שלו/ שלה. לכן, כדאי להשקיע בריבוד של ניחוחות לפני הדייט, החל מהמקלחת, דרך מריחת שמן או קרם גוף אשר יגביר את הישרדות הריח לאורך הדייט, וכלה בבושם מושקע ויוקרתי. לא כדאי להעמיס בושם אוריינטלי כבד מדי לדייט ראשון, אלא להתמקד בניחוחות רעננים של ניקיון ואחרי מקלחת".

   

  אופס, שכחתי לצחצח שיניים וכעת אפזר ריח רע מהפה (צילום: shutterstock ) (צילום: shutterstock )
  אופס, שכחתי לצחצח שיניים וכעת אפזר ריח רע מהפה(צילום: shutterstock )

   

  לטעום את האושר

  חוש הטעם הוא תוספת מעניינת ואחרונה להעשרת חוויית הדייטינג שלכם. הלשון שלנו היא האמצעי העיקרי לחוש טעם (יחד עם החך), כיוון שעליה מפוזרות פקעיות טעם, המחולקות לכמה טעמים (אגב, הסיפור עם הטעמים השונים לכל אזור בלשון הופרך ומוגדר מעתה אגדה אורבנית). אך מעבר ליכולת של הלשון שלנו לזהות טעמים מקולקלים או מזונות איכותיים, ובכך להגן ולתרום לבריאותנו, הלשוון בנוייה ככה שהיא תחוש גם את טעם התענוג, וההתענגות על כל מה שנכנס אל הפה, מאחר שהיא מחוברת ישירות למרכז התענוג במוח.

   

   

  לכן, כדאי מאוד לאכול בצוותא מאכלים שגורמים תענוג – ובעיקר טעמים מתוקים או טעמים אהובים, שיכולים לעורר את הקישור בין התענוג והתאווה. למען הסר ספק – הפירות המכונים כפרי התאווה מכונים כך לא בגלל טעמם, אלא בגלל איבר המין הכי גדול של הגבר – המוח: דמיונם לאיבר המין הנשי הוא שהפך אותם ל"אפרודיזיאק", מעורר תאווה, ולא טעמם.

   

  הלשון שלנו היא גם כלי אבחוני מהמעלה הראשונה – כפי שכבר ציינו. פרומונים נמצאים גם ברוק, ולפיכך האקט התמים של נשיקה צרפתית, הוא בעצם קרקע מוצקה לעיבודי מידע גנטיים, שעלולים להסתיים במשיכה עזה או בדחייה. בכל מקרה, מומלץ להגיע לדייט כשבפיכם טעם נעים וטוב, שיגרום למי שמולכם רצון להתקרב אליכם.

   

  בהצלחה!

   

  לכל הכתבות והעדכונים - כנסו לעמוד הפייסבוק של ערוץ יחסים

   

  הכותבת היא יועצת דייטינג

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  מישוש, ריח וטעם - אתם בהחלט יכולים להסתמך עליהם בבואכם לדייט חדש
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים