שתף קטע נבחר

פקיסטן: רצחו את בתם בחומצה כי דיברה עם ילד

התופעה המחרידה שבמסגרתה נרצחות נשים פקיסטנית על רקע "כבוד המשפחה" או מותקפות בחומצה על-ידי גברים שאותם הן דחו, מוכרת ואף הייתה נושא לסרט זוכה אוסקר. אבל סיפור הרצח שהגיע היום מהעיר קוטלי - פשוט בלתי נתפש

בני זוג בפקיסטן רצחו את בתם הנערה על-ידי כך ששפכו חומצה על פניה ועל גופה. הסיבה: הם תפסו אותה מדבר עם נער. כך מסרו היום (ה') המשטרה ורופא במדינה.

 

עוד חדשות מהעולם :

 

הוריה של הנערה, בת 16, הודו בפני המשטרה בקוטלי, עיר בחבל קשמיר הפקיסטני, כי הם תקפו את בתם אחרי שדיברה עם ילד מחוץ לבתים.

 

רופא בבית החולים שאליו הובאה הנערה, מוחמד ג'הנגיר, סיפר כי היא סבלה מכוויות בכל חלקי גופה. לדבריו, בתחילה

טענה האם בפני הרופאים כי בתה ניסתה להתאבד. המשטרה עצרה אותה ואת בעלה.

 

כמעט 1,000 נשים נרצחו בשנה שעברה בפקיסטן על רקע "כבוד המשפחה", לפי נתוני "נציבות זכויות האדם בפקיסטן". לדברי פעילים, סביר להניח כי המספר האמיתי גבוה בהרבה, כיוון שרוב המקרים מסוג זה אינם מדווחים לרשויות.

 

תקיפת נשים באמצעות חומצה היא תופעה מוכרת ולא נדירה בפקיסטן. כלי התקשורת הפקיסטניים מדווחים לעתים קרובות על מקרי תקיפה שבהם פוגעים בחומצה בעלים בנשותיהם או גברים צעירים בנשים שדחו אותם, וכך משחיתים את גופן. ממשלת פקיסטן החמירה לאחרונה את הענישה על התקפות מסוג זה במסגרת שורה של חוקים שעברו בפרלמנט. לפי

החוקים החדשים, מי שתוקפים בחומצה ירצו לפחות 14 שנות מאסר וישלמו קנס בשווי 11,200 דולרים לפחות.

 

תופעת התקיפות בחומצה בפקיסטן זכתה השנה לתשומת לב רבה יותר, הודות לזכייתה של אשת הקולנוע הפקיסטנית שרמיין עובייד בפרס האוסקר. היא זכתה בקטגוריית הסרט התיעודי, עם סרט העוסק בנפגעות חומצה בפקיסטן. עובייד הקדישה את הפרס לנשים במדינתה הפעולות למען שינוי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האם טענה תחילה: "היא ניסתה להתאבד"
צילום: Shutterstock
מומלצים