שתף קטע נבחר

ברשות רומזים: נתניהו מתואם עם חמאס נגדנו

דוברו של אבו מאזן מאיים לחשוף "שיחות חשאיות" על רגיעה ארוכת טווח שמטרתן גם לסכל את הניסיון להשיג הכרה באו"ם

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב בביטול לדבריו של אבו מאזן שהתפרשו בזירה הפלסטינית כוויתור על זכות השיבה, ולפחות לפי הצד של הנשיא מרמאללה, יכול להיות שיש לזה קשר למגעים חשאיים שמתנהלים בין ישראל לבין יריבתו בזירה הפנימית - תנועת חמאס השולטת ברצועת עזה.

 

בחירות 2013 - כל העדכונים ב-ynet

 

נביל אבו רודיינה, דוברו של אבו מאזן, אמר אתמול (שבת) כי הרשות הפלסטינית תפרסם בקרוב מידע על "שיחות חשאיות" בין ישראל לבין גורמים ערביים ופלסטיניים שמטרתן למנוע מאש"ף להגיש את בקשת ההכרה לשדרוג מעמדה של "פלסטין" באו"ם למדינה משקיפה.

 

כרזה של מורסי וראש ממשלת חמאס הנייה בעזה (צילום: AP) (צילום: AP)
כרזה של מורסי וראש ממשלת חמאס הנייה בעזה(צילום: AP)
 

אבו רודיינה רמז בדבריו על ערוץ שנפתח בין חמאס וגורמים ערביים נוספים לבין ישראל. הוא הביע פליאה על "ההרמוניה בין נתניהו וליברמן מצד אחד לבין חמאס

 וגורמים ערביים אחרים מצד שני, שמטרתה לתקוף את הנשיא הפלסטיני אבו מאזן לפני פנייתו לאו"ם".

 

לדבריו, המתקפה על אבו מאזן מתואמת בין אותם גורמים שאותם כינה "מקומיים, ערביים וישראליים". הוא הוסיף כי הרשות הפלסטינית לא תהסס לפרסם את המידע על הפגישות החשאיות הללו. אבו רודיינה רמז כי מדובר בשיחות שנועדו להביא לרגיעה ארוכת טווח בין חמאס לישראל והכרה במדינה פלסטינית בגבולות זמניים ללא דיון על סוגיות ירושלים והפליטים.

 

בחמאס תקפו ביממה האחרונה את אבו מאזן על כך שהוא הסכים להבנתם לוויתור על זכות השיבה בראיון בסוף השבוע לערוץ 2.

 "אני רוצה לבקר בצפת אבל לא לגור שם", הוא אמר על עיר הולדתו. "פלסטין היא הגדה ועזה בגבולות 67' עם מזרח ירושלים כבירה. כל השאר זה ישראל". נתניהו הגיב ואמר שהדברים אינם משקפים את המעשים של אבו מאזן בשטח, ואת סירובו הממושך לחדש את המשא ומתן.

 

לפני כמה ימים טען בכיר החזית העממית, רבאח מהנא, כי חמאס מקיימת מגעים סודיים עם ישראל שמטרתם להגיע לרגיעה ארוכת טווח למשך 20 שנה בין הצדדים. לטענתו, שתי משלחות רשמיות של ישראל וחמאס נפגשו לאחרונה באחת מבירות אירופה ודנו בעניין, ובמשלחת הישראלית אמרו שהם מעדיפים שתהיה לעניין חסות מצרית. בכיר חמאס בעזה, מחמוד א-זהאר, הכחיש את הטענות הללו בתוקף.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
אבו מאזן. מבטיח ללכת לאו"ם
צילום: AFP
מחמוד א-זהאר. מכחיש
צילום: AP
מומלצים