שתף קטע נבחר

המשרד לפיתוח הנגב והגליל: ניצור 35 א' משרות

בימים אלו מוקמים ומתרחבים חמישה פארקי תעשייה בדרום. מנכ"לית המשרד לפיתוח הנגב והגליל, אורנה הוזמן בכור: "הפוטנציאל הכלכלי יניב כמיליארד וחצי שקל". יחד עם זאת היום פורסם כי ייתכן עיכוב בבניית עיר הבה"דים עקב מחסור בעובדי בניין

בחמש השנים הקרובות יהיו כ-10,000 משרות ישירות וכ-25 אלף משרות עקיפות בדרום הארץ - כך סבורים במשרד לפיתוח הנגב והגליל.

 

 

זאת במסגרת המענה האזרחי למעבר צה"ל לנגב, המשרד לפיתוח הנגב והגליל פועל להמשך פיתוח הכלכלה והתעסוקה באזור. יחד עם זאת, יש לציין כי רק היום (ב') דווח שייתכן עיכוב בהשלמת הבנייה של עיר הבה"דים עקב מחסור בידיים עובדות בתחום הבנייה.

 

בימים אלו מוקמים ומתרחבים חמישה פארקי תעשייה: פארק ההיי-טק בבאר שבע, בו ניתן יהיה ניתן למצוא חברות כמו EMC, דוייצ'ה טלקום ו-NESS. בפארק עידן נגב, המשותף ללהבים, רהט ובני שמעון ניתן לראות את מפעלי סודה סטרים וקר גל אשר נמצאים בהליכי בנייה.

 

בפארק נ.ע.מ מפעלי טרה ומעדני מיקי נמצאים בשבלים מתקדמים. פארק התעשייה ספירים, נמצא לקראת הרחבה של שלב ב' הכוללת בין היתר בעקבות התרחבות חברת אמדוקס. פארק התעשייה ברמת חובב עובר שינוי אסטרטגי מפארק כימי תעשייתי לפארק אקו תעשייתי, ויפעל בדומה למודלים הפועלים בגרמניה ובדנמרק.

 

45 מיליארד שקל יושקעו בעשור הקרוב בנגב במגוון תחומים לאחר שבאוגוסט השנה התקבלה החלטת ממשלה להקמת ועדה בין משרדית בנוגע למעבר צה"ל לנגב בניהול משותף של מנכ"לית המשרד לפיתוח הנגב והגליל, אורנה הוזמן בכור יחד עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר.

 

התוכנית היא כי מעבר יחידות ובסיסי צה"ל יחד עם מעבר משפחות אנשי הקבע להתגורר בנגב תשנה את פני הנגב. עם המעבר תגדל הצריכה ורכישת השירותים בצורה משמעותית.

 

פרויקט לעסקים קטנים

המשרד לפיתוח הנגב והגליל מוביל, בשיתוף מנהלת מעבר צה"ל לנגב, משרד הביטחון והג'וינט את פרויקט "מעגלים בנגב". הפרויקט יסייע לרשויות המקומיות ולעסקים הקטנים והבינונים בנגב, לשלב כוחות ולבנות שיתופי פעולה אשר יאפשרו להם להשתלב בעבודות מעבר הבסיסים לנגב בצורה הטובה ביותר על מנת שיוכלו ליהנות מצמיחה כלכלית.

 

את תוכנית המענה האזרחי למעבר צה"ל לנגב והנתונים האלה על אודות ההזדמנויות הכלכליות והפוטנציאל בנגב, תציג היום, מנכ"לית המשרד לפיתוח הנגב והגליל, אורנה הוזמן בכור בכנס Negev Vision - הועידה הכלכלית של הנגב. הכנס מתקיים זו השנה השלישית בירוחם, תחת הכותרת: "מהזדמנות עסקית למימוש כלכלי".

 

בכור אומרת כי: "הפוטנציאל הכלכלי מחיבור צריכת השירותים של בסיסי צה"ל, יחד עם צריכת המשפחות החדשות, יניב כמיליארד וחצי שקל בשנה לנגב. מדובר בהזדמנות חד פעמית לשינוי הנגב".

 

הדברים נאמרו בכנס נגב ויז'ן (הוועידה הכלכלית הראשית של הנגב) המתקיים בירוחם ועוסק בשורה של נושאים כלכליים הקשורים לדרום, ובהם מעבר בסיסי צה"ל דרומה, הון אנושי בנגב, מנועי הצמיחה באזור ועוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טקס הנחת אבן הפינה לעיר הבה"דים
צילום: הרצל יוסף
אורנה הוזמן בכור, מנכ"לית המשרד לפיתוח הנגב והגליל
מומלצים