שתף קטע נבחר

אחראי גיוס חרדים: 'אולי חיילת ששרה שינתה מין'

בדיחה מעוררת מחלוקת של רב פרויקט שח"ר, רב-סרן שמשון קליין, בכנס שנועד לשכנע חרדים להתגייס. אחד הנערים: "זו אמירה שמשפילה נשים". דובר צה"ל: רק הלצה

הכנס הוא למען גיוס נערים חרדים לצה"ל, והבדיחה היא על חשבון החיילות ששרות: מבוכה נרשמה ביום שני בכנס לעידוד בני נוער חרדים להתגייס לצה"ל שהתקיים השבוע בירושלים, כאשר רב פרויקט שירות חרדים (שח"ר) בצבא, רב סרן שמשון קליין, בחר להתלוצץ בעניין חיילות שמופיעות באירועים צבאיים.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות

נשיא צרפת: "נתניהו הפך אזכרה לעצרת בחירות"

50 מתוך 50: הגיק שניבא את התוצאות בארה"ב

 

קליין הגיע לאירוע לשכנע את עשרות הנערים החרדים להצטרף לשורות הצבא, ושוחח עמם על מסגרות השירות המיוחדות לחרדים, על תנאי השירות המקלים, וגם על סוגיה אחת רגישה - "שירת נשים". הסוגיה עלתה לכותרות בשנה האחרונה,

 לאחר שצוערים דתיים מבה"ד 1 נטשו אירוע שבו שרו חיילות, והודחו בגין כך מהקורס.

 

רס"ן קליין ניסה להרגיע את המתגייסים הפוטנציאליים כי אינם מחויבים להאזין לחיילות שרות, והוסיף: "ייתכן שהחיילת ששרה בכלל עברה ניתוח לשינוי מין". חלק מהנערים צחקו למשמע הדברים, ואחרים חשו אי נוחות. לדברי אחד מהם, שהיה באירוע: "הסירוב שלנו כחרדים לשמוע נשים שרות לא נובע מחוסר כבוד כלפיהן, להיפך, הדבר נעשה מהכבוד שניתן לאישה. האמירה הזו של הקצין, גם אם בדיחה, היא זו שמשפילה את הנשים, ונשמע שהגיעה ממקום מתנשא".

 

עוד קודם לכן, הסביר רס"ן קליין לחיילים את מה שמעוגן בפקודות הצה"ליות הנוגעות לשירות חרדים:

 "אתם לא מחויבים לשמוע שירת נשים, ואין שום חוק שמחייב זאת. כל אדם עושה לפי ראות עיניו, ואם קורה אירוע כזה, ניתן לצאת מהאולם או לקרוא תהילים".

 

גורמים בצה"ל הדגישו בתגובה כי לרב לא הייתה כוונה להעליב את ציבור החיילות, וכי מדובר היה בבדיחה. מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "במסגרת כנס עידוד גיוס לחרדים שהתקיים השבוע הציג רב שח"ר את נוהלי תכניות השח"ר השונות. הרב הדגיש שבהתאם לפקודות, המשרתים בתוכניות השונות לא ייתקלו בשירת נשים. בנוגע לאמירות הנוספות של הרב על שירת נשים, הרי שמדובר בהלצה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר חדשות ערוץ 7
רב-סרן שמשון קליין
צילום: אתר חדשות ערוץ 7
מומלצים