שתף קטע נבחר

נשיא צרפת: נתניהו הפך טקס זיכרון לכנס בחירות

על רקע המתיחות בין אובמה לנתניהו, עוד מנהיג מערבי מותח ביקורת על ראש הממשלה. הנשיא הצרפתי פרנסואה הולנד אמר כי הוא מצטער שנתניהו הפך את האזכרה לנרצחי הפיגוע בטולוז לעצרת בחירות: "הוא אובססיבי לגבי איראן"

נשיא צרפת מותח ביקורת חריפה על הנאום שבחר ראש הממשלה בנימין נתניהו לשאת בטקס הזיכרון לארבעת נרצחי הפיגוע בטולוז. בשבועון הצרפתי "לה קנאר אנשנה", צוטט הנשיא פרנסואה הולנד כאומר שהוא מצטער על כך שנתניהו "הפך את הטקס לעצרת בחירות".

 

"הנחנו שנתניהו בא לצרפת כדי לעשות קמפיין", צוטט הולנד בעיתון הצרפתי, המתמקד בתחקירים פוליטיים ובסאטירה. "הביקור שלו נועד להתבצע בשני שלבים - טקס האזכרה ובהמשך הנאום. משום שהייתי לצדו, נתניהו נזהר בדבריו, אבל זה לא היה טוב להפוך את האזכרה לעצרת בחירות".

 

על פי הדיווח, נשיא צרפת ציין גם שנתניהו "אובססיבי לגבי איראן" וכי הם שוחחו על נושא הגרעין האיראני במהלך ארוחת הצהריים המשותפת. הולנד אמר את הדברים במטוסו בדרך לביירות - שם ביקר בתחילת השבוע. 

 

ראש הממשלה על הבמה בטולוז (צילם: אבי אוחיון, לע"מ) (צילם: אבי אוחיון, לע
ראש הממשלה על הבמה בטולוז(צילם: אבי אוחיון, לע"מ)

 

האזכרה התקיימה בשבוע שעבר בבית הספר היהודי "אור התורה" (לשעבר "אוצר התורה") ונתניהו פתח את נאומו בטקס בדברים בצרפתית וסיים את הנאום בשירת "עם ישראל חי". "באתי לכאן מירושלים, בירת הנצח של עם ישראל, כדי להגיד יחד איתכם אל מול כל שונאי ישראל - 'עם ישראל חי'", אמר נתניהו.

 

מוקדם יותר נפגשו הולנד, נתניהו ורעייתו שרה עם משפחות קורבנות פיגוע הטרור שבוצע בבית הספר היהודי, בהם אווה סנדלר, ששכלה את בעלה יונתן ואת ילדיה, גבריאל ואריה, אביה חיים אלול ואביו של יונתן, שמואל, ועם יפה ויעקב מונסונגו, ששכלו את הבת מרים. הנרצחים נפלו קורבן למחבל מוחמד מראח, שחוסל לאחר מכן על ידי כוחות משטרה צרפתיים.

 

דבריו של נשיא צרפת מתפרסמים יממה אחרי בחירתו של ברק אובמה לקדנציה נוספת כנשיא ארצות הברית. בעקבות אותה בחירה והמתיחות בין אובמה לנתניהו, אמר שר הפנים אלי ישי כי "כנראה שזהו בוקר לא כל-כך טוב" לראש הממשלה נתניהו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו והולנד בעצרת בטולוז
צילם: אבי אוחיון, לע"מ
ויחד באליזה
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
מומלצים