שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

אולמרט רומז: אתערב בניסיון להחלפת הממשלה

ראש הממשלה לשעבר נאם בפני הפדרציה היהודית בסן פרנסיסקו ונשאל על תוכניותיו הפוליטיות. על הבחירות בארה"ב אמר: "נתניהו תמך ברומני בשליחות של מיליארדר אמריקני. הוא עשה זאת על חשבון האינטרסים של ישראל"

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט , הוסיף אמש (ה') עוד רמז בנוגע לכוונתו לחזור לחיים הפוליטיים. במהלך הופעה בפני הפדרציה היהודית בסן פרנסיסקו, כשנשאל לגבי תוכניותיו הפוליטיות, השיב אולמרט: "אהיה מעורב מאוד בניסיון להחליף את הממשלה הזאת".

 

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

בפעם השנייה תוך יומיים חזר אולמרט והאשים את ראש הממשלה בנימין נתניהו בכך שיצר את הרושם שהוא תומך במועמד

הרפובליקני מיט רומני במרוץ לנשיאות, ובכך גרר את ישראל לתוך מרכז הוויכוח בתוך ארה"ב. "לולא מעשיו של ראש ממשלת ישראל זה לא היה קורה", הוסיף, "הייתה כאן התערבות מיותרת ובוטה. תמיכת ארה"ב בישראל תמיד הייתה משותפת לשתי המפלגות ומעל לכל ויכוח. נתניהו יצר את הרושם שהוא תומך באחד המועמדים מבלי שזה בכלל נדון במסגרת מדיניות החוץ של הממשלה ומבלי שהציבור בישראל רצה בכך".

 

בהמשך החריף אולמרט את התבטאויותיו ואמר שתמיכת נתניהו ברומני מהווה "שליחות של מיליארדר אמריקני". לדבריו: "הוא עשה זאת מטעמו של אותו מיליארדר על חשבון האינטרסים של ישראל. אירוע ההתרמה שנערך לאחד המועמדים בישראל במסגרת ביקור רשמי שלו - לא היה מעולם בעבר. אני לא בטוח מה הניע יותר את אותו מיליארדר: דאגתו לכאורה לישראל או תכנית המסים המקלה שהבטיחו לו אם ייבחר מועמד רפובליקני. מכל מקום, כניסה כה גסה לפוליטיקה האמריקנית היא מעשה חמור ומיותר".

 

כשעלה הנושא האיראני הסביר אולמרט שיש למנוע נשק גרעיני מהמשטר בטהרן, אבל חלק על הדרך שבה נתניהו מבקש לעשות זאת. "זה מאיים לא רק על ישראל אלא כל על העולם החופשי ויש לרתום את כל הכוחות הללו כדי לטפל בבעיה", אמר, "יש כל כך הרבה כוחות שצריכים וחייבים לטפל בכך, עד שזו תהיה טעות להעמיס אחת האחריות על כך רק על ישראל. העמדה הזאת מקובלת על ידי כל המומחים וראשי מערכת הביטחון בישראל - הקודמים והנוכחיים. אני שמח שראש הממשלה גילה שלוח הזמנים הוא קצת יותר ארוך ממה שאמר בתחילה, וכעת יש זמן עד הקיץ הבא. אני מקווה שלאחר שאימץ את לוחות הזמנים של הקהילה הבינלאומית הוא יאמץ גם את האסטרטגיה של שיתוף פעולה בינלאומי כדי לטפל בעניין".

 

לכל אורך מערכת הבחירות בארה"ב הועלו טענות שלפיהן נתניהו מתערב בבחירות למענו של המועמד הרפובליקני. גורמים מדיניים בישראל אף העריכו כי לאחר שניצח, אובמה "ינקום" בנתניהו ויסייע ליריביו לקראת הבחירות בישראל בתחילת 2013.

 

מוקדם יותר היום התייחס נתניהו לדברים: "אני שומע בימים האחרונים קולות המנסים לסכסך בין ישראל לארה"ב, קולות מתוך המדינה. אבל אני רוצה להגיד שהשותפות בינינו איתנה ומלאה. בפן הביטחוני השותפות בינינו היא הכי חזקה שיש. אני אמשיך לשתף פעולה עם הנשיא אובמה בצורה הטובה ביותר".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר, "ידיעות אחרונות"
אולמרט. "נתניהו גרר את ישראל למרכז הוויכוח בארה"ב"
צילום: צביקה טישלר, "ידיעות אחרונות"
מומלצים