שתף קטע נבחר

הרומן ב-CIA: המאהבת איימה במייל, הסוד נחשף

התפטרותו של הגנרל פטראוס בגלל רומן מחוץ לנישואים באה בתום חודשים של חקירה. כעת מתברר כיצד החלה: המאהבת של ראש ה-CIA שלחה אי-מיילים מאיימים לאישה אחרת שהתוודעה לרומן, וזו פנתה מרוב פחד ל-FBI, שפתח בחקירה

אישה שידעה כנראה על מערכת היחסים שהתפתחה בין ראש ה-CIA, הגנרל דיוויד פטראוס, לבין כותב הביוגרפיה שלו פולה ברודוול, היא שהביאה לחשיפת הרומן מחוץ לנישואים שניהלו השניים. כך דיווח הלילה (יום א') העיתון "וושינגטון פוסט". לפי הדיווח אותה אישה, שזהותה לא נחשפה, הייתה בעצמה מקורבת לפטראוס, וקיבלה מפולה ברודוול אי-מיילים מאיימים שגרמו לה לפנות ל-FBI ולבקש הגנה מחשש שתיפגע. חשיפת הרומן הביאה סוף השבוע להתפטרותו הדרמטית של פטראוס.

 

עוד חדשות מהעולם :

 

לפי "וושינגטון פוסט", כשסוכני ה-FBI החלו לחקור את האי-מיילים ששלחה פולה ברודוול לאותה אישה, נחשף הרומן בין פטראוס לברודוול, שכמוהו היא נשואה ואם לשניים. החקירה כלל לא החלה נגד פטראוס, אלא נפתחה נגד ברודוול בעקבות התלונה של אותה אישה, המוגדרת כמי שאינה בת משפחה של פטראוס וכמי שאינה עובדת בתפקיד ציבורי.

 

פטראוס עם רעייתו. שיחת טלפון מאובמה (צילום: AP) (צילום: AP)
פטראוס עם רעייתו. שיחת טלפון מאובמה(צילום: AP)
 

החקירה, שהחלה לפני כמה חודשים, הדהימה את אנשי ה-FBI. הרומן עצמו אינו מהווה עבירה למרות החשש שרומן מחוץ

לנישואים יחשוף בכירים ביטחוניים לסחיטה, אולם ההתכתבות של ראש ה-CIA עם המאהבת שלו נעשתה מהאי-מייל הפרטי שלו ולא מחשבון ה-CIA, מה שחייב את חוקרי ה-FBI לוודא שלא נחשפו סודות מדינה.

 

החוקרים לא חשדו שפטראוס מעורב בעבירה פלילית, אולם בשל ההגנה החלשה יחסית שיש לתיבות דואר אלקטרוני של ג'ימייל ויאהו, הם ביקש לוודא שאיש לא פרץ לחשבונו של ראש ה-CIA. גורמים בסוכנות הביון המרכזית הביעו גם חשש מהגישה הבלתי-רגילה בהיקפה שהייתה לפולה ברודוול לבוס שלהם.

 

הביוגרפית והמאהבת, פולה ברודוול. חושך בבית (צילום: AP) (צילום: AP)
הביוגרפית והמאהבת, פולה ברודוול. חושך בבית(צילום: AP)


ברודוול הייתה אורחת קבועה במטה סוכנות הביון בלנגלי (פרבר של וושינגטון), ונהגה להגיע למשרדו של פטראוס ולצאת

איתו לריצות ארוכו מסביב למטה. לעתים היא גם באה איתו לאירועים פומביים כאורחת. כקצינה במילואים במודיעין יש לברודוול סיווג ביטחוני גבוה, ולכן אושר לה מלכתחילה להיות זו שתחבר את הביוגרפיה של הגנרל פטראוס.

 

לפני שבועיים השלימו החוקרים את החקירה, ובשיחה עם פטראוס חשפו בפניו את העובדה שהרומן בינו לבין ברודוול התגלה. הנושא נשמר בסוד עד לשבוע שעבר, והבוס של פטראוס, ראש המודיעין הלאומי ג'יימס קלאפר, קיבל דיווח ראשון על הפרשה מה-FBI בשעה 17:00 ביום שלישי האחרון, יום הבחירות לנשיאות. ביום רביעי נפגש פטראוס עם קלאפר, שאמר לו כי הדבר הנכון מבחינתו לעשות הוא להתפטר.

 

פטראוס (מימין) עם אובמה ועם שר ההגנה לאון פאנטה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
פטראוס (מימין) עם אובמה ועם שר ההגנה לאון פאנטה(צילום: AFP)

 

אנשי הבית הלבן אומרים כי קיבלו דיווח ראשון בנוגע לפרשה ביום רביעי בערב, אחרי שנודע כבר על ניצחונו של ברק אובמה בבחירות לנשיאות. בכך הם ביקשו לדחות את הטענות כאילו לגורם כלשהו במחנה אובמה היה אינטרס להסתיר את

הפרשה עד אחרי הבחירות. הנשיא עצמו קיבל דיווח על הפרשה ביום חמישי בבוקר, ואחרי הצהריים נפגש עם פטראוס, שהודיע על התפטרותו. ביום שישי חזר אובמה אל פטראוס בשיחת טלפון, והודיע לו שהתפטרותו מתקבלת.

 

פולה ברודוול, המוכרת היטב לכתבים לענייני צבא ומודיעין בוושינגטון, תכננה לקיים בשבת את מסיבת יום ההולדת ה-40 שלה, אולם ביום שישי בערב שלח בעלה אימיילים לחברים, ובהם הודיע להם על ביטול המסיבה. כתבים שהגיעו בהמשך לבית המשפחה מצאו אותו ריק וחשוך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
הגנרל פטראוס. גיבור המלחמה פורש מושפל
צילום: EPA
מומלצים