שתף קטע נבחר

אם הנרצחת בתאילנד: "נתניהו, מנע כניסת הרוצח"

הדיווחים על החנינה שקיבל אלי כהן, שרצח את גרושתו בבנגקוק וביתר את גופתה, ערערו את בני משפחתה. "באתי הביתה והתמוטטתי", סיפרה אמה, שמקווה שכניסתו לארץ תימנע על ידי הממשלה. קרובת משפחה של הרוצח: "חושבים על הילדים"

"מה שפסקו בתאילנד אומר שכנראה יש שם ספקות, לכו למלך תאילנד, דברו איתו" - כך אמרה ל-ynet מקורבת למשפחתו של אלי כהן, שרצח את גרושתו קרול בתאילנד וצפוי לשוב בקרוב לישראל בעקבות חנינה שקיבל אחרי שריצה שמונה שנות מאסר. קרובת משפחה של כהן אמרה ל-ynet: "אנחנו כואבים את הכאב של כולם. מספיק 10 שנים, כי שם בכלא זה כמו 50 שנה כאן. רק אלוהים יודע מה קרה".

 

לדבריה, "מלך תאילנד חנן אותו לפי השיקולים שלו. ראינו את אלי פעם אחרונה לפני שנה, אחת הקרובות ביקרה אותו. אנחנו מכבדים את המשפחה השנייה, אין לנו מילה רעה להגיד עליהם, להפך - שיהיה להם רק טוב, אנחנו לא שופטים אותם".

 

"אלי ישי לא ידע שהוא מגיע, מי שטוען זאת משקר", הוסיפה קרובת המשפחה, "זה שקר וכזב. לא ביקשנו עזרה מאיש. זו משפחה שהתפרקה, ילדים שגדלים ללא הורים והכי חשוב לנו טובת הילדים".

 

אמו של כהן, הסכימה לומר בקצרה כי "הכול נתנו מהיום שקרה המקרה לקדוש ברוך הוא. אנחנו אנשים טובים". מנגד, שכנה נוספת של משפחת כהן אמרה כי "מצער מאוד שהוא הולך להשתחרר אחרי מה שעשה. הנרצחת לא תוכל לחזור, זה לא הוגן". שכן נוסף אמר כי "אני מקווה שלו ייתנו לו להתקרב לכאן אחרי מה שעשה לילדה המסכנה הזאת. הוא הזמין אותה לטיול כיף והחזיר אותה בתוך קופסה. הוא היה אדם אכזרי".

 

לא רחוק משם, קיבלה רבקה, אמה של קרול, את הבשורה בדמעות. "הייתי בהלם ולא יכולתי לתפקד בעבודה. באתי הביתה והתמוטטתי, הוא הרי קיבל 150 שנה מאסר עולם והשופטים במשפט אמרו שבמידה והמלך יחון אותו יהיה עליו להמשיך לרצות את המאסר בארצו שלו, אבל לפי מה ששמעתי הוא אמור לצאת כאן לחופשי".

 

האם הדגישה כי היא חייבת "לעצמי ולבתי למנוע את שחרורו של מי שביתר ובזז את גופת בתי והשליך אותה לנהר עכור. אני מקווה שבממשלת ישראל ישקלו את העניין, שראש הממשלה כאבא יבין את רגשותינו וישקול אם צודק להכניס את האדם הזה לגבולות הארץ ולשחררו לחופשי. הרי הוא לא הביע חרטה ולא אמר שהוא מצטער. ומי שרצח פעם אחת ירצח פעם שנייה". לדבריה, "לא הגיוני שהוא יישב תשע שנים על רצח כה מחריד. צריכה לקום בארץ צעקה גדולה".

 

שני ילדיהם של בני הזוג, שאומצו לאחר המקרה, עורערו בעקבות החדשות. "ביטחונם של שני הילדים ועתידם הוא הדבר היחידי שעדיין נותן למשפחה תקווה וכוח להיאבק", אמרה סבתם.

 

בני הזוג התגרשו על רקע רצונו של כהן לחיות באוסטרליה. כמה חודשים לאחר שעזב את הבית, ביקש מגרושתו להגיע לפגוש אותו בתאילנד בתואנת שווא שהוא מבקש שיבלו יחד. בפברואר 2004 יצאה כהן מישראל, ולאחר שלושה ימים התברר שהיא נרצחה באכזריות על ידי בעלה. הוא השחית את גופתה, ביתר אותה לחלקים ואותם הכניס למזוודה וזרק לנהר, לא הרחק מהמלון שבו שהה.

 

לאחר הרצח פנה כהן, בן 45, לשגריר ישראל בתאילנד והתלונן על היעלמותה של גרושתו. זמן קצר לאחר מכן הגיעה המשטרה לחדרו במלון וגילתה שהמקום הפך לבית מטבחיים. ימים רבים לאחר מכן נמצאו שרידים מגופתה המבותרת, אך חלקים ממנה לא נמצאו עד היום.

 

אלי כהן בידי משטרת בנגקוק (צילום: תאי ראט   ) (צילום: תאי ראט   )
אלי כהן בידי משטרת בנגקוק(צילום: תאי ראט )

אמה של קרול כהן, היום בלוד. "באתי הביתה והתמוטטתי" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אמה של קרול כהן, היום בלוד. "באתי הביתה והתמוטטתי"(צילום: מוטי קמחי)
 

"כשקרול לא התקשרה לאף אחד מבני המשפחה במשך יממה, אמרתי לאחותי: 'אם עד עכשיו היא לא התקשרה, היא

מתה, היא כבר לא בחיים', וכך היה", סיפרה שמחה, דודתה של הנרצחת. "ביום האחרון של המשפט ביקשתי לדבר איתו, היה מאוד חשוב לי לדעת מה עבר על קרול ברגעים האחרונים שלה אז שאלתי אותו למה הוא הרג אותה והוא אמר לי: 'אין לי תשובה. היא בכתה והתחננה ואמרה לי אני לא אעזוב אותך, אני אבוא איתך ועם הילדים לאוסטרליה, רק אל תפגע בי ותן לי לחזור לילדים'".

 

לדבריה, "השופטים הבטיחו לי שגם אם המלך יחון אותו הוא ימשיך לרצות את העונש באותם תנאים בארץ. איך ניתן לשחרר כזה בן אדם? שיהיה בן חורין בגלות, שיבוא עוד עשר שנים, כשהילדים שלו יגדלו ויבחרו אם בכלל להכיר בו כאבא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלי וקרול כהן
צילום: קאו סוד עיתון תאילנדי
צילום: מוטי קמחי
רבקה אמסלם
צילום: מוטי קמחי
צילום: מוטי קמחי
שמחה אמסלם
צילום: מוטי קמחי
מומלצים