שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

פריימריז בבית היהודי: "להשלים את המהפכה"

מתפקדי המפלגה בוחרים את הרשימה לכנסת, שבוע אחרי שהכתירו את נפתלי בנט ליו"ר. "המגמה מעודדת ובסופה נהיה המפלגה הגדולה ביותר בקואליציית נתניהו", הוא חזה. אורי אורבך: "משלימים מהלך אדיר של דמוקרטיה בציונות הדתית"

שבוע בדיוק אחרי שמתפקדי הבית היהודי בחרו יו"ר חדש, נפתלי בנט, היום (ג') הם מגיעים שוב לקלפיות והפעם על מנת לבחור את המועמדים ברשימה לכנסת. בשעה 15:00 נפתחו כל הקלפיות ברחבי הארץ וכ-54 אלף מתפקדים מתבקשים לבחור ולדרג את חברי הרשימה המועדפים עליהם.

 

בחירות 2013 - כל הדיווחים ב-ynet

 

במסגרת ההצבעה, כל מתפקד יסמן בטופס אישי חמישה שמות. השם הראשון ברשימה מקבל ארבע נקודות בדירוג, השם השני שתי נקודות ושלושת הנוספים מקבלים נקודה אחת. בתום הספירה, יחוברו הנקודות והמועמדים ידורגו לפי סדר ההצבעה. 15 מועמדים מתמודדים בפריימריז. בשעה 22:00 בדיוק ייסגרו הקלפיות ותחל ספירת הקולות. 

 

ח"כ אורי אורבך, מתומכיו של היו"ר הנבחר בנט שגם הוביל את המהלך של פריימריז לראשות הרשימה, הגיע סמוך לשעת פתיחת הקלפיות להצביע סמוך למקום מגוריו בעיר מודיעין. "אנחנו משלימים היום מהלך אדיר של דמוקרטיה בציונות הדתית", אמר אחרי שהצביע, "אני קורא לכל המתפקדים לבוא לקלפיות ולהצביע כדי להשלים את המהפכה".

 

זמן קצר לאחר מכן הצביע היו"ר בנט בעיר רעננה, אחרי שבימים האחרונים פנה אל המתפקדים וביקש מהם להגיע לקלפיות. בנט אף קידם באמצעות הרשתות החברתיות מועמדים משלו. הוא ציין אמש בעמוד הפייסבוק

שלו באריכות את הצורך לדרג את ח"כ אורבך הכי גבוה שאפשר, וגורמים במפלגה אכן מעריכים שהוא ידורג שני. אחרי ח"כ אורבך ציין בנט גם את מי שייסדה איתו את ארגון "ישראל שלי", המועמדת החילונית ברשימה איילת שקד.

 

"הבית היהודי עובר היום שלב נוסף בדרך להתחדשות", אמר בנט אחרי שהצביע, "המגמה מעודדת ובסופה נהיה המפלגה הגדולה ביותר בקואליציית נתניהו, אחרי הליכוד ביתנו. הציבור הישראלי מחפש אלטרנטיבה יהודית ציונית וערכית שמייצגת את ארץ ישראל היפה, שאוהבת את המדינה בלי להתנצל".

 

בנט הוסיף: "אנחנו נהיה הבית של כל מי שהמסורת יקרה ללבו, של מי שעושה קידוש, מדליק נרות שבת גם אם ביום יום אינו חובש כיפה. הבית היהודי היא לא רק שם של מפלגה - אלא שאיפה אמיתית של מיליוני ישראלים". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אורבך מצביע, היום
צילום: גור דותן
נפתלי בנט. "אלטרנטיבה יהודית ציונית"
צילום: עופר עמרם
איילת שקד בקלפי
צילום: מוטי קמחי
מומלצים