שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

"הבית היהודי" שלו: נפתלי בנט ניצח, אורלב פורש

חילופי דורות בציונות הדתית: בנט זכה בבחירות לראשות מפלגת הימין, זבולון אורלב בירך והודיע על פרישה. בנט בנאום הניצחון: "יש מי ששואל איפה הכסף, נאמני ישראל שואלים איפה הערכים"

נפתלי בנט כבש את "הבית היהודי". מספירת הקולות במרבית הקלפיות עולה כי מנכ"ל מועצת יש"ע לשעבר ניצח בבחירות לראשות המפלגה הציונית-דתית. אף על פי שעדיין לא פורסמו תוצאות סופיות, בירך אמש (ג') המועמד המפסיד זבולון אורלב את בנט וזמן קצר אחר כך הודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים.

 

 

בחירות בכותרות - כתבות נוספות

 

מספירת הקולות עולה כי 67 אחוז הצביעו עבור בנט, ואילו רק 32 אחוז שילשלו אורלב בקלפיות. בנט פתח את נאום ניצחונו במילות תודה ליריבו: "לפני הכול אני רוצה להגיד משהו לח"כ זבולון אורלב: תודה. רבים חייבים לך חוב גדול על תרומתך, עזרתך. אנחנו נלמד מהניסיון שלך, מהמורשת ומההיסטוריה".

 

בנט הצהיר בנאום הניצחון: "אם יש מישהו שעדיין חושב שהציונות הדתית סיימה את תפקידה, היום הזה הוא ההוכחה. אני אוהב את הארץ שלי. מדינת ישראל איננה פיסה למו"מ. יש מפלגות ששואלות איפה הכסף, ונאמני ישראל שואלים איפה הערכים".  

 

ראש חדש, גברת ראשונה חדשה. בנט ואשתו (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
ראש חדש, גברת ראשונה חדשה. בנט ואשתו(צילום: עופר עמרם)

 

המריצו גם בפייסבוק. תומכי בנט (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
המריצו גם בפייסבוק. תומכי בנט(צילום: עידו ארז)

 

נפתלי בנט עם פעילים, אתמול (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
נפתלי בנט עם פעילים, אתמול(צילום: עידו ארז)

 

ח"כ אורלב אמר: "אני מקבל את התוצאות הדמוקרטיות כפי שהתקבלו. התקשרתי לבנט ובירכתי אותו להצלחה. גם השר דניאל הרשקוביץ התקשר לברך. כל חיי קיבלתי הכרעות ואני צריך לשמש דוגמה למנהיג גם כשהתוצאה לא טובה. הבטחתי שלא אשאר בחיים הפוליטיים ואקיים את הבטחתי. אמשיך להיות חבר המפד"ל".

 

אורי אורבך: להשלים את המהפכה

השר דניאל הרשקוביץ, יו"ר הבית היהודי שפרש מהתמודדות וחבר לאורלב, התקשר לברך את בנט. "אני מקווה שתצליח לנווט את הספינה האדירה של הציבור הדתי לאומי ואני מתכוון לסייע לך בכך", אמר הרשקוביץ למחליפו בתפקיד. ח"כ אורי אורבך מהבית היהודי הביע שמחה על ניצחונו של בנט, וקרא לכל מתפקדי המפלגה "להשלים את המהפכה ולבחור בשבוע הבא נבחרת מנצחת לבית היהודי". 

 

בשני המחנות טענו בימים האחרונים שהניצחון נמצא בכיסם. במטה אורלב חזרו על מילת המפתח "ארגון" ועבדו בעקשנות על מה שמכונה "מיצוי כושר ההצבעה של התומכים" - בעיקר המרצה של הפעילים ושל חברי מועצות מקומיות בשיחות טלפון ובמפגשים חפוזים.

 

בנט, אב לארבעה, יוצא סיירת מטכ"ל בן 40. הוא שימש בעבר מנכ"ל מועצת יש"ע וראש המטה של בנימין נתניהו. לטובת בנט נפתחו 170 מטות מתנדבים, שהמריצו את המתפקדים גם בפעילות אינטנסיבית ברשתות החברתיות ובמיילים. המועמדים עצמם העבירו את היומיים האחרונים בכנסים גדולים ובמפגשים עם פעילי שטח בכל רחבי הארץ.

 

במהלך יום הבחירות הצביע בנט בקלפי הסמוכה למקום מגוריו ברעננה. עשרות פעילים לבושים בחולצות הקמפיין קיבלו את בנט בקריאות: "ראש המפלגה הבא". בנט עצמו אמר כי "התחושה היא מצוינת. אנשים רוצים שינוי, אנשים רוצים משהו אחר. אין לי ספק שמשהו חדש מתחיל היום ומי שחושב שהמפד"ל והציונות הדתית סיימו את תפקידם טועה. אין לי ספק שבסוף היום הזה אנחנו ננצח".


פורסם לראשונה 06/11/2012 23:56

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
נפתלי בנט מצביע
צילום: עידו ארז
צילום: אמיר לוי
אורלב. הודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים
צילום: אמיר לוי
מומלצים