שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז

מתקפת הסברה עולמית: "טילים בניו יורק ולונדון"

משרד החוץ הנחה את כל שגרירויות ישראל בעולם להעלות לפייסבוק תמונות מפוברקות של בירות שונות מופגזות. במקביל, דובר צה"ל ממשיך לשגר לרשת סרטונים עם שקרי חמאס

לאורך השנים נהגו נציגי ישראל לבקש מתושבים ברחבי העולם לנסות לדמיין מציאות שבה מופגזות הערים שבהן הם חיים. השבוע החליטו במשרד החוץ ללכת צעד נוסף במדיניות זאת והנחו את שגרירויות ישראל ברחבי העולם "לשפץ" תמונות של ערי בירה, כך שייראה כאילו הן מותקפות, ולהעלות אותן לפייסבוק.

 

"עמוד ענן " - כתבות נוספות

 

בואנוס איירס "מותקפת" ()
בואנוס איירס "מותקפת"

לונדון "מותקפת" ()
לונדון "מותקפת"

דבלין "מותקפת" ()
דבלין "מותקפת"

מכסיקו "מותקפת" ()
מכסיקו "מותקפת"

שער העיתון הגרמני ()
שער העיתון הגרמני

 

לצעד של "שיפוץ" תמונות אמיתיות קדמה הפצת מפות של ערי בירה במדינות בעולם כדי להמחיש את טווח הטילים. את אחד מפירות ההסברה ניתן היה למצוא הבוקר בדוכני העיתונים בגרמניה כשהעיתון "ברלין צייטונג" פרסם בכותרת הראשית מפה עם טווח טילים מדומה בגרמניה עם הכותרת: "איך חיים במדינה שבה במשך שנים נורים מאות טילים לעברה. לו ברלין הייתה ישראל..."

 

"ברלין צייטונג" הוא אחד העיתונים הנפוצים בברלין שמופץ במאות אלפי עותקים. מחלקת ההסברה של שגרירות ישראל בברלין העלתה לדף הפייסבוק של השגרירות מפה של ברלין עם טווחי הטילים שיוצאים מרצועת עזה. התמונה זכתה למאות שיתופים ולתגובות רבות ולא נעלמה מעיניהם של העורכים שפרסמו כתבה עם מפה של טווחי הירי על ברלין, כאילו נורו מפוטסדם.

 

"קצת פרופורציות" - המפות שפרסמה השגרירות ()
"קצת פרופורציות" - המפות שפרסמה השגרירות

 

גימיק נוסף שנועד להתמודד עם התמונות של פגיעות חיל האוויר באזרחים וילדים ברצועת עזה הוא הקליפים שהפיקה יחידת הניו מדיה של דובר צה"ל על שקרי חמאס. עד כה הופצו שלושה סרטונים קצביים שחושפים, את כל שקרי החמאס במערכה, תחת הכותרת: "בחמאס טוענים - אנחנו יודעים את האמת".  

 

 

 

דובר צה"ל, משרד החוץ וכל שגרירויות ישראל בעולם הפיצו ברשתות החברתיות את הסרטונים שזכו לעשרות אלפי צפיות, והסרטון הנצפה ביותר רשם כ-125 אלף צפיות.

 

בין שאר השקרים של חמאס שהציג צה"ל, בולטות הפלת מטוס קרב שלא הייתה ופגיעות בכנסת ובבורסה לניירות ערך ברמת גן שלא התרחשו.

 

באופן מפתיע, הסרטונים שודרו, מתורגמים לערבית, גם בכמה תחנות טלוויזיה ברצועת עזה, ובהן ערוץ אל-אקצה של חמאס. ההערכה היא שגורמי הלוחמה הפסיכולוגית בצה"ל הצליחו, באמצעים טכנולוגיים, להחדיר את הסרטונים לשידור בעזה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים