שתף קטע נבחר

שבים לבית שנחרב מפאג'ר: "איפה האלבומים?"

בניסיון אחרון לחלץ מעט ממה שהיה ביתם, הגיעו הדיירים לבניין בראשון לציון שנהרס מרקטה. "כל החיים שלנו שם", אמר בצער ארז עוזרי. "הכול שבור, הרוס. זה לא בית, זו חורבה". בני הזוג מרדכי נכנסו בלי אישור: "חוץ מהממ"ד לא נשאר כלום"

הם הביטו בבניין והתקשו להאמין איך ברגע אחד נותרו ללא קורת גג. איך בשניות נהרס המקום הכי בטוח עבורם - הבית שלהם. "זו הפעם הראשונה שנכנסתי לבית מאז. המראות היו קשים מאוד. מבית של חמישה חדרים שבו התגוררו חמש נפשות, הצלחתי להוציא שתי שקיות זבל, שקית קטנה ותיק גב. אלה הדברים שניתן היה לקחת. כל השאר פשוט הלך. חוץ מממ"ד לא נשאר כלום", כך תיארה אמש (ה') שירן מרדכי את מה שנשאר מהבית שכה אהבה. הבית בקומה השישית בבניין בראשון לציון, שספג השבוע פגיעה ישירה של רקטה

 

הסיפורים הכי חמים, לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

קובי ושירן מרדכי הביטו על המנוף שבחן את יציבותו של הבניין, ונותרו חסרי מילים. כשביקשו להיכנס לדירה כדי לקחת את חפציהם, נמסר להם שהדבר לא אפשרי מחשש שאחד הקירות בבניין יתמוטט. "נכנסתי בלי אישור", גילה קובי. "קודם נתנו לי אישור להיכנס, אבל רק לדקות אחדות. לא הספקתי לקחת את מה שרציתי. הייתי חייב להיכנס גם היום, אחרת לא הייתי מציל את מה שעוד יכולתי להציל. הוצאתי קצת בגדים לכולנו ומשחקים לילדים, אני מקווה שהם פועלים".

 

המעט שנותר. שירן מרדכי בניסיון להציל את חפציה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
המעט שנותר. שירן מרדכי בניסיון להציל את חפציה(צילום: מוטי קמחי)
 

על מה שנשאר מביתו אמר: "עד שנכנסתי לא באמת הבנתי מה אני הולך לראות. חוץ מממ"ד לא נשאר כלום. אני מקווה שעוד נצליח להוציא את אלבומי התמונות שלנו. אני לא מאחל לאף אחד להיות בסיטואציה כזו".

 

לבני הזוג מרדכי שלושה ילדים: תאומות בנות ארבע וילד בן שנתיים. לדבריהם, התאומות שרויות בחרדות בעקבות המקרה. "הן בטראומה. הן נבהלות מכל תזוזה, כל טריקת דלת, סגירת ארון. הן שאלו את סבתן אם גם לבית שלה יקרה מה שקרה לבית שלהן. זה קשה".

 

בשני הלילות האחרונים לנו קובי ואשתו אצל הוריו. הלילה ילונו בבית מלון בבת ים, שהעמידה לרשותם עיריית ראשון לציון. מאז נפילת הרקטה הם לא הגיעו לעבודה, ולדברי קובי, "אני גם לא אלך לעבודה בימים הקרובים, עד שנסתדר. אנחנו מחפשים דירה להשכרה. לפי מה שנאמר לנו רוצים להרוס את שלוש הקומות האחרונות של הבניין ולבנות אותן מחדש. מדברים על טווח של בין שמונה לעשרה חודשים, ואנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לחיות במלון תקופה כל כך ארוכה". את שכר הדירה ישלם עבורם מס רכוש.

 

"התחושות מעורבות", אמרה שרון בעודה מעמיסה את השקיות למכונית. "מצד אחד התחושה מאוד קשה כי זה הבית שלנו. עיצבנו אותו בעצמנו, הכנסנו לתוכו כל מה שאהבנו. בבית הזה גדלו שלושת ילדיי. אבל עם זאת אני שמחה, קרה פה נס. כוח עליון שאין לי דרך לתאר אותו במילים. שהינו בממ"ד ושערה משערות ראשינו לא נפלה. מעבר לטראומה שחווינו, שאני מקווה תעבור במהרה, יצאנו שלמים וזה הכי חשוב".

 

משפחת עוזרי. לא נתנו להיכנס (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
משפחת עוזרי. לא נתנו להיכנס(צילום: מוטי קמחי)
 

גם ארז עוזרי, אשתו ושלושת ילדיהם הגיעו לביתם ההרוס כשהם מותשים וטרודים. מחפשים את המילים לתאר את מה שהם חשים, ואת התשובות לכל כך הרבה שאלות. כבר שני לילות שהם לא ישנים, כבר יומיים שהם לא עובדים. בניגוד לבני הזוג מרדכי, הם לא הצליחו להיכנס לדירה ונאלצו ללכת כלעומת שבאו. "הגענו כדי לנסות להוציא חפצים. כל החיים שלנו שם. ביום ראשון הצלחנו להוציא מה שהיה בהישג יד, בעיקר בגדים ולבנים, אבל עכשיו לא נותנים לנו להיכנס", אמר ארז.

 

הוא תיאר איך נראית דירת המשפחה בקומת הקרקע: "תוהו ובוהו, הכול שבור, הרוס. זה לא בית, זו חורבה. הדלתות של המטבח עפו, גם הדלתות של המקרר. הטלוויזיות התרסקו, החלונות התנפצו, הקרמיקות של האמבטיה עפו. כשראיתי את זה הייתי בהלם מוחלט. לא ידעתי מה לחשוב. לא האמנתי שזה באמת קורה לנו. אנחנו עדיין לא מעכלים".

 

בלילה הראשון לנו בני משפחת עוזרי אצל חברים. שלשום הם עברו לבית המלון בבת ים. "אמרו לנו שנוכל לישון שם בסוף השבוע, אנחנו מקווים שנוכל לישון שם גם בימים הקרובים". בשלושת הימים האחרונים הם לא הלכו לעבודה, ועדן בתם הצעירה לא הלכה לבית הספר. "אין לה תיק, אין לה חולצות בית ספר והיא גם חוששת. הגיל לא באמת משנה. שלושתם בטראומה. אני מקווה שביום ראשון היא כבר תחזור לשגרה", אמר האב. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פגיעה ישירה בבניין
צילום: מוטי קמחי
שירן מרדכי
צילום: מוטי קמחי
קובי מרדכי
צילום: מוטי קמחי
משפחת עוזרי
צילום: מוטי קמחי
הבניין בראשון לציון
צילום: אבי מועלם
מומלצים