שתף קטע נבחר

מהאסלה למחשב: הפרויקט החדש של מיקרוסופט

ענקית התוכנה פוצחת בפרויקט חדש בארה"ב להפקת אנרגיה משפכים. המטרה: לספק את כל החשמל הנדרש למרכז הנתונים שלה במטרה לנתק אותו מרשת החשמל

מיקרוסופט מתכוונת לייצר אנרגיה מהשפכים שלה: ענקית התוכנה הודיעה בשבוע שעבר על פרויקט חדש, להפקת ביו גז ממי הביוב שנוצרים בחברה. אנרגיה זו עתידה לספק את כל החשמל הנדרש למרכז הנתונים שלה ולמעשה תאפשר לנתק אותו מרשת החשמל. כך דווח בבלומברג.

 

 

הפרויקט, בעלות 5.5 מיליון דולר, יוקם בעיר שאיין באוניברסיטת וויומינג. על פי התכנון, כמות החשמל שתופק תהיה גדולה מהצריכה של מרכז הנתונים, והעודפים יוזרמו בחזרה למתקן לטיפול במים, לקיזוז עלויות האנרגיה שלהם.

 

הפרויקט יבוצע על ידי חברת FuelCell Energy, המייצרת מתקנים להפקת חשמל מגז טבעי, מתאן וביו-גז. הוא עתיד להיות קטן משמעותית לעומת מתקנים אחרים של החברה, עם צריכה של 200 קילו-ואט בלבד. עם זאת, הוא יוכל לספק מסקנות ולקחים עבור החברות החוקרות בתחום, לקראת בניית מתקנים בסדר גודל גדול יותר.

 

מדובר במתקן הראשון של מיקרוסופט שישתמש ישירות בביו-גז להפקת אנרגיה, להבדיל מהמתקנים הקודמים ששימשו לקניית קרדיטים לפליטת פחמן. עם סיום הפרויקט, החברה מתכוונת לתרום את כל המתקן לשאיין ולאוניברסיטה.

 

בהצהרה שמסרה מיקרוסופט צוין, כי המים נחשבים למקור אנרגיה מהימן. "במובן מסוים, מתקנים לטיפול במים הם בני דודים רחוקים של מרכזי הנתונים - הם מתקנים בעלי משימה קריטית ותשתית משמעותית", נמסר. "כשמתקן כזה מפסיק לפעול - זה כמו שקהילת אנשים מפסיקה להוריד מים באסלות. התוצאה מבטיחה תזרים מהימן ועקבי של ביו-גז לאספקת חשמל למרכז הנתונים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים