שתף קטע נבחר

ש"ס סוערת: למה ביטל דרעי נסיעה לוושינגטון?

תוך ימים ספורים יש להגיש את הרשימה הסופית של מועמדי המפלגה. בש"ס יש הסבורים כי דרעי ביטל את הטיסה כי חשש שבהיעדרו יבחש אלי ישי בבית הרב עובדיה ובהרכב הרשימה

זוגיות במבחן: שמונה ימים לפני המועד האחרון להגשת הרשימות לכנסת, צמרת ש"ס ממתינה במתח להכרעה על זהות מוביל הרשימה - אריה דרעי, אלי ישי, או אולי אפילו אריאל אטיאס. כשהוחלט על מודל ההנהגה המשולשת ביקשו ראשי ש"ס לדחות את ההכרעות הקשות ולעסוק בעיקר - אך כעת מגיע הצורך להרכיב רשימה והוא מציף לראשונה את הבעיות באופן גלוי. בכל אחד מהמחנות, בעיקר דרעי וישי, רוצים מאוד את המקום הראשון.

 

בחירות 2013 - כל הדיווחים ב-ynet

 

ואכן, סימני מתח ראשונים כבר ניכרים - בסוף השבוע הקרוב הוזמן דרעי להתארח ב"פורום סבן" היוקרתי שמתכנס בוושינגטון. מנהיג ש"ס כבר הוציא ויזה חדשה בהליך מהיר, אך ברגע האחרון נמלך בדעתו והודיע למארגנים שיש לו "התחייבויות אחרות". אנשיו מסבירים שדרעי עושה לילות כימים כדי להביא מנדטים, ואינו יכול "לנטוש את הספינה" ברגעים סוערים שכאלה.

 

אטיאס, דרעי וישי. המתיחות כבר לא מוכחשת (צילום: גיל יוחנן ) (צילום: גיל יוחנן )
אטיאס, דרעי וישי. המתיחות כבר לא מוכחשת(צילום: גיל יוחנן )
 

אולם בשטח הש"סי נשמעים גם קולות אחרים: הפרשן החרדי אבי בלום מ"קו עיתונות" דיווח שדרעי ביטל את הנסיעה משום שפחד שבהיעדרו יבחש שותפו להנהגה אלי ישי בבית הרב עובדיה ובהרכב הרשימה. מדובר בעיקר בשמות שיתווספו אליה, מהמקום העשירי ואילך. בלום אף הזכיר את שאירע לאחר בחירות 1996, כשדרעי נעדר מהארץ ואלי ישי מונה לשר העבודה והרווחה בהיעדרו. "כיפופי הידיים בתוך השלישייה נראים כל העת", כתב בלום, "רק שהשבוע נדמה כי זהו כבר לא סתם כיפוף ידיים אלגנטי, אלא קרב אגרוף". המתיחות האישית בין השלושה כבר אינה בגדר שמועות במפלגה, ואינה מוכחשת.

 

רשימת המפלגה, כך על פי הנוהל הרשמי, תורכב בסדרת התייעצויות בין דרעי, ישי ואטיאס, ותוגש לאישור בית הרב עובדיה ומועצת חכמי התורה. משקל גדול ניתן לדעתם של הרב משה יוסף ואשתו יהודית, בנו וכלתו של הרב, שבש"ס יש מי שמייחס להם שליטה מוחלטת ברשימה.

 

הלחץ בש"ס גובר גם על רקע חלק מהסקרים, שמציגים תמונה מדאיגה ולפיה ש"ס נושקת ל-11 המנדטים שיש לה כיום. גם מבצע "עמוד ענן" לא עשה טוב למצב הרגיש בצמרת המפלגה. בעוד אלי ישי רץ מאולפן לאולפן וממקלט למקלט, דרעי ואטיאס המשיכו להתמקד בניהול המטות ובעבודה מאחורי הקלעים. ישי גרף כנראה רווח אישי והפופולריות שלו נסקה, אך בש"ס יש מי שראו בכך חוסר אחריות כלפי המפלגה. השבוע החליטו מנהיגי ש"ס לשכור את חברת הפרסום "מדיה-קום" מקבוצת אדלר-חומסקי, ולראשונה יוביל משרד חילוני את האסטרטגיה הש"סניקית.

  

בלשכת דרעי לא הכחישו את דבר הביטול, אך דחו בתוקף כל קשר בינו ובין מבנה הרשימה. "דרעי נבחר להוביל את מטה הבחירות של ש"ס, ומתוקף תפקידו ואחריותו הוא לא עוזב את הארץ בימים שכאלו. הוא עסוק רק בהכנת המערך הארגוני ובקמפיין של ש"ס".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים