שתף קטע נבחר

תנועה ראשונה: לבני קרובה לסיכום עם מצנע

תבטיח ליו"ר העבודה לשעבר את המקום השני ברשימת "התנועה". מקורביה ממשיכים במרוץ לגייס ח"כ נוסף מקדימה בכדי לפצל את הסיעה: "רוצים מישהו שיביא ערך מוסף"

רכש חדש לציפי לבני ? יו"ר קדימה לשעבר ממשיכה במגעים להרכבת הרשימה שלה, וכפי שהסתמן אמש, קרובה לסיכום עם האלוף (מיל') עמרם מצנע. הודעה רשמית על הצטרפותו של יו"ר העבודה לשעבר, שאמור להשתבץ במקום השני ברשימת "התנועה" לכנסת, צפויה בראשית השבוע הבא. מצטרפת נוספת לרשימתה של לבני היא תא"ל (מיל') ישראלה אורון, שכיהנה כקצינת ח"ן ראשית וכסגנית היועץ לביטחון לאומי.

 

בחירות 2013 - כל הכותרות

 

יום לאחר הודעתה על הקמת מפלגה חדשה המשיכה אתמול לבני במרוץ לגיוס הח"כ השביעי מקדימה, הדרוש לפיצול הסיעה - דבר שיאפשר לה לקבל את יחידות מימון המפלגות של הח"כים שיערקו לשורותיה. את החתימות על הבקשה להתפצל מרכז חבר הכנסת יואל חסון, שגם תמך בלבני בפריימריז בתוך קדימה ונחשב לאחד מחברי הכנסת המקורבים לה. עד כה חתמו על בקשת הפיצול שישה חברי כנסת מכהנים - בנוסף לחסון - אורית זוארץ, שלמה מולה, רחל אדטו, רוברט טיבייב ומגלי והבה.

 

אנשי לבני מנסים לגייס ח"כ נוסף שיהיה לדבריהם גם "אלקטורלי". "אם נרצה, יהיו יותר משבעה", טענו בסביבת לבני, "אבל בסופו של דבר אנחנו רוצים גם להביא מישהו שיביא ערך מוסף".

 

באפשרויות שעלו היה שמו של ח"כ יוחנן פלסנר, שהוביל בקדנציה האחרונה בכנסת את נושא החלוקה לשוויון בנטל וחובת הגיוס לצה"ל, ומפקד סיירת מטכ"ל לשעבר דורון אביטל. השניים התחבטו בסוגיה, אולם החליטו לפי שעה שלא לחתום.

 

בסביבת יו"ר קדימה שאול מופז נתנו פרשנות אחרת לדברים: "לבני חשבה שברגע שתודיע כולם יקפצו לצדה ובסוף מתברר שלא כך", אמרו במטה מופז. "אנשים שהיא רצתה סירבו לה, וזה אומר לא מעט. מתברר שעם כל האיומים על פיצול, עדיין קשה לה לגייס שביעייה שהיא חפצה בה".

 

בתוך כך, ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט יצא אתמול לוושינגטון כדי להשתתף בפורום סבן. אולמרט, שיהיה אחד מחברי הוועדה המסדרת של קדימה ביחד עם מופז וראש העיר עכו שמעון לנקרי, צפוי להודיע עם שובו מארצות הברית על החלטתו באשר להתמודדות במרוץ לכנסת ה-19. ההערכות, גם אמש, נותרו כי אולמרט לא יעמוד בראש מפלגה חדשה בבחירות הקרובות. בראיון ל"ניוזוויק", שפורסם הלילה, אמר ראש הממשלה לשעבר כי אינו מתנגד לבקשה הפלסטינית לשדרוג המעמד באו"ם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
לבני. תנועה פותחת
צילום: רויטרס
מצנע. הסגן של לבני?
צילום: אבישג שאר ישוב
מומלצים