שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נותר מחוץ לתנועה: לינדנשטראוס לא ירוץ עם לבני
  מבקר המדינה לשעבר נתן ליו"ר "התנועה" תשובה שלילית: "החלטתי שאיני מעוניין להשתלב בחיים הפוליטיים ולהיות מזוהה עם מחנה זה או אחר". מצנע יודיע היום: מצטרף ללבני

  יו"ר מפלגת "התנועה", ציפי לבני, תציג השבוע את רשימת המפלגה לכנסת. בסוף השבוע החליט מבקר המדינה לשעבר, מיכה לינדנשטראוס שלא להיכנס לפוליטיקה. לעומתו, קיבלה לבני תשובה חיובית מיו"ר מפלגת העבודה לשעבר, עמרם מצנע.

   

  הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

   

  מבקר המדינה לשעבר, שקיבל הצעה להיות מספר 2 ברשימה של לבני, הודיע: "לאחר ששקלתי את העניין עם בני משפחתי ועם חבריי החלטתי שאיני מעוניין להשתלב בחיים הפוליטיים ולהיות מזוהה עם מחנה זה או אחר".

   

  תקופת צינון יזומה. לינדנשטראוס (צילום: גיל יוחנן ) (צילום: גיל יוחנן )
  תקופת צינון יזומה. לינדנשטראוס(צילום: גיל יוחנן )
   

  ההערכה היא כי לאחר המגעים שניהלו השניים, מכריו של לינדנשטראוס הזהירו אותו כי אף שמבחינה רשמית חוק מבקר המדינה לא קובע תקופת צינון לפני קפיצה למים הפוליטיים, הרי שנוכח העובדה שלרוב נושאי התפקידים הממלכתיים יש תקופת צינון על פי חוק, יש לאמץ נורמה זו גם לגבי מי שפורש מתפקיד כה רם כמבקר המדינה.

   

  מי שדווקא קיבל את ההצעה להשתלב במפלגה הוא יו"ר מפלגת העבודה לשעבר, עמרם מצנע, שצפוי לערוך אחר הצהריים מסיבת עיתונאים, ובה יודיע על החלטתו לתמוך בלבני ולהצטרף לרשימת "התנועה".

   

  מצטרפת נוספת לרשימה היא מירב כהן, פעילה חברתית בולטת וחברת מועצת העיר ירושלים. כהן, ממייסדי תנועת "התעוררות" שחרתה על דגלה להשאיר אוכלוסייה צעירה ועובדת בבירה, הובילה מאבקים חברתיים בעיר וקידמה מיזמים כלכליים. בין היתר פעלה לפתיחת חניון קרתא בשבת, לגיבוש קבוצות רכישה לזוגות צעירים ולקידום תעסוקה לצעירי העיר. כהן הייתה גם מהדמויות הבולטות במאהל המחאה הירושלמי שהוקם בקיץ 2011.

   

  "ניסיונה של מירב כהן ופעילותה בשנים האחרונות בזירה הציבורית מלמדים שמדובר באשת עשייה מוערכת שנלחמת על ערכיה ויודעת להשיג תוצאות בשטח", אמרה לבני. "ברור לי שהיא תהיה שחקנית מצוינת בנבחרת שלנו".

   

  עד סוף השבוע תנסה לבני להביא לפילוג בקדימה שיאפשר לה לצרף שבעה ח"כים פורשים לרשימתה. בינתיים היא מנהלת משא ומתן עם ח"כ מאיר שטרית, שהודיע כי יחליט בימים הקרובים אם להצטרף אליה. צירופם של פורשי קדימה חשוב ללבני בעיקר בשל תקציב מימון המפלגות שיביאו איתם.

   

  Read this article in English

   

  בהכנת הכתבה השתתפו יובל קרני, טובה צימוקי ואיתמר אייכנר
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לינדנשטראוס. מצטנן
  צילום: עידן מילמן
  מצנע. נכנס
  צילום: דודו אזולאי
  מירב כהן. "אשת עשייה"
  מומלצים