שתף קטע נבחר

אפל מרחיבה פעילות בארץ ומגייסת עובדים

החברה תעסיק חלק ממפוטרי סניף טקסס אינסטרומנטס ברעננה ושוקלת לפתוח מרכז מו"פ נוסף בארץ. רק בחודש האחרון פירסמה החברה באתר האינטרנט שלה יותר מ‭50-‬ מודעות דרושים לתפקידי מהנדסי חומרה ותוכנה

אפל ממשיכה להתרחב בישראל: נציגים בכירים של החברה הגיעו בשבוע שעבר ארצה כדי לקיים ראיונות עבודה עם שורה ארוכה של מפוטרי המטה הישראלי של חברת טקסס אינסטרומנטס, במטרה לגייס אותם לשורותיה.

 

 

טקסס אינסטרומנטס העולמית עוסקת בפיתוח שבבים ומעבדים, בין השאר למכשירים ניידים: טלפונים סלולריים וטאבלטים. לאחרונה החליטה לסגור את פעילות המכשירים הניידים שלה, ובמסגרת זו פתחה בגל קיצוצים. המהלך פגע קשות במרכז המקומי של החברה ברעננה: כ‭200-‬ עובדים קיבלו בשבוע שעבר מכתבי פיטורים. ההערכה היא שבסופו של דבר יישארו בסניף הישראלי כ‭70-‬ עובדים בלבד שיפתחו מוצר חדש שאינו קשור למובייל.

 

הבשורות הטובות הן שלפחות חלק ממפוטרי טקסס אינסטרומנטס עשויים לזכות בקרוב במשרה חדשה ונחשקת באפל ישראל. באפל, שזקוקה לידיים עובדות בסניפיה הישראליים, זיהו את ההזדמנות להעביר אליהם עובדים מנוסים. לכן בשבוע שעבר הגיעו לארץ 10 אנשי אפל מארה"ב כדי לקיים סדרת ראיונות עם העובדים המפוטרים. עדיין לא ברור כמה עובדים יגוייסו בסופו של התהליך לאפל.

 

אחת האפשרויות שבוחנת אפל היא לפתוח על בסיס כוח האדם של טקסס אינסטרומנטס מרכז מו"פ נוסף בישראל, שיקום במרכז של טקסס אינסטרומנטס ברעננה. אם אכן כך יקרה, זהו יהיה המרכז השלישי של אפל בישראל. לאפל יש שני מרכזים נוספים בארץ: בחיפה - שם כבר גויסו עשרות עובדים שעובדים תחת המנכ"ל אהרון אהרון, בשתי קומות באחד מבנייני המשרדים בפארק מת"מ בחיפה. והמרכז בהרצליה, המבוסס על חברת אנוביט שנרכשה על ידי אפל בסוף השנה שעברה בכ‭400- ‬ מיליון דולר.

 

המגעים עם עובדי טקסס אינסטרומנטס מצטרפים לעליית המדרגה במאמצי הגיוס שמפעילה אפל בישראל. רק בחודש האחרון פירסמה החברה באתר האינטרנט שלה יותר מ‭50-‬ מודעות דרושים לתפקידי מהנדסי חומרה ותוכנה בהרצליה ובחיפה.

 

ההתרחבות של אפל בישראל היא מהלך בעל משמעות גדולה לענף ההיי-טק הישראלי בטווח הארוך. הסיבה לכך היא שהפעילות המרכזית של אפל בישראל עוסקת בפיתוח שבבים עבור מכשיריה השונים. כיום, אפל רוכשת רכיבי חומרה עבור האייפון והאייפד (למשל, מעבדים ושבבי GPS ו‭(WIFI-‬ מחברות חיצוניות כמו ברודקום ואפילו ממתחרתה המושבעת סמסונג. אך לפי פרסומים בתקשורת העולמית בשנה האחרונה, אפל שואפת להתנתק מהספקיות שלה ולפתח את רכיבי החומרה והשבבים שלה בעצמה.

 

תפקיד מרכזי באסטרטגיה החדשה של אפל

ההערכה היא שמרכזי המו"פ של אפל בישראל ישחקו תפקיד מרכזי ביותר באסטרטגיה החדשה של אפל. בישראל עשויה אפל לפתח בעתיד את "המוח" של מכשירי האייפון, האייפד ואולי אפילו מחשבי המק. אפל עשויה, למשל, "להשתמש" במפוטרי טקסס אינסטרומנטס כדי לפתח רכיבי ‭,GPS, WIFI‬ בלוטות' ואחרים עבור האייפון והאייפד בעתיד.

 

החברה מכירה במעמדה העולמי של ישראל בשוק השבבים העולמי ובמומחיות שנצברה כאן בתחום. את המחויבות שלה לישראל אפשר גם להסביר בכך שאחד מבכירי חטיבת השבבים של אפל, ג'וני סרוג'י, הוא ערבי-ישראלי מחיפה במקור ובוגר הטכניון. הוא הצטרף לאפל ב‭2008-‬ לאחר שמילא תפקידים ביבמ ישראל ובאינטל ישראל.

 

בטווח הארוך זו בשורה גדולה לתעשיית האלקטרוניקה הישראלית, לשוק ההייטק ולכלכלה הישראלית בכלל. רק לאחרונה חברות רבות בשוק השבבים הישראלי פיטרו מאות עובדים, לא רק טקסס אינסטרומנטס. כעת נראה שמוקדם להספיד את הענף. ישראל נחשבת למרכז ידע עולמי בתחום השבבים, ורק בשבוע שעבר הודיעה קרן JVP על כוונתה לפתוח בחיפה חממה לחברות המפתחות שבבים, שיעסיקו כ‭750-‬ עובדים. המהלך של אפל מחזק את המגמה הזו.

 

הידיעה התפרסמה במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים