שתף קטע נבחר

אנס את אחיותיו אבל עונשו הוקל: "קורבן בעצמו"

בית המשפט העליון הפך שמונה שנים לחמש שנות מאסר וחצי בנימוק שקודם לכן נפל הנאשם קורבן לתקיפות מיניות. השופטים: "הוא היה קטין ולמחוקק גישה מיוחדת לקטינים"

בית המשפט העליון הקל בעונשו של צעיר שביצע מעשים מגונים באחיותיו ואנס אותן, והפך עונש של שמונה שנים שפסק בית המשפט המחוזי בתל אביב לחמש שנות מאסר וחצי בלבד. הרכב שופטי העליון נימק את ההחלטה הן בכך שהצעיר היה קורבן עבירות מין בעצמו כמה שנים קודם לכן, והן בשל העובדה ששני המשפטים - שבאחד מהם היה המתלונן ובאחר הנאשם - התנהלו במקביל.

 

 • הסיפורים הכי חמים – לפני כולם – בפייסבוק של ynet
 • בחירות 2013 - לכל העידכונים ב-ynet

   

  השופטים בעליון - אליקים רובינשטיין, חנן מלצר וצבי זילברטל - ציינו כי אין חולק על כך שהעבירות שביצע היו חמורות, אך הדגישו שהיה קטין בזמן ביצוע המעשים, וכי למחוקק גישה מיוחדת לגבי קטינים. בהתייחסם לעונש שקבע המחוזי קבעו כי מעיון בפסיקה ובנסיבות המיוחדות, "נראה לנו כי בית המשפט קמא החמיר".

   

  כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

   

  הצעיר היה בשנות העשרה הראשונות כשבוצעו בו עבירות מין, מעשים מגונים וניסיון למעשה סדום במוסד חינוכי שבו למד. החל מ-2005, כשהיה בן 15 עד 17, הוא אנס את אחיותיו וביצע בהן מעשים מגונים. שני המשפטים - הן זה שבו התלונן כקורבן והן זה שבו נשפט כתוקף - התנהלו במקביל במחוזי בתל אביב מול אותו הרכב שופטים.

   

  אחרי שבשנה שעברה נגזרו עליו שמונה שנות מאסר ערער הצעיר לעליון. במהלך דיון בתיק שהתקיים ביולי האחרון, הביעה המדינה נכונות להקל בעונשו נוכח הנסיבות, בתנאי שיסכים לקבל טיפול בכלא. הוא דחה את ההצעה וטען באמצעות חוות דעת של מומחה כי הטיפול המתאים לו צריך להתקיים מחוץ לכותלי בית הסוהר. למרות הדחייה הודתה נציגת המדינה כי רף הענישה שהוטל עליו חריג בנסיבות הקשות של מקרהו.

   

  השופטים רובינשטיין, מלצר וזילברטל קבעו שלנוכח השתלשלות העניינים יש להקל בעונשו של הצעיר. הם ציינו כי ראוי היה להימנע מדיון של אותו הרכב, בנוגע לאותו אדם ובתקופה סמוכה כל כך, "ולו בשל מראית העין".


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אילוסטרציה. הנאשם ביצע מעשים מגונים באחיותיו ואנס אותן
  צילום: index open
  מומלצים