שתף קטע נבחר

העליון הקל בעונש אישה שרצחה את חברתה ההרה

עדי בניטה, שרצחה את חברתה ההרה לפני ארבע שנים, תרצה עונש של 18 שנות מאסר במקום 20. היא חייכה לאחר הקראת ההחלטה בעליון. אם הנרצחת: "אין מקום להפחית בעונש"

שנתיים פחות בכלא: בית המשפט העליון הקל הבוקר (יום ב') בעונשה של עדי בניטה, שהורשעה ברצח חברתה ההרה טלי אברמוביץ' בדצמבר 2008 בבני ברק. בניטה (26) נידונה ל-20 שנות מאסר בבית המשפט המחוזי בתל אביב, לאחר שהתחשבו במצבה הנפשי הקשה. עתה קבעו שופטי העליון כי עונשה יהיה 18 שנות מאסר בפועל. היא רצחה את חברתה מפני שחשדה כי היא נמצאה בקשר עם ידיד קרוב שלה.

 

הסיפורים הכי חמים – לפני כולם – בפייסבוק של ynet

בחירות 2013 - לכל העידכונים ב-ynet

 

בערעור לבית המשפט העליון טענה בניטה, באמצעות עורך הדין קנת מן, כי בזמן הרצח היא הייתה קרובה מאוד למצב של אי שפיות. היא הוסיפה שהגיעה מרקע קשה.

 

עדי בניטה על ספסל הנאשמים. ארכיון (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
עדי בניטה על ספסל הנאשמים. ארכיון(צילום: ירון ברנר)

 

שופטי בית המשפט העליון קיבלו חלקית את הערעור והשופטת מרים נאור כתבה בהחלטה כי השופטים הגיעו למסקנה שיש להפחית שנתיים מהעונש על רקע שיפור מסוים במצבה הנפשי ובניסיונות שיקום שהיא

 עושה. בנוסף ציינה סגנית נשיא בית המשפט העליון כי בניטה חשה בושה במעשיה וחשה תחושת אשמה כלפי משפחתה של אברמוביץ', במסגרת טיפול שהיא מקבל בבית הסוהר. עם הקראת ההחלטה חייכה בניטה לעבר בני משפחתה. הם עזבו את המקום במהרה.

 

בכתב האישום שבו הורשעה בניטה תואר כי נכנסה לחדרה של אברמוביץ', ביודעה שהיא בהריון ובידה סכין ודקרה אותה חמש פעמים למוות.

אמהּ של הנרצחת, חנה אברמוביץ', שלא נכחה באולם אמרה בתגובה להפחתה בעונש: "בזמן שבארץ

 יש כל כך הרבה מעשי רצח, אני לא חושבת שיש מקום להפחתה בעונש".

 

ד"ר דנה פוגץ', ראש מרכז נגה הקריה האקדמית אונו, המלווה את האם, אמרה "ביום שבו הרוצחת שמחה על קיצור עונשה, אנו מטפלים באישה שאיבדה את בתה היחידה לרוצחת אכזרית ומדינת ישראל מתנערת ממנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עדי בניטה
צילום: עופר עמרם
אמהּ של טלי אברמוביץ'
צילום: ירון ברנר
מומלצים