שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אופניים חשמליים, או בעצם אופנוע עם פדאלים?
  ספק אופניים ספק אופנוע, גם במראה יוצא הדופן. הדו-גלגלי הזה מסוגל להגיע למהירות חשמלית של יותר מ-130 קמ"ש. וזה עוד לא הכל - הטווח עומד על 320 ק"מ. רוצים כאלה?

  לא בטוח אם באמת אפשר לקרוא להם אופניים, אבל אם כן הם כפי הנראה האופניים החשמליים המהירים ביותר בעולם. תכירו את ה"האנברינק האסלר X5", כלי דו-גלגלי חשמלי עם מהירות מרבית של יותר מ-130 קמ"ש וטווח נסיעה של יותר מ-320 ק"מ. ולמה בכל זאת הם יכולים להיחשב כאופניים, למרות שמדובר באופנוע לכל דבר ועניין? זה פשוט. שהחשמל בארבעת מצברי הליתיום-יון נגמר, ובכל זאת צריך להגיע לשקע הקרוב, אפשר לשלוף דוושות ולדווש בכוח הרגליים.

   

  נראים כמו אופנוע - אבל אלו בעצם אופניים. בערך
  נראים כמו אופנוע - אבל אלו בעצם אופניים. בערך

   

  האופניים-אופנוע מיועדים בעיקר לשימוש על מסלול, אם כי במספר מדינות ברחבי העולם ניתן להשתמש בהם ככלי רכב לכל דבר ועניין, באותם תנאים בהם משתמשים בכל אופניים חשמליים. וכן, זה אומר שבאותן מדינות אין חובה ברישיון נהיגה או לוחית רישוי. אפילו קסדה היא בגדר המלצה. בישראל, כמו במרבית אירופה, האופניים הללו נחשבים לאופנוע חשמלי וכמובן שאסורים בשימוש.

   

   

  ה-X5 מצוידים בארבעה מצברים, צמיגים ספורטיביים ובמרכב המזכיר אופנועי מירוץ. הדוושות מוסתרות, ונשלפות על-ידי הרוכב רק במקרה בו נגמרה האנרגיה החשמלית. הדיווש, יש לציין, לא יהיה קל במיוחד - שכן משקל האופניים עומד על לא פחות מ-54 ק"ג, לא כולל הרוכב. אז אפשר גם לשכוח מלהעלות אותם במדרגות. והמחיר? כ-16 אלף דולר, או כ-61 אלף שקל לפני מסים. לא זול, אבל ללא ספק מעניין.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אופניים חשמליים, או בעצם אופנוע עם פדאלים? "
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים