שתף קטע נבחר

פעם אחת במקום 7: זריקה חדשה לטיפולי פוריות

בשורה משמחת לנשים העוברות טיפולי פוריות: זריקה חדשה שאושרה לשימוש בארץ ניתנת פעם אחת בלבד - במקום 7 פעמים בכל מחזור טיפול. הזריקה זמינה למטופלות כל קופות החולים

בשורה לנשים העוברות טיפולי פוריות: משרד הבריאות אישר לחברת התרופות MSD לשווק את הזריקה אלונבה לטיפולי פוריות. הייחוד בתרופה: היא ניתנת בזריקה אחת, במקום בשבע הניתנות בכל מחזור טיפולי. הזריקה זמינה לכל מבוטחות קופות החולים.

 

קיראו עוד על טיפולי פוריות בערוץ הריון ולידה שלנו:

 

התרופה אלונבה מותווית לטיפולי פוריות בנשים בשילוב עם תרופות למניעת ביוץ מוקדם. היא מכילה את ההורמון FSH המיוצר באופן סינתטי, הורמון הממלא תפקיד חשוב בפוריות ורבייה. הזריקה בעלת משך פעילות ארוך משמעותית מהתכשירים הקיימים, ובכך גורמת לגדילה של מספר ביציות בו זמנית, על ידי גירוי מבוקר של השחלות.

 

עובדה זו מאפשרת להזריק את אלונבה פעם בשבוע, לעומת טיפולים יומיים, כך שבכל מחזור טיפולי נחסכות מהאישה שש זריקות. הזריקה ניתנת ביום השני או השלישי של המחזור באמצעות מזרק תת עורי, המאפשר הזרקה עצמית, באמצעות בן הזוג או באמצעות הרופא המטפל. הזריקה אינה מתאימה לנשים הסובלות או סבלו בעבר מגירוי יתר של השחלה או מרזרבה גדולה של זקיקים.

 

אלונבה נבדקה בשני מחקרים גדולים שמצאו כי יעילותה זהה לזו של הזריקות הקיימות. הזריקה נמצאת בסל התרופות בכל קופות החולים. עלות ההזרקות בכל מחזור טיפול עומדת על כ-300 שקלים.

 

"טיפולי פוריות כוללים לרוב שלושה עד שישה מחזורים, והזרקות מרובות", אומר פרופ' דניאל זיידמן, מומחה לגינקולוגיה מהמרכז הרפואי שיבא. "המורכבות של טיפולי הפוריות והקשיים הפיזיים והפסיכולוגים הנלווים אליהם, משבשים לא פעם את מהלך חיי המטופלות. היכולת לצמצם את מספר הזריקות בכל מחזור טיפול היא בשורה אמיתית לכל אותן נשים, שגם כך עוברות טיפול לא קל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
מספיקה זריקה אחת פעם בשבוע
צילום: shutterstock
מומלצים