שתף קטע נבחר

אנחת רווחה לגבעות: תקנות חיפוש נפט לא ישונו

בג"ץ דחה את עתירת עמותת אדם טבע ודין נגד משרד האנרגיה, שביקשה להטיל תקנות מיוחדות ושונות לעניין חיפושי נפט ביבשה מחשש לפגיעה בבריאות הציבור; בכך, גבעות חוסכת הליך בירוקרטי חדש שהיה עלול לעכב את החיפוש

בג"ץ דחה הבוקר (ב') את עתירת עמותת אדם טבע ודין נגד משרד האנרגיה והמים והחליט שלא להתערב בתקנות הנפט לעניין חיפושים בתחומי היבשה. התקנות הנוכחיות, שנגזרות מחוק הנפט, קובעות שפעילות חיפושי נפט תעשה בכפוף להליך תכנון בנייה רגיל או בהתאם להוראות משרד האנרגיה.

 

אדם טבע ודין ביקשו להטיל תקנות מיוחדות ושונות לעניין חיפושי נפט בטענה שאישור פעילות חיפושים בנוהל הרגיל עלולה לפגוע בבריאות הציבור, אולם כאמור בג"ץ דחה את העתירה.

 

בין הגופים שחיכו לפסיקת בית המשפט ניתן לציין את חברת גבעות עולם, שמקיימת פעילות חיפושי נפט באזור ראש העין וכן חברת IEI שמתכננת פיילוט להפקת נפט מפצלי שמן באזור בית גוברין.

 

החרגה של פעילות חיפושי הנפט וגיבוש תקנות חדשות היה מטיל עליהן הליך בירוקרטי חדש שהיה עלול לעכב את פעילות חיפושי הנפט. במשרד האנרגיה קיבלו בסיפוק את הכרעת בג"ץ והוסיפו שלאחרונה הוחמר הליך התכנון עבור היזמים והוא כולל בין השאר שלב של שימוע לחברות השונות כמו גם בצגת התנגדויות הציבור עם התייחסויות פרטנית להיבטים סביבתיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קידוח מגד 5 של גבעות עולם
צילום: אסי כהן
מומלצים