שתף קטע נבחר

ש"ס: אולי נמליץ על יחימוביץ' לראשות הממשלה

כותב בכיר בעיתון "יום ליום", שתכניו מפוקחים על ידי עוזרו של הרב עובדיה יוסף, שלח מסר לנתניהו: "הציבור החרדי עוקב ורואה כיצד יחימוביץ' מתנהגת בממלכתיות בתקופה האחרונה"

בקולם שלהם מקפידים מנהיגי ש"ס לעטוף את בנימין נתניהו בחיבוק דוב ולהצהיר שלאחר הבחירות ימליצו לנשיא למנותו לראש הממשלה - אולם כאשר הם נדרשים להציג איומים, כדי לא להילקח כמובנים מאליהם, הם פונים לביטאון המפלגה.

 

 

העיתון "יום ליום", שתכניו מפוקחים על-ידי עוזרו האישי של הרב עובדיה יוסף, משמיע הבוקר (יום ה') איום ברור לכיוונו של ראש הממשלה. "נתניהו מתנהג כאילו גזרה היא מן השמים שעם ישראל כרך את גורלו לצדו של המושיע הגדול נתניהו", כותב אבי רוזן, מבכירי העיתון. "לא מן הנמנע שהחרדים דווקא ימליצו לנשיא המדינה על שלי יחימוביץ' כאחת שראויה להנהיג את המדינה".

 

בהמשך הידיעה הוצג הסבר למהלך שכזה. "ראשי הליכוד משאירים את טומי לפיד הרחק מאחור", הוסבר. "הציבור החרדי עוקב ורואה כיצד יחימוביץ' מתנהגת בממלכתיות בתקופה האחרונה, ואיך היא שמרה על שתיקה בכל הנוגע לשאלת גיוס בני ישיבות". לסיכום, הופנה מסר לנתניהו: כפי שהמפלגות החרדיות העניקו לו את השלטון, כך הן יכולות לקחת אותו ממנו. "כבר היו מקרים מעולם שלא המפלגה הגדולה היא זו שזכתה בבכורה", נכתב. "תשאלו את נתניהו איך קרה שדווקא את הממשלה האחרונה הוא הרכיב".

 

האיום של ש"ס בעייתי, שכן יחימוביץ' עצמה הכריזה בעבר שתתקשה לשבת בממשלה עם עבריין מורשע כיו"ר המפלגה אריה דרעי. דרעי עצמו תקף את נתניהו גם הוא בראיון לערוץ 10. "זוכרים את ביבי חזק של לפני כמה שנים?", שאל. "כיום הליכוד ביתנו מייצגים את אלה שיש להם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אטיאס, דרעי וישי
צילום: חיים צח "ידיעות אחרונות"
צילום: בני דויטש
יו"ר העבודה יחימוביץ'
צילום: בני דויטש
מומלצים