שתף קטע נבחר

ליברמן עוקץ: אטיאס מתאים לתיירות, יוכל לטייל

מס' 2 בליכוד-ביתנו שולח מסר ואומר כי ש"ס תקבל תיקים זוטרים: "ניקח את תיקי הפנים והשיכון". בש"ס לא נותרו חייבים: "מהסגנון הזחוח הזה מתחייב שש"ס תגן על החלשים מהליכוד"

הבחירות לכנסת ה־19 יתקיימו רק בחודש הבא, אבל המפלגות שרואות עצמן חלק מהממשלה הבאה כבר מנהלות קרבות תקשורתיים עזים על התיקים. כעת הגיע תורו של מס' 2 ברשימת הליכוד־ביתנו, אביגדור ליברמן, לתרום את מנת השמן שלו למדורה, עם רמיזות עוקצניות במיוחד לעברה של ש"ס.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

האיחוד בין הליכוד לישראל ביתנו הביא לפי הסקרים לירידה במספר המנדטים של הרשימה המאוחדת בהשוואה לכוחן של שתי המפלגות בנפרד. בסקר "ידיעות אחרונות" ומכון "דחף" בראשות ד"ר מינה צמח שנערך לפני כשבועיים זכתה הרשימה של ראש הממשלה ושר החוץ המתפטר ל־35 מנדטים, שבעה מנדטים פחות מכוחם בכנסת הנוכחית, כאשר רבים מאותם קולות אבודים מצאו את דרכם למפלגת הבית היהודי בראשות נפתלי בנט.

 

אטיאס וליברמן. מי אחראי על השיבוצים? (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
אטיאס וליברמן. מי אחראי על השיבוצים?(צילום: אלכס קולומויסקי)
 

בין היתר נטען כי מצביעים רבים מקרב אוכלוסיית יוצאי ברית־המועצות נטשו את ליברמן, וכך כחלק מהקרב על קולות הימין וכחלק מהקרב ההולך ומחריף מול ש"ס, התייצב יו"ר ישראל ביתנו לראיון שיתפרסם מחר בעיתון החרדי "משפחה", בניסיון לזכות באהדה באמצעות השתלחות ב"שותפה הטבעית" ש"ס והעומדים בראשה.

 

"משרדי השיכון והפנים יהיו בידינו לאחר הבחירות הבאות", אמר ליברמן בנוגע לשני המשרדים שנמצאים כיום בידי ש"ס, והמשיך את הקו שאותו נקט ראש הממשלה נתניהו בהשקת קמפיין הרשימה שלשום. אז הכריז כי משרד השיכון לא יועבר לידיה של מפלגה סקטוריאלית.

 

כפיצוי על שני המשרדים הנחשקים, הציע ליברמן להעניק לש"ס שני תיקים אחרים, שחשיבותם פחותה, במהלך שניתן לפרש כמעט רק כניסיון להקניט את ראשי המפלגה. "אני יכול להבטיח שאנחנו לא רק נוטלים, אנחנו גם נותנים", פירט יו"ר ישראל ביתנו. "נדרוש את תיקי הפנים והשיכון, וש"ס יקבלו את תיק התשתיות, שזה תיק נחמד מאוד, ואת תיק התיירות. אנחנו נקדם את כלכלת ישראל, ואני מקווה שבזכות התפילות שלהם נצליח יותר בכלכלה. הם יעסקו בתיירות".

 

בנוסף לכך, שלח ליברמן עקיצה לעבר אריאל אטיאס, שמכהן כיום כשר השיכון וכאחד משלושת יושבי־הראש של ש"ס. "אני חושב שאטיאס היה שר לגמרי לא רע, גם בתקשורת וגם בשיכון, אבל אנחנו נהיה הרבה יותר טובים", הוא אמר. "אטיאס דווקא מתאים לתפקיד שר התיירות. הוא יוכל לטייל בכל העולם". גם יו"ר נוסף של ש"ס, אריה דרעי, זכה להתייחסות מליברמן. "אריה לא צריך להיות שר, זה קטן למידותיו", הוא אמר. "הוא צריך להיות מעל זה".

 

לצד העקיצות, סיפק ליברמן גם הסבר לשאלה שהציגו מראייניו החרדים יוסי אליטוב ואריה ארליך, מדוע הוא מעוניין בתיקי השיכון והפנים, והסביר כי בכוונתו לחולל מהפכה בשוק הדיור. "אם רוצים לפתור את משבר הבנייה, חשוב ששלוש הזרועות - משרד הפנים, משרד השיכון ומנהל מקרקעי ישראל - יוחזקו באותן ידיים", הסביר שר החוץ המתפטר. "אחרת, זה סתם בלגן. כך שאנחנו נתחלף עם ש"ס: ניקח את הפנים והשיכון, וניתן להם את התיירות והתשתיות".

 

כאשר נשאל ליברמן מהו התיק שבו הוא מעוניין להחזיק בעצמו, הוא חזר על התשובה שהציג בשבועות האחרונים - אחד משלושת התיקים הבכירים. "חוץ, ביטחון או אוצר", הוא אמר, "אבל אני לא אוהב לחלק את עור הדוב לפני תום המערכה. נתניהו ישמור עבורי את תיק החוץ, ועד אז אכהן כיו"ר ועדת חוץ וביטחון".

 

בש"ס לא נותרו חייבים, והגיבו לדברים בביקורת חריפה. "מנהיגי הליכוד־ביתנו מתנהגים בזחיחות, ועוסקים בימים האחרונים בחלוקת תיקים", נמסר. "הבחירות הקרובות אינן על תיקי שרים, אלא על עתידה ודרכה הכלכלית והאזרחית של ישראל. הסגנון הזה מראה למה חייבים שש"ס תהיה גדולה וחזקה, כדי לשמש בלם של הגזרות הכלכליות המתוכננות בתקציב המדינה. כשהליכוד גדול הוא מאבד את החמלה, והוא נהיה חזק על חלשים. ש"ס חזקה תהיה שם בשביל להגן עליהם".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. שולח עקיצה
צילום: אביהו שפירא
ש"ס. שיבוץ מחדש?
צילום: חיים צח "ידיעות אחרונות"
מומלצים