שתף קטע נבחר

סקר: הליכוד ביתנו ממשיך להיחלש, בנט מתחזק

סקר גדול במיוחד של "ידיעות אחרונות" וד"ר מינה צמח מגלה כי נתניהו וליברמן איבדו ארבעה מנדטים תוך חודש, והפער בין גוש הימין לגוש השמאל-מרכז הצטמצם משבעה לארבעה מנדטים בלבד. העבודה יורדת ל-17 מנדטים, לפיד עולה ל-11 ונצמד ללבני. בנט צובר עוד מנדט ומתבסס במקום השלישי

שלושה שבועות וחצי לפני הבחירות לכנסת ה-19 - הפערים בין הגושים מצטמצמים: הליכוד ביתנו מאבד מנדט בשבוע, ובסקר החדש של "ידיעות אחרונות" ומכון "דחף" בניהולה של ד"ר מינה צמח המתפרסם הבוקר (יום ו'), הוא מקבל 33 מנדטים, שניים פחות מהסקר שנערך לפני שבועיים וארבעה פחות מהסקר שנערך לפני חודש. גם העבודה מאבדת מהסקר הקודם שני מנדטים ואם הבחירות היו מתקיימות היום היא הייתה מקבלת 17 מנדטים.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

מהסקר עולה כי המפלגה השלישית בגודלה תהיה הבית היהודי, בראשות נפתלי בנט, שעולה בכל סקר במנדט אחד וכעת היא זוכה ל-12 מנדטים. ש"ס שומרת על כוחה משני הסקרים האחרונים והיא יציבה על 11 מנדטים. מי שעוד יקבלו 11 מנדטים הם יש עתיד בראשות יאיר לפיד והתנועה בראשות ציפי לבני. בעוד לבני שומרת על יציבות, מתחזק לפיד בשלושה מנדטים לעומת הסקר הקודם.

 


להגדלה לחצו על התמונה

 

יהדות התורה שומרת על יציבות מהסקר הקודם והסקר צופה שהיא תקבל שישה מנדטים. מרצ גם היא ללא שינוי עם ארבעה מנדטים. על-פי הסקר מפלגת עוצמה לישראל של חברי הכנסת אריה אלדד ומיכאל בן ארי תזכה לשני מנדטים, בדיוק כמו עם שלם של ח"כ חיים אמסלם. קדימה, למרות התחזית האופטימית של שאול מופז אתמול באולפן ynet, לא עוברת את אחוז החסימה לפי הסקר. מפלגה נוספת שלא עוברת את אחוז החסימה היא מפלגת הישראלים, שלפני שבועיים זכתה לשני מנדטים. בקרב הסיעות הערביות מקבלת חד"ש 4 מנדטים, רע"מ-תע"ל גם כן 4 מנדטים ובל"ד 3.

 

בקרב הגושים הפער בין הימין לשמאל-מרכז הצטמצם לארבעה

 מנדטים. לליכוד ביתנו, הבית היהודי ועוצמה לישראל יש יחד 47 מנדטים. לגוש השמאל-מרכז - העבודה, התנועה, יש עתיד ומרצ יש יחד 43 מנדטים. המפלגות החרדיות - יהדות התורה וש"ס - מקבלות יחד 17 מנדטים, המפלגות הערביות 11 מנדטים ואילו מפלגת עם שלם - שלא קוטלגה בגוש מסוים - שניים.

 

הסקר, שהיה גדול במיוחד, נערך בימים רביעי וחמישי בקרב 1,250 נשאלים. טעות הדגימה היא 0.8 מנדטים למפלגה עם שני מנדטים, לבין שלושה מנדטים למפלגה עם 33 מנדטים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עוד 25 ימים לבחירות
צילום: ירון ברנר
צילום: גיל יוחנן
נתניהו ושרית חדד בפתיחת הקמפיין של הליכוד ביתנו
צילום: גיל יוחנן
צילום: בני דויטש
יחימוביץ'. מאבדת שני מנדטים
צילום: בני דויטש
בנט. ממשיך להתחזק
צילום: EPA
מומלצים