שתף קטע נבחר

מופז: "סקרים שלנו מנבאים לקדימה 5-4 מנדטים"

בראיון באולפן ynet ממשיך יו"ר קדימה להתעקש שהמפלגה לא רק שתעבור את אחוז החסימה, אלא גם תשפיע בכנסת: "אני מאמין ולא מוותר". מה השתבש בדרך: "ההצטרפות לקואליציה והפילוג של לבני, שלא הסכימה להישאר אחרי הפריימריז"

"קדימה תפתיע בבחירות הקרובות. על פי הסקרים שעומדים לפנינו בשבועיים האחרונים, אנחנו מדברים על סדר גודל של ארבעה-חמישה מנדטים. וכשהציבור יידע שיש ארבעה-חמישה מנדטים, הנתון הזה יוכפל", על ההצהרה האופטימית הזאת - או שמא משאלת לב בלבד - חתום יו"ר קדימה, שאול מופז, שהתראיין הבוקר (ה') באולפן ynet.

 

 

מופז באולפן ynet (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
מופז באולפן ynet(צילום: ירון ברנר)

 

חרף הסקרים המאכזבים מבחינתו שמפורסמים באמצעי התקשורת, מתעקש מופז שדרכה של המפלגה לכנסת סלולה. "יש לנו דרך ואנחנו מפלגת המרכז האמיתית", הוסיף. "התוצאה בבחירות תהיה כזאת שנוכל להשפיע בכנסת הבאה. בסקרים הפנימיים שלנו עברנו את אחוז החסימה וברגע שזה יתפרסם יצטרפו אלינו עוד. אני מאוד מאמין בזה ולכן אני לא מוותר".

 

את האשמה בצניחה הגדולה של קדימה, מהמפלגה הגדולה בכנסת הנוכחית לסימן שאלה בכנסת הבאה, תולה מופז בכניסה לקואליציה ובפילוג הפנימי: "מה השתבש בדרך? הכניסה והיציאה מהממשלה.

זה יצר מציאות שבה לא השגנו את המטרה שניסינו להשיג. הייתה פה אולי גישה נאיבית. יש לנו ארבעה דגלים שבשבילם הייתי מוכן לקחת את הסיכון: שוויון בנטל, שינוי שיטת ממשל, התהליך המדיני מול הפלסטינים והתקציב.

 

"הפילוג יצר בעיה לקדימה. עשיתי כל שביכולתי על מנת שציפי לבני תישאר במפלגה מיד אחרי שניצחתי בפריימריז. אבל בסוף זה תלוי בה ולא בי. היא הייתה צריכה לקבל את בחירת אנשי קדימה, היא הייתה צריכה לקבל את ההכרעה הדמוקרטית והייתה צריכה להצטרף ולעזור לכולנו על מנת שנצליח יותר. זה לא קרה".

 

מופז מאשר שגם אחרי שהחלה מערכת הבחירות, נבדקה האפשרות שלבני תחזור למפלגה אבל לא למקום הראשון: "לא היה דיון בינינו אבל הייתה בדיקה של האפשרות שהיא תצטרף לקדימה. משעה שזה לא הסתייע – כל אחד הלך לדרכו. אני לא מצטער שלא הצעתי לה לחזור למקום הראשון".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מופז. "אנחנו מפלגת המרכז האמיתית"
צילום: ירון ברנר
מומלצים