שתף קטע נבחר

עמיר פלג

שמעון הדרי משתטח

באימון שלפני המשחק מול בית"ר ירושלים, הפועל עכו הלכה לטבול במקווה הסמוך לקברו של האר"י הקדוש. עכשיו עכו באמת בקבר ומסתבר שמאמנה פשוט לא לומד את הלקח. פלג בראשון

אז מי אשם בנפילה המסחררת של הפועל עכו אל מתחת לקו האדום? אלה כמובן לא המאמן שמעון הדרי ושחקניו, שההכנה שלהם למשחק מול בית"ר ירושלים הייתה פשוט מושלמת.

 

 

באימון של יום חמישי הם הגיעו לטבול במקווה סמוך לקברו של רבי יצחק לוריא בן שלמה, הידוע יותר בכינוי האר"י הקדוש, ומשם נסעו לקרוא פרקי תהילים ולהשתטח על קברו של רבי שמעון בר יוחאי זצוק"ל. אני מאוד מקווה שיו"ר עכו, ציון ויצמן, יחשוב היטב לפני שיחליט להדיח את המאמן ולשטוף את הבחורים. אחרי הטבילה, מה כבר תעזור שטיפה?

 

הדרי מונה משום מה בתחילת העונה למאמן בליגת העל במקום אלי כהן, שעשה בעכו עבודת קודש מסוג אחר לגמרי. שמעון מתעסק ברוחניות ובטקסים

פרימיטיביים, ולא מהיום. במחזור האחרון של עונת 2003/2004, כשאימן בקריית שמונה, קבוצתו נזקקה לנצחון במחזור האחרון על הפועל רעננה כדי לעלות לליגת העל. גם אז הדרי החליט על הפתעה טקטית.

 

הוא גרר את שחקניו להשתטח על מצבות בהר מירון והסביבה, אך המשחק הסתיים בתיקו, ובקברו של רבי שמעון בר יוחאי לא הייתה שום הילולה. איזי שרצקי רתח, הודיע למאמן שזאת הפעם האחרונה שהוא מתעסק בפולחנים שעושים צחוק מהקבוצה שלו, אבל שמעון לא למד.

 

שמעון הדרי ליד קברו של האר"י הקדוש. לא לומד לקח (צילום: אלימלך גרפטל) (צילום: אלימלך גרפטל)
שמעון הדרי ליד קברו של האר"י הקדוש. לא לומד לקח(צילום: אלימלך גרפטל)

 

"אנחנו מקווים שבזכות התפילות שלנו נשבור את המנחוס", אמר המאמן ביום חמישי, אלא שההפתעה באה דווקא מצד מאמן היריבה. מנחוס לא עלה בהרכב של בית"ר, ובמקומו שיחקו חן עזריאל, חיים מגרלשווילי, אופיר קריאף ובעיקר ערן לוי, שפירקו את הגנת המארחים.

 

הטורים האישיים של עמיר פלג:

 

את שער השוויון הראשון לזכות עכו כבש החלוץ הסרבי נבויסה מרינקוביץ', שעד כמה ששמעתי דווקא לא השתטח על שום קבר ביום חמישי, ובטח שאל את עצמו מדוע הג'קוזי במקווה לא עובד.

 

שני הצדדים ביקשו עזרה משמיים, שעזרו רק לבית"ר (צילום: גיל נחושתן) (צילום: גיל נחושתן)
שני הצדדים ביקשו עזרה משמיים, שעזרו רק לבית"ר(צילום: גיל נחושתן)

 

מצד שני חייבים להיות הוגנים, ולציין שגם שחקני בית"ר ירושלים קיבלו בשבוע שעבר שיעור תורה מהרב עמי פייקובסקי, וזה כנראה מה שהוביל להבדלים בין הקבוצות אתמול. אמנם שני הצדדים ביקשו עזרה מהשמיים, אבל הדרי, בניגוד לאלי כהן, הלך על סיוע של צדיקים במצבים נייחים.

 

השאלה מה עכו יכולה לעשות עכשיו, כשהיא באמת בקבר, ואילו רבנים שמעון עוד יכול לשלוף מהכובע בהנחה שלא יפוטר. אני במקומו הייתי לוקח אחריות ומתפטר בעצמי. צדיקים, כידוע, מלאכתם נעשית בידי אחרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלימלך גרפטל
שמעון הדרי במקווה
צילום: אלימלך גרפטל
מומלצים