שתף קטע נבחר

פגישת ראשי המרכז-שמאל: "אין הפתעות גדולות"

מנהיגי מפלגות המרכז-שמאל קיימו פגישה לילית חשאית, שממנה לא יצאו בשורות. על הפרק היה תיאום עמדות לקראת הבחירות הקרובות. בהודעה המשותפת נאמר: "הייתה פגישה באווירה טובה". מקורב: "היה ברור שלא ייצא מזה הרבה"

בשעת לילה מאוחרת, במיקום חשאי בתל־אביב ותחת איפול תקשורתי, נפגשו הלילה (יום ב') שלושת ראשי מפלגות המרכז־שמאל: יו"ר התנועה ציפי לבני , יו"ר העבודה ח"כ שלי יחימוביץ' ויו"ר "יש עתיד" יאיר לפיד. השלושה נפגשו כדי לתאם עמדות לקראת הבחירות, ובעיקר כיצד לנהוג אם בנימין נתניהו ירכיב את הממשלה הבאה.

 

 • עוד עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet
 • הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

   

  אולם, בשורות משמעותיות לא יצאו מהמפגש, שבסיומו ניתנה הודעה משותפת: "הייתה פגישה באווירה טובה. דנו בסכנות הגלומות בממשלה. סיכמנו שנשוב ונשוחח בכל עת שיהיה צורך בכך". גורם המעורה בפרטי הפגישה מסר: "לא היו הפתעות גדולות. הייתה בסך הכול אווירה טובה, והיה ברור שלא ייצא מזה הרבה".

   

  לבני ויחימוביץ' סיכמו על הפגישה בשידור חי (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  לבני ויחימוביץ' סיכמו על הפגישה בשידור חי(צילום: מוטי קמחי)

  לפיד קרא להצטרף כגוש לממשלת נתניהו הבאה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  לפיד קרא להצטרף כגוש לממשלת נתניהו הבאה(צילום: מוטי קמחי)

   

  הפגישה עצמה תואמה במהלך שידור חי בטלוויזיה (לבני פנתה לראשי המפלגות בגוש, ויחימוביץ' השיבה במסרון תוך כדי שידור), אולם לקראת קיומה החליטו השלושה למדר את היועצים ואת הדוברים ולנקוט סודיות מוחלטת בנוגע לזמן האירוע ולמיקומו. מקורבי יחימוביץ' ולפיד טענו כי לבני מנסה "לגזור קופון" במהלך הפוליטי הזה, ולכן סירבו לשתף פעולה בתחום התקשורתי ולחשוף פרטים על הפגישה.

   

  הדיווחים האחרונים ממערכת הבחירות:

   

  עוד לפני הפגישה נתגלעו חילוקי דעות קשים, בעיקר בין יחימוביץ' ובין לפיד. יו"ר העבודה דרשה כי לפיד ולבני יתחייבו כי בכל מקרה לא יצטרפו לממשלת נתניהו. "יש בכוחו של מהלך כזה להפיח תקווה ולהביא מצביעים רבים לקלפי, אך הדבר אפשרי רק אם לפיד ולבני יתחייבו כמוני לא לשבת בממשלת נתניהו", אמרה יחימוביץ'.

   

  יו"ר "יש עתיד", לעומת זאת, סירב לתת הכרזה פומבית וציין: "אני לא בכיס של אף אחד, ואני לא מחרים אף אחד. אנחנו צריכים ליצור גוש שאיתו נוכל להצטרף יחד לממשלת נתניהו אם תקום כזו – כדי לא לתת לחרדים ולימין הקיצוני לגזול את תקציבי מעמד הביניים".

   

  מי שעקב בדאגה אחר המהלך הנרקם בגוש הוא יו"ר הליכוד וראש הממשלה בנימין נתניהו. נתניהו הגיע למסיבה עם צעירים בנמל תל־אביב, ואמר: "מול איחוד השמאל צריך ליכוד־ביתנו גדול מאוד. זו הדרך היחידה להבטיח שממשלת הליכוד תמשיך להנהיג את המדינה. כל הצבעה אחרת מאפשרת אולי את עליית ממשלת השמאל".

   

  מוקדם יותר אתמול בראיון לגל"צ, הגיב ראש הממשלה לניסיונות להקים גוש חוסם לימין. "לא הופתעתי, אני חושב שזה דבר שחוזר על עצמו פעם אחר פעם - הם מנסים להפיל אותי, יש להם מטרה אחת, להפיל את הממשלה בראשותי. על פי ניסיון העבר, הם לא בוחלים בכל האמצעים. אני מניח שיעשו את זה גם הפעם".

   

  נתניהו הגדיר את מפלגותיהם של ציפי לבני, יאיר לפיד ושלי יחימוביץ' כמפלגות שמאל. "יש שם גרעין של שתי מפלגות שמאליות ברורות", הדגיש נתניהו, "הן שמאל כלכלי מובהק, בשיטת יוון וספרד. אני לא מציע לחזור על זה כאן, ושיהיה שמאל מדיני שמוכן לעשות ויתורים ולמסור שטחים".


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יחימוביץ' ולבני
  צילום: מוטי קמחי
  צילום: מוטי קמחי
  לבני ולפיד
  צילום: מוטי קמחי
  צילום: AP
  מנסים להפיל אותו. נתניהו
  צילום: AP
  מומלצים