שתף קטע נבחר

נחשפה עדותה של קורבן האונס הקבוצתי בהודו

בת ה-23 שהותקפה על ידי שישה בני אדם באוטובוס נוסע בדלהי הספיקה לפני מותה למסור את גרסתה לשופט חוקר ממיטת הטיפולים בבית החולים בסינגפור: "הייתי מחוסרת הכרה, ובכל פעם שהתעוררתי, הם תקפו אותי מחדש"

"הבת של הודו" מאשימה. הסטודנטית ההודית המנוחה בת ה-23, שנפלה קורבן לפני כשלושה שבועות לאונס קבוצתי באוטובוס נוסע בדלהי, מתה מפצעיה לאחר טיפול ממושך בבית חולים בסינגפור. מותה הצית מחאה המונית ברחבי המדינה, שקראה להתמודדות כנה וישירה עם התופעה, אך דווקא עדותה ממיטת הטיפולים, שבה נקבה בשמות תוקפיה ותיארה את השתלשלות האירועים, עשויה לחתום את הפרשה, להרשיע את האנסים ולקדם את זכויות הנשים בהודו כולה.

 

 

על פי העדות, שנגבתה על ידי שופט חוקר ומתפרסמת במלואה ב"טלגרף" הבריטי, היא וחברה עלו על האוטובוס לאחר שבילו בקניון סמוך בדלהי, שם ראו סרט. שישה או שבעה בני אדם היו על האוטובוס, ובני הזוג הניחו שהם נוסעים רגילים. חשד קל התעורר בקרבם, אך כששילמו את דמי הנסיעה, היה זה מאוחר מדי.

 

"הכרטיסן סגר את הדלתות ואת האור והתקרב לעבר בן זוגי", סיפרה הצעירה. "הוא הרביץ לו. הם אחזו בו ולקחו אותי

לחלק האחורי של האוטובוס. הם קרעו את בגדיי ואנסו אותי אחד אחרי השני, הרביצו לי במוט ברזל ונשכו אתי בכל גופי. הם שדדו אותי ולקחו את כל חפציי - הטלפון, הארנק, כרטיס האשראי. שישה אנשים אנסו אותי במשך שעה באוטובוס נוסע, כשהנהג כל הזמן מתחלף".

 

צעקותיהם נבלעו בחלל הסגור של האוטובוס הנוסע, וניסיונות חברה להצילה נתקלו בהתקפות אלימות חוזרות ונשנות. "הייתי מחוסרת הכרה, ובכל פעם שהתעוררתי, הם תקפו אותי מחדש. כשלא הראינו יותר סימני חיים, הם הפשיטו אותנו וזרקו אותנו לרחוב".

 

מוקדם יותר היום, ניסתה בת 16 מצפון הודו להצית עצמה למוות לאחר שנאנסה, לטענת משפחתה, על ידי שכנה. הצעירה סובלת מכוויות ב-90% מגופה ומטופלת במצב קריטי בבית חולי מקומי. החשוד נעצר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
תפילה לזכר קורבן האונס
צילום: רויטרס
החשודים ובאים למשפטם
צילום: AFP
מומלצים