שתף קטע נבחר

ליברמן נגד דרעי: מכין קרקע לחבירה לשמאל

יו"ר ישראל ביתנו האשים את מנהיג ש"ס בביזוי קהילת העולים בישראל: "תשדיר 'כוכבית גיור' הוא סרט זוועה". דרעי השיב: "די לסיפורים ולספינים, לא הצגתם לציבור שום תוכנית". בראיון לגל"צ ליברמן גם הביע הסכמה עם יאיר שמיר: מי שמורשע - שיפרוש

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, האשים הבוקר (יום ב') את חברו, אריה דרעי, בביזוי קהילת העולים בישראל ובניסיון חבירה לשלי יחימוביץ' ולמפלגות השמאל מיד לאחר הבחירות.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

מכתב אישי ארוך שפורסם בעמוד הפייסבוק שלו נפתח במילים "אריה, ידידי", אך נמשך במלים חריפות הרבה יותר, תוך הטחת האשמות בגזענות מצד ש"ס. "אם כבר אנו מתכתבים בצורה פתוחה", כתב ליברמן, "אני חייב לומר לך, כפוליטיקאי ותיק אחד לעמיתו, שלא יכולתי שלא להתרשם שקריאתך הפומבית לראש הממשלה לנהל משא ומתן ולהגיע להסכמות קואליציוניות עוד לפני הבחירות היא דווקא הכנת הקרקע מצדכם לחבירה לאחר הבחירות לבלוק חוסם יחד עם שלי יחימוביץ' ושאר מפלגות השמאל".

 

ליברמן המשיך והאשים את דרעי בחבירה לשמאל, והוסיף כי "קריאתך הפומבית היא הכנת האליבי להליכה נגד ראש הממשלה, שכביכול לא ענה לכם, ונגד המחנה הלאומי. אבל אתה הרי יודע היטב שאף מועמד לראשות הממשלה לא ינהל

משא ומתן קואליציוני בטרם נבחר".

 

יו"ר ישראל ביתנו תקף את ש"ס ודרעי על סרטון "כוכבית גיור" וכינה אותו "סרט זוועה". לדבריו, "אינני יכול שלא לכעוס על תשדיר התעמולה שהכנתם, שפגע בכבודם וברגשותיהם של רבים, מציבור העולים ומהציבור הרחב שנפגעו בשמם. סרטון כזה אינו ראוי גם בלהט הבחירות. הרי מי כמוך יודע שבתורה עצמה נכתב, בלא פחות מ-36 הזדמנויות שונות, שאסור לפגוע בגר".

 

את המכתב הקשה, עם זאת, סיים ליברמן בפנייה אישית לדרעי לבוא ולהיפגש עמו כדי לשוחח על הדברים. "את המשך השיחה ננהל כהרגלנו בפגישה אישית באווירה וברוח טובה", חתם.

 

עוד הבוקר, ליברמן דיבר ב"בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל. כשעומת עם דבריו של מס' 2 בישראל ביתנו (ו-4 ברשימת הליכוד-ביתנו) על כך שיצטרך לפרוש מהחיים הציבוריים - בלי קשר להטלת קלון אפשרית על ידי בית המשפט - אמר השר לשעבר שהוא מסכים. "צריכות להיות נורמות ברורות מאוד, אין לי שום בעיה אם האמירה הזאת. אני מניח שלא יוטל קלון, בן אדם צריך להסיק מסקנות. מכיוון שאני מכיר היטב את העובדות, אין לי ספק שבסופו של תהליך אני אצא זכאי".

 

מעט לאחר מכן, הגיב דרעי למכתב ואמר: "איווט ידידי, עזוב אותך מסיפורים וספינים, הרי את הממשלה ב-2009 סגרת עם נתניהו עוד לפני הבחירות. גם נתניהו סגר אז עם ש"ס לפני הבחירות. אתה בטח קורא את העיתונים, כמוני, עם כל הכותרות על ממשלת מרכז-שמאל שאתם מעדיפים להקים עם לבני ולפיד. אז אני שוב קורא לך, בוא נשב וניפגש עוד היום ונסגור את קווי היסוד של הממשלה".

 

בהודעה שפירסם, ביקר דרעי את העובדה שהליכוד ביתנו לא פירסמה "שום תוכנית לציבור", כדבריו. "אשמח לשמוע שנתניהו לא מתכוון להעלות שוב את המע"מ. אשמח לדעת מאיפה מתכוונים לקצץ בתקציב כדי להתמודד עם הגירעון הענק, ואת הדיון מי יהיה שר התיירות באמת נשאיר לאחרי הבחירות".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אביגדור ליברמן. יפרוש בכל מקרה אם יורשע?
צילום: AP
צילום: גיל נחושתן
אריה דרעי
צילום: גיל נחושתן
מומלצים