שתף קטע נבחר

נער חשוד שתקף מורה: הוא היכה, אני נתתי בוקס

בן 15 הנתון במעצר בית מאז נעצר בחשד כי תקף מורה בבית הספר בצפת, טוען כי האירוע החל "בצחוק כזה", וסיפר כי המורה "תמיד אומר לנו - 'בואו נלך מכות'". המורה עצמו אושפז

"אני מרגיש שהפכו אותי מקורבן לנאשם", כך טען הבוקר (יום ד') נער כבן 15 מצפת, החשוד כי אתמול תקף יחד עם חברו מורה בבית ספר התיכון שבו לומדים השניים. מעדותו של הנער, של אחיו ושל חברים נוספים, עולה כי המורה נהג "לאתגר" תלמידים להתקוטט עמו. לדבריו, גם אתמול החל האירוע כאשר המורה הקניט את התלמיד והזמינו להתעמת עמו, ובהמשך הפך האירוע לאלים באמת.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

במשטרת צפת אמרו כי המורה ייחקר בהמשך היום, וגם גרסת הנערים תיבדק. דברים דומים אמרו במשרד החינוך.

 

"הכול התחיל כששיחקנו במסדרון בכדור וזרקנו אותו על אחד הילדים", סיפר הנער, הנתון כעת במעצר בית. "המורה אמר לי, 'למה אתה מתעסק איתו, תתעסק איתי'. זה היה בצחוק כזה. אמרתי לו שאני אקרא לחבר שלי, והוא אמר 'בבקשה'". לדבריו, לכל אורך הדרך היה ברור לכל המעורבים שמדובר בשעשוע. "יחד עם החבר שלי תפסנו אותו בזרועות, והוא כנראה נלחץ והתחיל להכות אותנו. הוא נתן לי אגרופים בבטן ובפנים וגם באשכים", סיפר הנער, שבעינו עדיין ניכר סימן כתוצאה מהאירוע. "זה השלב שבו גם אני נתתי לו בוקס".

 

הוא סיפר כי לאחר החקירה לא ישן כל הלילה. "אני מרגיש שהפכו אותי לאשם למרות שאני הקורבן בסיפור הזה. המורה הזה תמיד אומר לנו 'בואו נלך מכות'. לא הייתה היתקלות איתו עד היום, אבל להרבה תלמידים אחרים זה קרה", טען.

 

אחיו של הנער, תלמיד כיתה י"ב באותו בית ספר, סיפר כי בתחילת השנה פנה המורה אל תלמידי כיתתו ואף הזמין אותם "ללכת איתו מכות מחוץ לבית הספר". לדבריו, לאחר שהמורה ראה את אחד התלמידים בכיתה, גדל גוף וחזק, חזר בו מהדברים.

 

אמו של הנער, המגדלת אותו ואת אחיו בכוחות עצמה, אמרה גם היא כי לא עצמה עין כל הלילה. "התקשרו אליי בצהריים ואמרו לי שהבן שלי במשטרה כי הוא תקף מורה. הוא נחקר שם במשך שמונה שעות". לדבריה, "אפילו אני, אישה מבוגרת, אם הייתי יושבת מול החוקרים שמונה שעות בלי הפסקה, הייתי מודה בכל דבר", אמרה. "שמעתי גם מהבן השני שלי וגם מהחברים שלו על ההתנהגות של המורה. התקשרתי למנהל, אמרתי לו את הדברים והוא לא נשמע מופתע. רק אמר לי לתעד את הדברים, לרשום אותם ולמסור לו.

 

"למה המורה תמיד צודק?"

"אני חושבת שלבן שלי נעשה עוול בכמה מובנים", הוסיפה האם. "הוא ראה את כל מה שפורסם אתמול ואמר לי 'אימא, זה פשוט לא נכון. תראי מה כולם כתבו, מורה הוכה. מה איתי? אני הקורבן פה'. גם בבית הספר מתייחסים כאילו הכול כבר ברור ומובן, אף אחד לא חושב אולי הבן שלי הוא זה שצודק. החליטו על השבתה של הלימודים לשעתיים. מה המשמעות של זה? שהמורה תמיד צודק, אפילו שעוד לא בדקו את הדברים עד הסוף. זה מה שבאמת כואב לי", אמרה האם בדמעות.

 

הבוקר סירב המנהל להגיב לדברים, ולא אפשר גם לתלמידים לדבר עם עיתונאים שהתקבצו ליד בית הספר על שהתרחש אתמול. אחד התלמידים, הלומד בכיתה ז', סיפר כי לא היה נוכח אתמול בבית הספר בגלל טיול, אך בפייסבוק התנהל דיון משועשע על האירוע. "כולם אמרו שרק בבית הספר שלנו דבר כזה יכול לקרות", אמר הנער.

 

מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך, ד"ר אורנה שמחון, אמרה כי מדובר באירוע חמור וההתייחסות אליו בהתאם - כולל השעיית התלמידים. "היום תתקיים פעילות הסברה בקרב התלמידים ופעילות חיזוק למורים. לפני שנחליט אילו אמצעים לנקוט, אנחנו ממתינים לסיום חקירת המשטרה".

 

בהתייחס לטענות התלמידים על התנהגות המורה, אמרו במשרד החינוך כי על פי הנחיית מנהלת המחוז ישהה המפקח של בית הספר במקום כל היום, ויברר את המקרה לפרטיו.

 

גורמים במערכת החינוך הביעו אף הם חוסר שביעות רצון מההחלטה להשבית מחר את הלימודים לשעתיים בעיר. לדבריהם, אם לא די בכך שיש בהחלטה הצהרת כוונות לגבי האשמים באירוע טרם סיום החקירה, הרי שמדובר בהשבתה מיותרת ופגיעה בתלמידים.

 

מפקד משטרת צפת, סגן ניצב עופר קנטרוביץ' אמר כי החקירה עדיין בעיצומה והיום ייחקר המורה עצמו, ששהה במהלך הלילה בבית החולים רבקה זיו בעיר להשגחה.

 

אתמול אמר המורה ל-ynet כי בשום מקרה לא מדובר היה במשחק. "אני לא מכיר משחק שבו מכים בצורה כזאת בגב ונותנים אגרוף בפנים", אמר. "אם מישהו אומר שזה אירע כתוצאה ממשחק, זוהי אי הבנה. הגרסה שנתתי במשטרה היא ברורה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המורה אושפז. בי"ח זיו בעיר
צילום: אביהו שפירא
מומלצים