שתף קטע נבחר

שני תלמידים פצעו מורה בתיכון בצפת

בן 36 שמלמד בבית ספר תיכון בעיר סובל ממכה באף, חבלות בפנים ומכה בצלעות. שני תלמידים בני 16 חשודים בהכאתו, ונער נוסף חשוד במעורבות. פרמדיק: "המורה סיפר שהם היכו אותו במהלך משחק דחיפות"

שוב מקרה חמור בבית ספר: מורה בן 36 מצפת הותקף היום (ג') על ידי שני תלמידיו, בני 16, בבית ספר תיכון בעיר. הוא הוכה בפניו ובפלג גופו העליון מסיבה שטרם הובהרה, טופל על ידי צוות מד"א ופונה לבית החולים "זיו" בעיר במצב קל. שני התלמידים נלקחו לחקירה במשטרת צפת. מאוחר יותר נמסר שהמורה שיחק "קרב תרנגולים" עם תלמידיו במהלך הפסקה. תוך כדי המשחק הצטרפו שני התוקפים, לפתו את המורה בצווארו מסיבה שאינה ברורה.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

צביקה, פרמדיק מד"א שטיפל במורה, הוסיף כי "הוא סבל ממכה באף, חבלות בפנים ומכה בצלעות. הוא סיפר ששלושה תלמידים היכו אותו ושקשה לו לנשום. המורה סיפר שהם היכו אותו במהלך משחק דחיפות כלשהו".

 

סגן-ניצב עופר קנטרוביץ', מפקד משטרת צפת, סיפר כי מדובר במשחק שהסתיים בתקרית אלימה. "סמוך לשעה 13:00 החלה מריבה בין התלמידים למורה. הם דחפו זה את זה וזרקו כדור. המורה קרא להם והם היכו אותו. שניים מהנערים חשודים שהיכו אותו וצעיר נוסף חשוד שהיה מעורב במקרה. אנחנו רואים את האירוע בחומרה, חוקרים כרגע את המעורבים ונמצה איתם את הדין".

 

האירוע נבחן בחוליית נוער של משטרת צפת. ממחוז צפון במשטרה נמסר כי שני התלמידים קשרו את עצמם למקרה ולביצוע העבירה. בנוסף, על אחד מהנערים נמצאו סימני חבלה ונסיבות הפגיעה נבדקות. גם מבית הספר נמסר כי הם רואים את המקרה בחומרה ומגנים כל סוג של אלימות.

 

חדר המיון בבית החולים זיו בצפת (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
חדר המיון בבית החולים זיו בצפת(צילום: אביהו שפירא)

 

מנהלת מחוז צפון במשרד החינוך, ד"ר אורנה שמחון, ציינה עוד כי המשרד יגלה אפס סבלנות כלפי המקרה. היא הנחתה את מנהל בית הספר להשעות באופן מיידי את התלמידים עד לכינוסה של המועצה הפדגוגית, שתדון בהמשך דרכם. כמו כן, היא הורתה לקיים מחר שיחות הסברה עם כלל התלמידים,

"תוך שימת דגש על החומרה שבמעשיהם והעברת המסר כי אין בכוונת בית הספר לעבור לסדר היום במקרים של פגיעה פיזית או במעמדם וסמכותם של המורים".

 

אתמול הואשם אב בן 46 מהוד השרון בתקיפת מורה בבית ספרו של בנו. על פי כתב האישום, האב הגיע לכיתה שבה לומד בנו בחטיבת הביניים "השחר" בעיר, בעקבות החרמת הטלפון הנייד שלו במהלך מבחן. הוא גרר את המורה אל מחוץ לכיתה תוך כדי קללות ודחף אותו בחוזקה לתאי האחסון. לאחר ששב המורה לכיתה, המתין האב במסדרון. כשהמורה יצא בתום המבחן, הוא אחז בחולצתו, דחף אותו לקיר והחל להכות אותו עד שאחת המורות ניסתה להרחיקו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית החולים זיו, היום
צילום: אביהו שפירא
מומלצים