שתף קטע נבחר

סקרים? קלפים! התחזית האמיתית לבחירות

הליכוד-ביתנו בנפילה, בנט בנסיקה, הממשלה תהיה רחבה וב-2014 צפויה בישראל טלטלה. מילה של מיסטיקניות זו מילה?

פרשנים פוליטיים, כתבים, סוקרים, פוליטיקאים בדימוס, יושבי פרלמנטים מקומיים ומלהגי שיחות סלון - זוזו הצדה כולם. כדי לדעת באמת מה יהיה ולאן תנשוב הרוח ברגע הגורלי במוצאי 22 בינואר, אתם יודעים בדיוק למי צריך לפנות. השאלה האמיתית היא מה אומרים הכוכבים, הקלפים, המספרים ונציגיהם עלי אדמות.

 

עוד עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

כשביקשנו השבוע חוות דעת מהחזאים למיניהם, רובם ביקשו להדגיש - כל אחד במילותיו - שההערכה נכונה לרגע ה"קריאה הרוחנית" ומתבססת על האנרגיות של המועמדים נכון לאותו זמן. במרחק של ימים המצב עשוי להשתנות. ובכל זאת, ניגש לתחזית.

 

ירכיב את הממשלה עם לפיד ולבני? (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
ירכיב את הממשלה עם לפיד ולבני?(צילום: רויטרס)

 

ציפי לבני ויאיר לפיד. בממשלה הבאה עם נתניהו? (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ציפי לבני ויאיר לפיד. בממשלה הבאה עם נתניהו?(צילום: מוטי קמחי)

 

"אלו הבחירות הכי משמעותיות כי אנחנו נכנסים לעידן חדש", פוסקת יהלי פישר, נומרולוגית מנהריה. לדבריה מפלגת הליכוד-ביתנו תנצח ובנימין נתניהו ירכיב שוב את הממשלה, אבל יספוג ירידה חדה במספר המנדטים: "זה יתייצב רק באזור ה-30 עד 32 מנדטים".

 

פישר צופה שתי הפתעות - האחת היא שנתניהו ירכיב ממשלה עם יאיר לפיד וציפי לבני, שלמרות הכחשות דווקא תהיה כנראה תשמש שרת החוץ. "היא למדה מהטעות שלה ותרצה להיות בתפקיד משמעותי הפעם".

 

עוד תחזית שהיא מגדירה כהפתעה היא זינוק אדיר לבית היהודי. "הם יגיעו עם מספר מנדטים מאוד גבוה שיתייצב באזור ה-16, הודות לפרסום המאסיבי של המפלגה והדמות של נפתלי בנט שנראית מאוד נינוחה, זורמת וצעירה. נתניהו יצטרך להיות מאוד גמיש לגבי בנט". 

 

הפתעת הבחירות? (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
הפתעת הבחירות?(צילום: גיל יוחנן)

 

ובכל זאת, הנומרולוגית הנהריינית רואה ממשלה רחבה במיוחד - גם עם ש"ס. "יהיה מו"מ קואליציוני לא פשוט כי ייכנסו הרבה מפלגות קטנות. הירידה של נתניהו תשפיע ואני מרגישה שיהיה ניסיון של המפלגות הותיקות כמו ש"ס לדרוש ולקבל מה שמגיע להן". קדימה, לדבריה, לא תעבור את אחוז החסימה.

 

ומפלגת העבודה? שלי יחימוביץ' יכולה להגיע ל-15 עד 18 מנדטים לפי פישר. טוב, זה גם מה שאומרים הסקרים. אבל היא מוסיפה: "יחימוביץ' צריכה להיות מאוד זהירה בשבוע הקרוב. לבחור את המילים ולדבר לכל היעדים". את ההפתעה הגדולה מכולן פישר שומרת לסוף: "יחימוביץ' בסופו של דבר כן תשב עם נתניהו כי היא לא תרצה לעשות את הטעות שעשתה לבני בבחירות הקודמות".

 

להשתלט על היצרים

רות אילון, אסטרולוגית, יועצת בקלפי טארוט ומנחת קבוצות מגבעתיים, רואה עבור הליכוד ביתנו בקלפים מצב אפילו עגום יותר - 29 מנדטים בלבד. "במובן מסוים הליכוד ביתנו רגועים מדי ובטוחים שהכול בכיס שלהם, ורק אם יהיו מאוד יצירתיים ויתאמצו הם יגיעו ל-30 מנדטים. אבל בטח שלא יותר מזה".

 

לדברי אילון, מפלגת העבודה באה ממקום של "להשתלט על היצרים של פעם, של הזחיחות, והם משדרים עוצמה וחוסן אבל ללא כוחנות. זה יביא להם 18 מנדטים". לבית היהודי היא חוזה בדומה לסקרים 14 ח"כים. "הם ישמרו על יציבות חזקה לאורך כל הדרך".

 

ש"ס לעומת זאת יצטרכו לגלות איפוק בקו הגזעני והמתלהם, כהגדרת יועצת הטארוט. "אם הם יפגינו - והם כנראה יפגינו - קו יותר פשרני של ללכת יותר ביחד, אז הם יצליחו לשמור על 11 מנדטים".

 

יהיו צריכים לגלות איפוק בקו הגזעני והמתלהם (צילום: חיים צח "ידיעות אחרונות") (צילום: חיים צח
יהיו צריכים לגלות איפוק בקו הגזעני והמתלהם(צילום: חיים צח "ידיעות אחרונות")

 

ומה עם מפלגתו של לפיד? "יש עתיד, אם ישקיעו מאמץ נוסף עד הבחירות יגיעו ל-11 מנדטים", אומרת אילון. היא מדגישה שלעומת בנט, ש-14 הנדטים "כבר אצלו בכיס, יש עתיד צריכים עוד לעבוד כדי להגיע לזה, כי כרגע יש להם 9 מנדטים".

 

התנועה בראשות לבני נעה בין 8 ל-10 מנדטים לפי אילון. "לתנועה יש מסר לא ברור וזה גם משדר את ההתלבטות של הציבור. אצלם אין את עניין המאמץ כמו אצל יש עתיד".

 

קלפי הטארוט מנבאים למרצ בין 4 ל-5 נציגים בכנסת הבאה. "הם יהיו די מרוצים מזה כי לשם הם כיוונו". בניגוד לנומרולוגית פישר, אילון טוענת ששאול מופז וקדימה ייכנסו גם ייכנסו. "על אף כל התחזיות הם עושים צעדים איטיים אך בטוחים. בחריש עמוק ישיגו את התוצאה והם יקבלו בסביבות 3 מנדטים".

 

מה חזו קלפי הטארוט למפלגות קטנות יותר? עם שלם נעה על סף אחוז החסימה, בין מנדט בודד לשניים. עוצמה לישראל דווקא לא עוברת לטענת אילון, ארץ חדשה תגיע כמעט למנדט ו"הכח להשפיע" של אמנון יצחק יכולה להיות לדעתה הפתעה מאוד גדולה. "בצעדים איטיים ובהרבה ביטחון הם ייכנסו - לא יקבלו מספר דו ספרתי כמו שאמנון יצחק חוזה לעצמו, אבל בסביבות 3 מנדטים".

 

"יחימוביץ' צריכה לבחור מילים ולדבר לכל היעדים" (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
"יחימוביץ' צריכה לבחור מילים ולדבר לכל היעדים"(צילום: ירון ברנר)

 

מתבשל לאט

בדיקה קצת שונה ערכה מיכל קהן, יועצת אסטרולוגית מתל אביב, שבחנה את הנושאים לפי המפה של מדינת ישראל ותחזיות אסטרולוגיות נוספות. באופן כללי, היא אומרת, המדינה עומדת בפני שינויים וזעזועים בקרוב. "זה מתבשל ממש לאט ועוד לא הגיע לידי הבשלה. כך שהשינויים הגדולים יקרו עד 2014".

 

עד אז, היא חוזה, "עושה רושם שההתחזקות הזו בליכוד אומרת שנתניהו יעשה את הקדנציה הזאת. השאלה אם יחזיק מעמד עד 2014,

 כי יצטרכו לעשות המון מאמצים להחזיק את הממשלה". קהן מוסיפה וקובעת שהשמות היותר חדשים בזירה הפוליטית כמו יחימוביץ' ולפיד ימשיכו להתחזק בשנים הקרובות. הממשלה צועדת בכיוון ימני יותר, אבל לאחר מכן, בעוד שנתיים בערך, "תהיה שבירה שמאלה".

 

לגבי התחזיות הכלליות פחות, ביום רביעי נוכל לדעת מי פגעה יותר ומי פחות - ואולי ניווכח שהמילה של המיסטיקנים שווה יותר מזו של הפוליטיקאים. טוב, לפעמים זה לא ממש קשה.


פורסם לראשונה 17/01/2013 23:24

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יהלי פישר. עידן חדש
צילום: יפית בשבקין
צילום: איריס
רות אילון. מפלגת אמנון יצחק תיכנס
צילום: איריס
מומלצים